Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryzen 5 1600 Sistem Toplama Uyum
Merhabalar konu başlığı yanlışsa özür dilerim.
MSI B350 Anakart
Ryzen 5 1600 İşlemci
RX460 4 GB Ekran Kartı
8 GB 3000 Mhz Ram
Bu parçaları toplayarak bir sistem toplayacağım ancak anakartım ram'i karşılıyor mu veya sistemim uyumlu mu bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ryzen 5 1600 işlemcisi eğer AF ise Anakartın ona uygun BIOS ile geldiğinden emin olun.

RAM yeterli bir sorun yok. Bileşenler uyumlu.

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama söylerseniz alternatif öneri yapabilirsek yapalım size.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(25/10/2020, Saat: 00:09)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ryzen 5 1600 işlemcisi eğer AF ise Anakartın ona uygun BIOS ile geldiğinden emin olun.

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama söylerseniz alternatif öneri yapabilirsek yapalım size.

Merhabalar cevabınız için çok teşekkür ederim bütçem kısıtlı zaten çoğu parçayı 2.el alacağım
Bu anakart yerine Asus Prime B350m-A kullansam herhangi bir sorun olur mu ?
Anakartın kendisi değil cipset sorun eğer işlemci 1600 AF yani 12nm versiyon ise ve anakart olarak A300 veya B300 yongası secilecekse alacağınız kişiye veya yere anakartın 1600 AF 12nm işlemciye uygun bir Bios güncellemesi ile gelip gelmediğini sorun. İşlemci AF 12nm değilse problem yok.
(25/10/2020, Saat: 02:11)SgTeamm Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/10/2020, Saat: 00:09)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ryzen 5 1600 işlemcisi eğer AF ise Anakartın ona uygun BIOS ile geldiğinden emin olun.

Merhabalar cevabınız için çok teşekkür ederim bütçem kısıtlı zaten çoğu parçayı 2.el alacağım
Bu anakart yerine Asus Prime B350m-A kullansam herhangi bir sorun olur mu ?

Merhabalar bu geç saatte cevabınız için çok teşekkür ederim işlemci AF sürümü değil ve son bir kararla B450 Dragon aldım bu anakart sıkıntı yaratmaz değil mi ?
Sorun yok h.olsun diyorum.

Başka bir sorunuz var mı?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  3070 Ekran kartlı Toplama Yardım eder misiniz? brkndgn 0 10 50 dakika önce
Son Yorum: brkndgn
Thumbs Up Niyet Ettim Sistem Toplamaya Sefa Ünver 3 29 3 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Xeon x3440 + Rx 470 sistem update tavsiyesi xlinus 2 23 4 saat önce
  sistem topladım bir sorunum var sistem ile ilgili Michael myers 3 30 9 saat önce
  Sistem tavsiyesi frtbrnlc 20 267 Bugün, Saat: 02:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi