Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryzen 5 3600x ve 2060S Sistem Toplama Son Dokunuşlar
Sistemin son hali budur;
https://hizliresim.com/VRpyj4

Sıvı soğutma olarak ve kasa olarak önerdiğiniz bu 2 eşya ile değiştirdim. Herşey rgb iken Sıvı Soğutma da rgb olsun dedim bu kadarını verdikten sonra bari Big Grin.

Bu anakartta 2 tane m2 slotu olduğunu gördüm. İleride çok ihtiyacım olursa bir tane daha alıp yerleştirebilirim. Şimdilik hem sistemi hemde birkaç tane uzun açılma sürelerine sahip olan oyunları m2 ye geriye kalan hikayeli v.b oyunları da hdd ye yüklerim.

Sinerjinin yorumlarına biraz bakındım da herkes montajlama hizmetini çok beğenmiş test edip gönderildiğini yazmış o yüzden herşeyi onlara hallettirip geriye bana oyunlarımı oynaması kalsın diye montaj hizmetini de ekledim.

Size çok teşekkür ederim gerçekten yardımlarınız için. Biraz uzun uzun yazdım şu ana kadar kusuruma bakmayın ama yıllarca gitmesi gereken sisteme bir kere cebimi yakarak para vereceğim için iyi bir şey olmasını istedim.
Senin ilk tercihindeki sistem parçalarını bende yavaş olan parçalar. Kasa tercihimi sharkoon TG5 rgb modelini aldım PSU da aynı markayı tercih ettim SHARKOON SilentStorm Cool Zero 750W.
Anakart ben ilk çıktığında da vatandan aldım iyiki o zaman almışım fiyat şimdi tuzlu.
İşlemciyi KDV indiriminde aldım iyiki almışım fiyat şimdi gene tuzlu.
Öyle bir deliyim ki tüm parayı ram gömdüm. Tercih ettiğiniz modelin 16x2 serisini aldım ?
Ekran kartı konusunda msi gtx 1660ti Gaming X modelini alıcam.
İlk defa kendim topladım hoşuma giden yönleri oldu olmayan yönüde acemi olmam ve acele etmem.
Bende böyle bir sisteme salak gibi 75hz bir monitör tercih ettim onuda artık askerden geldikten sonra daha iyi bir monitör alıp tamamlıycam.
Hayırlı olsun güle güle kullanın ??
(16/03/2020, Saat: 12:26)Bilgisaymaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sistemin son hali budur;
https://hizliresim.com/VRpyj4

Sıvı soğutma olarak ve kasa olarak önerdiğiniz bu 2 eşya ile değiştirdim. Herşey rgb iken Sıvı Soğutma da rgb olsun dedim bu kadarını verdikten sonra bari Big Grin.

Bu anakartta 2 tane m2 slotu olduğunu gördüm. İleride çok ihtiyacım olursa bir tane daha alıp yerleştirebilirim. Şimdilik hem sistemi hemde birkaç tane uzun açılma sürelerine sahip olan oyunları m2 ye geriye kalan hikayeli v.b oyunları da hdd ye yüklerim.

Sinerjinin yorumlarına biraz bakındım da herkes montajlama hizmetini çok beğenmiş test edip gönderildiğini yazmış o yüzden herşeyi onlara hallettirip geriye bana oyunlarımı oynaması kalsın diye montaj hizmetini de ekledim.

Size çok teşekkür ederim gerçekten yardımlarınız için. Biraz uzun uzun yazdım şu ana kadar kusuruma bakmayın ama yıllarca gitmesi gereken sisteme bir kere cebimi yakarak para vereceğim için iyi bir şey olmasını istedim.

Sistem gayet iyi hiçbir sorun yok şimdiden hayırlı olsun diyorum. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

(16/03/2020, Saat: 16:42)BatuhanGrL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senin ilk tercihindeki sistem parçalarını bende yavaş olan parçalar. Kasa tercihimi sharkoon TG5 rgb modelini aldım PSU da aynı markayı tercih ettim SHARKOON SilentStorm Cool Zero 750W.
Anakart ben ilk çıktığında da vatandan aldım iyiki o zaman almışım fiyat şimdi tuzlu.
İşlemciyi KDV indiriminde aldım iyiki almışım fiyat şimdi gene tuzlu.
Öyle bir deliyim ki tüm parayı ram gömdüm. Tercih ettiğiniz modelin 16x2 serisini aldım ?
Ekran kartı konusunda msi gtx 1660ti Gaming X modelini alıcam.
İlk defa kendim topladım hoşuma giden yönleri oldu olmayan yönüde acemi olmam ve acele etmem. 
Bende böyle bir sisteme salak gibi 75hz bir monitör tercih ettim onuda artık askerden geldikten sonra daha iyi bir monitör alıp tamamlıycam. 
Hayırlı olsun güle güle kullanın ??

Maalesef çok sıkıntı fiyatlar yapacak bir şey yok dolar kuru ve virüs nedeniyle üretim sıkıntıları vs. malum dünya şuan pek iyi durumda değil.

PSU seçiminiz gayet iyi artık stoklarda bulunmuyor.

Kasa seçiminiz gayet iyi ama artık pek önü kapalı kasa önermiyorum sıcaklık sorunları NVIDIA bile olsa hiç dert olmasın diye. Ama kasa çok iyi bir F/P kasası.

Gigabyte Aorus Pro modeli üst düzey bir B450 anakarttır yani pişman etmez ama oda bir 200 TL kadar zamlandı maalesef.

75 Hz monitör biraz zayıf kalmış ama 144 Hz ile sisteminizi rekabetçi oyunlarda tam verim ile kullanabilirsiniz. Dert edilecek bir durum değil bence ama o zaman alsaydnız keşke şuan ki 144 Hz monitör fiyatlarıda malum tuzlu.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ryzen 5 1600+xfx rx570 li sistem Yusuf Kılınç 3 33 10 dakika önce
Son Yorum: Enes Değirmenci
  3bin tl pc toplama Kayhan Öztürk 0 7 30 dakika önce
Son Yorum: Kayhan Öztürk
  1500 Dolar Masaüstü Toplama Celahat 5 70 11 saat önce
Son Yorum: Celahat
Lightbulb RX 5700 XT ve Ryzen 5 3600X sistem için PSU önerisi crokenz 3 38 Bugün, Saat: 02:53
  R3 2300X ve RX 570 sistem yükseltme tavsiyesi Hieronymos 5 73 Dün, Saat: 17:08

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi