Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sapphire 5700 XT Pulse Alınır mı?
Question 
Selamlar herkese, sistemimin tüm bileşenleri hazır 5700XT için custom tasarımları bekledim ve gün içinde Sapphire Pulse sipariş etmeyi düşünüyorum. İncelemeleri ve karşılaştırmaları izledim ancak pek bilgi edinemedim anlayamadım. Bu kart uzun vadede iş görür mü memnun kalır mıyım? Bana yardımcı olur musunuz?
Performansı RTX 2070 SUPER kartı ile aynı seviyede bu konuda RTX 2070 SUPER ne kadar uzun süre götürürse o kadar uzun gider. 2K çözünürlük için bu kartlar en kötü ihtimalle 2K çözünürlükte 4 sene oyun oynatırlar ki en kötü ihtimal bu. Tek bir eksik var RTX teknolojisi yok buna takılırsanız yani grafiksel fark olarak RTX isterseniz AMD kanadında bu teknoloji yok. Bu Gamescom fuarında 10 adet daha RTX destekli oyun çıktı yani geleceği olan 10 adet daha RTX destekli oyun var. Bunun dışında AMD 5700 serisinin tek eksiği Blower stok fan tasarımıydı ısı problemi oluyor o tasarımda. Firmaların özelleştirilmiş 2 veyahut 3 adet fanlı versiyonlarını yani bahsettiğiniz Shapphire Pulse modeli gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Performans anlamında bir kaybınız olmaz sadece bahsettiğim RTX özelliği olmayacak o kadar.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(24/08/2019, Saat: 19:31)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Performansı RTX 2070 SUPER kartı ile aynı seviyede bu konuda RTX 2070 SUPER ne kadar uzun süre götürürse o kadar uzun gider. 2K çözünürlük için bu kartlar en kötü ihtimalle 2K çözünürlükte 4 sene oyun oynatırlar ki en kötü ihtimal bu. Tek bir eksik var RTX teknolojisi yok buna takılırsanız yani grafiksel fark olarak RTX isterseniz AMD kanadında bu teknoloji yok. Bu Gamescom fuarında 10 adet daha RTX destekli oyun çıktı yani geleceği olan 10 adet daha RTX destekli oyun var. Bunun dışında AMD 5700 serisinin tek eksiği Blower stok fan tasarımıydı ısı problemi oluyor o tasarımda. Firmaların özelleştirilmiş 2 veyahut 3 adet fanlı versiyonlarını yani bahsettiğiniz Shapphire Pulse modeli gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Performans anlamında bir kaybınız olmaz sadece bahsettiğim RTX özelliği olmayacak o kadar.

Daha önce Sapphire kullanmadım çevremde de kullanan yoktu malzeme kalitesi ve garanti süreci hakkında bilginiz var mı tavsiye eder misiniz hocam ?
Garanti aynı Shapphire firmasının 2 yıllık garantisi. Şunu soruyorsan servisleri nasıl diye bilmiyorum bu konu hakkın bir fikrim yok ama Shapphire firması AMD 'nin en büyük müşterisidir güvenebilirisinz. Shapphire makasının 3 ürün grubu var Pulse giriş seviyesi Nitro üst seviye ve Nitro+ en tepe seviye her ekran kartındaki gibi kalite bu şekilde dağılıyor. Pulse kartlar bile yeterince iyi bir malzeme yapısına sahiptir ama ben Shapphire markasından ürün alsam Nitro seçerdim. Ayrıca kesinlikle tavsiye ederim hem 5700 serisini hemde Shapphire firmasını.
(25/08/2019, Saat: 20:22)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Garanti aynı Shapphire firmasının 2 yıllık garantisi. Şunu soruyorsan servisleri nasıl diye bilmiyorum bu konu hakkın bir fikrim yok ama Shapphire firması AMD 'nin en büyük müşterisidir güvenebilirisinz. Shapphire makasının 3 ürün grubu var Pulse giriş seviyesi Nitro üst seviye ve Nitro+ en tepe seviye her ekran kartındaki gibi kalite bu şekilde dağılıyor. Pulse kartlar bile yeterince iyi bir malzeme yapısına sahiptir ama ben Shapphire markasından ürün alsam Nitro seçerdim. Ayrıca kesinlikle tavsiye ederim hem 5700 serisini hemde Shapphire firmasını.

Anladım teşekkür ediyorum son bir şey daha Nitro ve Nitro+ modellerinin ne zaman çıkacağı hakkında bilginiz var mı?
Pek bilgim yok zaten Pulse modelide çok sınırlı yerlerde satılmaya başlamış itopya vs. gibi yerlere gelmeden çıkmazlar diye düşünüyorum. Ay sonunu bekleyin önümüzdeki ay ilk haftaya kadar satılırlar diye düşünüyorum ama belli olmaz tabi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sapphire Nitro+ 5700 XT ve Ryzen 5 3600 lü Sistem Xaynthex 1 61 06/11/2019, Saat: 18:12
Son Yorum: ugur.gozaydin
Information Bu sistem alınır mı ? Bedirhan Yıldırım 3 301 14/03/2019, Saat: 21:57
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sapphire RX580 8GB Nitro russ 3 307 05/01/2019, Saat: 15:08
Son Yorum: met 61
  Sapphire RX 570 vs Gigabyte RX 570 Berkay Rekt 3 362 09/07/2018, Saat: 22:24
Son Yorum: Enes Değirmenci
  5700 TL bütçe oyun odaklı sistem. Yahya Aykac 5 598 04/05/2018, Saat: 20:07
Son Yorum: Ömer Şakır

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi