Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem tavsiyesi
İlginiz alakanız için çok teşekkür ediyorum bilgileriniz çok yardımcı oldu. Bilmediğim bir konu daha sormak isterim extra aldığım işlemci soğutucuyu hangisini önerirsiniz? Sizden ricam kasayı ofiste kullanacağımız için biraz daha basic görünümlü kasa önerileriniz olabilirmi? ZOTAC RTX2060 6GB GAMING ZT-T20600K-10M GDDR6 192bit HDMI DP PCIe modeli önerdiğiniz modelin bir versiyonu sanırsam 450 tl fark var arada almaya değermi, değmezmi? işlemciyi r9 yapmak performansta aşırı bir etki yaratır mı?  Birde monitörde 4k karar kıldık, aoc dışında başka alternatif var mıdır? Son tavsiyelerinizi de aldıktan sonra sistemi toplamayı düşünüyorum.
LED sistemleri isterseniz kapatabilirsiniz sistemdeki önerdiği kasa indirimde olduğundan bence kaçmaz bence ama daha sade bir kasa istiyorsanız XPG INVADER 2x12cm Fan - 502 TL bu kasayı alabilirsiniz. Bu kasa daha sade ve kalite olarak biraz daha iyi ama 2 fan ile geliyor. Kasa ile birlikte bir tane F/P bir arka egzoz için fan almak mantıklı olur ki F/P bir fan isterseniz Aerocool Force 12cm PWM Fan - 38 TL bu ürünü yok kaliteli olsun isterseniz Arctic P12 PWM PST 12cm PWM - 97 TL bu ürünü alabilirsiniz.

Soğutma tercihinde ürün olarak şirket kullanımına hava soğutma daha uzun ömürlü olur. Yani önerim hava soğutmayı tercih etmenizden yana.

Ekran kartı önerdiğim ürün gayet yeterli ama daha iyi bir model almak isterseniz ZOTAC iyidir ama önerdiğim model F/P bir model o zaman EVGA GeForce RTX 2060 KO GAMING 6GB - 3.421 TL fiyata bunun alabilirsiniz. Daha prof üst bir modeldir. Ama genel olarak az biraz sıcaklık farkı hariç büyük bir fark yaşamazsınız bence gerek yok. 

İşlemciyi R9 yapmak render sürenizi düşürür. Çekirdek sayısı ciddi fazla. Yani alabiliyorsanız R9 almak büyük avantaj sağlar ama bu durum R7 ürünlerinin kötü render süresi sunduğunu söylemiyor sadece daha iyisi var demek istedim.

Size önerdiğim monitör piyasada bulabildiğim 5K bütçeye kadar bulabildiğim en mantıklı 4K çözünürlükteki monitör. 5.5K civarlarında daha iyi 4K çözünürlükteki ürünler var ama dediğim gibi önerebileceğim en iyi ürünü önerdim. Renk ve ürün olarak. Ancak bu Philips Momentum 278M1R/00 27" 4K IPS - 4.455 TL indirimde ve önerebileceğim alternatif bir üründür. Genel olarak AOC ürün ile benzer özelliklere sahip ama sRGB ve Adobe RGB değerleri %5 kadar daha iyi değerlerde. Bence AOC yerine alınabilir bir ürün.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Öncelikle sistem oluşturma konusundaki desteğiniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Yarın parçaları sipariş ederek aşağıdaki sistemi önerileriniz doğrultusunda toplamaya karar verdim teşekkürler.

AMD RYZEN 7 3700X 8 Çekirdek-16 İzlek 
MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi 
GSKILL Flare X 32GB (2x16) 3200MHz CL16 
SANDISK 1TB Ultra NVMe M.2 SSD 
Zotac GeForce RTX2060 Gaming 6GB 
Aerocool NightHawk Duo 2x20cm + 1x12cm ARGB Fan 
Seasonic Core GC 650W 80+ GOLD 
Arctic Freezer 34 eSports DUO 
AOC 27" U27P2 4K 10 Bit IPS Panel 

Toplam maliyet=15.189 TL

MSI MAG Forge 100M Temperli Cam 2x RGB Fan 120mm Fan ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası ------ kasa hakkında fikriniz nedir?
Sharkoon SHP650 V2  650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı 359 tl civarında gördüm seasonic yerine alınabilir mi?
Sisteme ek olarak raw görüntüleri veya video fotoğraf dosyalarını depolamak için bir hdd veya ssd önerirmisiniz?
Monitörü display yada hdmi bağlantısının hangisinden bağlamam gerekir. Extra kablo gereklimidir.
Uygun fiyatlı f&p ürünü Kablosuz Klavye+mouse+power pack almayı düşünüyorum bunlara ek olarak. Yardımdımlarınız için çok teşekkürler.
Seasonic firması dünyadaki en büyük PSU üreticilerinden birisidir. FPS , Be quite! ve HighPower markalarıda keza öyledir. Sizin bulduğunuz Sharkoon ürünü pek çok başka markayada ürün yapan CWT adında 3. parti büyük PSU üretimi yapan bir şirketin ürünüdür. Ama alt sınıf kalitede olan bir platform üründür. Bu tarz bir sisteme olmaz. Ama bütçeyi genel kaliteden az ödün vererek düşürmek istiyorsanız Aerocool Aero White 650W 80+ - 399 TL bu ürün alınabilir. Kaliteli bileşenlerden oluşan iyi bir üründür. İşinizi görür fazlasıyla yani alınabilir bütçe düşürmek için. Ama Seasonic gibi bir marka ile kıyaslanmaz.

SSD olarak Patriot 960GB Burst - 560MBs/540MBs SATA 3 2.5'' SSD - PBU960GS25SSDR - 879 TL bu ürün piyasadaki en uzun ömürlü yazım ömrü sunan SATA SSD disklerin başında gelir. Marka son derece iyidir içiniz rahat olsun. Eğer HDD isterseniz ben WD Blue 7200 RPM disklerini kullanıyorum gayet memnunum yıllardır. Size bu modeli öneririm ama SSD alabiliyorsanız önerdiğim ürünü alabilirsiniz.

Klavye ve mouse için bütçe vermeniz gerekiyor. Ayrıca iş için olacak değil mi bu klavye ve mouse ürünüde?

Birde Power derken UPS cihazımı alacaksınız onu anlamadım? Eğer UPS cihazı alacaksanız elektrik kesintisine önlem için onunda bütçesini vermeniz gerekiyor.
Tavsiyeniz üzerine seasonic tercihini listede bıraktım. M2 ye sistem ve programları kurmayı düşünüyorum. Hdd veya ssd olarakta önerdiğiniz markalardan birini verileri saklamak amacıyla kullanacağım (video, fotoğraf, raw görüntüler vs). Klavye mouse için kablosuz olarak düşündüm evet doğrudur iş için olacak kurgu, photoshop, after effect vb. ağırlıklı. Çalışma esnasında ani elektrik gitmesinden kaynaklı bilgisayarı 5-10 dk açık tutabilecek kaydedip kapatmaya fırsat sağlayacak bir güç kaynağı bakıyorum. 
Bütçe ise kablosuz için klavye+mouse=200-250 civarı
güç kaynağı ise 300-350 gibi ayarlayabilirim. 
+50 veya +100 tl fiyat performansa göre bütçeyi zorlayabilirim.
Ses için ise bir kulaklık bir hoparlör olmak üzere bütçem toplamda 500tl. Zoom h.6 ses kayıt cihazımla da kullanabileceğim sesleri iyi duyabileceğim bir kulaklık, video çalışmalarım sırasında da sesleri en azından kaydın orjinaline yakın aktarabilecek bir hoparlör olursa çok memnun olurum.
Msı mag forge 100m serisi hakkındada görüşlerinizi merak ediyorum.
LOGITECH MK295 Klavye+Mouse Kablosuz (920-009804) - 232 TL + 10 TL Kargo - Bu ürünü alabilirsiniz söylediğiniz bütçe aralığına 300 TL ye kadar önerebileceğim en iyi set bu diyebilirim.

UPS olarak Schneider Electric BVS 500VA 4 Schuko Çıkış Kesintisiz Güç Kaynağı BVS500I-GR - 470 TL işinizi görür. Çok kaliteli bir markadır ama bence Schneider Electric BVS 650VA 4 Schuko Çıkış Kesintisiz Güç Kaynağı BVS650I-GR - 549 TL az daha çıkıp 650VA güç akışında bir ürün alın.

MSI MAG FORGE 100 serisi (M/R) kasaların genel kalitesi size önerdiğim 2 kasadan düşük ama F/P oranı fena değil alınabilir ama önerdiğim ürünler yerinene önermem.

Kulaklık ve hoparlör yani ikiside olacak mı ben onu anlamadım. Sadece kulaklık veya sadece hoparlör için mi 500 TL yoksa ikiside olacak ikisine toplam 500 TL mi bütçeniz var. Eğer ayrı iki ürünüde alacaksanız 500 TL bütçeye BEHRINGER HC2000 Stüdyo Kulaklığı - 299 TL + Logitech Z150 3W RMS Multimedya Siyah Stereo Hoparlör - 980-000814 - 260 TL bu 2 ürün işinizi fazla fazla görür. Bu bütçe için önerebileceğim en iyi ürünler bunlar.
Tüm sistem oluşturma süreçlerinde aklımdaki soru işaretlerini cevapladığınız için teşekkürler. Sizin kadar ilgili bir forum yöneticisi kesinlikle görmedim. Sistemi topluyorum.
Eyvallah, sisteminiz hayırlı olsun diyorum.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece CS : GO için sistem önerisi Neo1 1 21 1 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  2*8 3000mghz ram tavsiyesi qoshmarA 1 30 14/01/2021, Saat: 21:04
  YENİ BÜTCEM 25.000TL AMD SİSTEM İÇİN DONANIN DESTEĞİ!!! SeyfullahTopaloglu 5 74 14/01/2021, Saat: 18:07
  SİSTEM TAVSİYESİ Rüzgar Kayalı 1 36 14/01/2021, Saat: 18:00
  Psu+Gpu Tavsiyesi 3000₺ bendeka 12 229 13/01/2021, Saat: 20:41

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi