Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sistem topladım bir sorunum var sistem ile ilgili
merhaba kendime sistem topladım rtx 3090 asus strix oc ekran kartı var  i9 10900 k işlemci var anakart asus strix E z490  serisi yeni çıktı zaten sıvı soğutma da H115 pro xt corsair ssd 1920 gb mp 510 

benim bu sistemde canımı sıkan bir detay var ve moralim alt üst olmuş durumda bana bu konu hakkında görüşlerinizi ve önerilerinizi vermenizi bekliyorum işlemcimin slikon kalitesi çok berbat çıktı oc yapamıyorum o yüzden mecbur stok olarak kullanıyorum oc yaptığımda stres testinde 90 derece üstünü görüyor slikon piyangosu bana vurmamış anlaşılan ama stok da ısı değerleri gayet normal stres testinde max 78 gördü stok olarak benim canım aşırı sıkıldı ben şimdi bu işlemciye oc yapma gibi bir imkanım olmayacak , iade hakkım da yok bu arada ve ben şimdi para biriktirip yeniden i9 10900 k almam ne kadar mantıklı yoksa boşa para israfı mı olur hiç yapmasam daha mı doğru ,  fikir ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim Sad
OC yapmadan kullanın dert edilecek bir detay değil. Zaten işlemci yüksek saat hızlarına sahip çok çekirdek içinde aynı şeyler geçerli. Bir eksiğiniz yok hiç dert edilecek bir detay değil.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Tamamdır teşekkür ederim az da olsa rahatladım bazıları 5.3 ghz yapıyor slikonlar sağlam diye onları görünce içim gidiyordu biraz ama bu yazdığınız biraz teselli oldu stok olarak devam o zaman hiç yenisini almam
OC yapmanın avantajları var ama öyle ahım şahım değil özellikle bu kadar güçlü bir işlemcide. Birde OC edip gereksiz yere termal açıdan işlemciyi yükseltmenin pek bir manası yok yüksek seviye bir işlemcide.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece CS : GO için sistem önerisi Neo1 3 53 Dün, Saat: 00:43
Son Yorum: ugur.gozaydin
  YENİ BÜTCEM 25.000TL AMD SİSTEM İÇİN DONANIN DESTEĞİ!!! SeyfullahTopaloglu 5 87 14/01/2021, Saat: 18:07
  SİSTEM TAVSİYESİ Rüzgar Kayalı 1 39 14/01/2021, Saat: 18:00
  i5 10400f ve 1660ti sistem nasıl olmuş? PcTavsiyesi 5 67 13/01/2021, Saat: 16:54
  5700 Tl Bütçeli Sistem Toplama Emin Adıgüzel 9 135 12/01/2021, Saat: 22:42

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi