Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem Toplama
ekipman olarak steelseries set dizmek istiyorum ama baya pahalı bir fiyata geliyor steelseries m750 tkl klavyesini ikinci el olarak rival 710 ve arctis 3 ekipmanlarını da sıfır olarak satın almayı düşünüyorum fakat gidip bi steelseries klavyeye 500 tl vermek mi yoksa msi,james donkey,gamepower,corsair gibi diğer markalardan 200 tlye klavye almak mı karar veremedim.

birde önerdiğiniz sistemdeki dark guardian kasayı pek beğenmedim corsair falan olsaymış daha güzel olabilirmiş.

bir de şey soracağım teknobiyotik x1 pc si için rami adata dd4 16gb 3200 mhz single a yükseltmemi istediniz tek ram almak mantıklı mı?iki adet ram olsa daha çok verim alırım bence.
Birincisi ekipmanlar için bütçeniz nedir yazarsanız size kaliteli hızlı ekipmanlar önerebilirim. Set vs. ile uğraşmayın ve marka odaklı değil ürün odaklı seçim yapın.

Kasa için piyasadaki en iyi F/P kasalardan birisidir önerdiğim kasa ki Corsair vs. kasa için ekstra vereceğiniz parayı bileşene yatırmak daha mantıklı olur haliyle.

16 GB Single RAM önermedim ki ben size 2x8 toplamda 16 GB 2 modül RAM önerdim. O single yazısı RAM kit değil tekli olan RAM modülünden 2 adet ekleme yapıyor 16 GB 2x8 yani orada bir yanılgıya düşmüşsünüz. Ayrıca eve sayı olarak 2 RAM 1 RAM e göre daha hızlı çalışır.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
başka bir forumda teknobiyotik sistemi için bana anakartı b450 pro işlemciyi 3600 ve kasayı dark guardian yapmamı önerdiler sizce doğrumu?
B450M Pro4 anakartı HDV 4.0 modelden bir tık daha iyi doğrudur bütçe çıkmasın diye önermedim ki B450 Pro4 ile B450M Pro4 aynı biri küçük biri büyük B450M Pro4 seçin.

İşlemci olarak yine bütçe artmasın diye Ryzen 3600 modele en yakın işlemci yani 2700X seçimini değiştirmeyin diye önerdim. R5 3600 için +200 TL fazla veriyorsunuz siz bütçe şu kadar olsun dediğiniz için en uygun olanı önerdim.

Kasa olarak yine sistemin fiyatı doğrultusunda hava akışı en iyi F/P kasa modelini önerdim. Dark Guardian Mini ile Dark Guardian model arasındaki farklar birisi Mini olan biraz daha ufak ama birebir aynı özelliklerde bir kasa. Birde Mini modeldeki fanların RGB kontrolü yok sabit sürekli bir RGB efekti var Fix RGB olarak geçiyor. Fiyat yükselmesin diye Dark Guardian modeli önermemiştim ama bence de o model seçilse RGB kontrolü ve biraz daha büyük olmasıyla daha iyi bir tercih olur.
https://www.incehesap.com/battle-gold-we...ati-43358/

şu sistemi RTX 2070 yapıp almamı önerenler oldu sizce nasıl?
Bizim PCH S Class sistem ile aynı sadece SSD disk SATA ben size bizim sistemde M.2 disk önermiştim.

Bu son attığınız sistemi Asus Dual RTX2070 8G EVO 8GB GDDR6 256Bit Gaming Ekran Kartı seçerseniz 6.697,86 TL yapıyor.

Bizim https://www.incehesap.com/pch-s-class-1-...ati-45066/ bu PCH S Class sistemi AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 MPK İşlemci + Toshiba OCZ RC500 500GB NVMe M.2 SSD Disk seçimi yaptığınızda 6.884,94 TL yapıyor. Aradaki fark 187,08‬ TL M.2 disk için değer bence bizim sistemi bu söylediklerime güncelleyip alın.
Ekipman için max 1500 tl bütçe ayırabilirim kulaklık olarak kesinlikle arctis 3 almayı düşünüyorum fakat mouseda kararsızım seçenek olarak rival 310,710 veya zowie alırım diye düşünüyorum fakat daha iyi önerileriniz olursa çok sevinirim.
(01/04/2020, Saat: 17:45)Mip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekipman için max 1500 tl bütçe ayırabilirim kulaklık olarak kesinlikle arctis 3 almayı düşünüyorum fakat mouseda kararsızım seçenek olarak rival 310,710 veya zowie alırım diye düşünüyorum fakat daha iyi önerileriniz olursa çok sevinirim.
Mouse : Razer Basilisk V2 - 479.00 TL - 650 IPS tarama + 50G hızlanma + 20.000 DPI ve 70 milyon tuş ömrü. Bu mouse üzerine ürün tanımam kesinlikle tercihinizi bu üründen yana yapın. Bu hızlarda ve kalitede bir mouse bu fiyata yok.

Klavye V1 : XPG SUMMONER Cherry MX Blue Switch RGB - 599,00 TL - Klavye olarak bu ürünü öneririm size ki bu da çok kaliteli bir üründür. TR tuş dizilimi yok UK tuş dizilimi var buna takılırsanız o zaman aşağıdaki TR ürünlerden tercih yapın.

1. Cooler Master CK350 Red Switch RGB TR - 499,50 TL / Cooler Master CK350 Blue Switch RGB TR - 433,00 TL
  2. Bloody B870R Blue Switch RGB LK Rainbow TR - 528,99 TL
  3. ASUS ROG Strix Scope TKL X802 RGB Blue Swicth TR - 699,00 TL
Bu 3 ürünü önerebilirim. ASUS buranın yıldızı ama fiyatı hem pahalı hemde tam bir oyuncu klavyesi olduğundan Numlock kısmı yok. Diğer yıldız Bloody ki onun tuşları standart Blue değil optik Optik yapıya çevirmişler hızlı ve daha uzun ömürlü vs. özelleştirilmiş bir tuş. Son ürün CK350 Red Switch modeli ki piyasadaki en ucuz marka üründür ve Mavi anahtarlı versiyonu biraz daha ucuz.

Ben ya ASUS alırdım yada Bloody ama yok biraz daha ucuz olsun derdimse CK350 alırdım.

Son olarak kulaklık için ortalama 500 TL kalıyor size o fiyatlara AC 3 alabilirsiniz ki ben onu önermem normalde ama beğendiyseniz sorun yok tabi. Benim önerilerim aşağıda.

1. Plantronics RIG 500 PRO Dolby Atmos - 455,54 TL - 7.1 değil ona benzer bir teknoloji olan Dolby Atmos desteği var. Dolby Access yazılımı Windows 10 üzerinden indiriyorsunuz ürün ile gelen lisans anahtarını giriyorsunuz bu sayede Dolby Atmos açabilir ve ekolayzer ayarı yapabilirsiniz. Ürünün kendi yazılımı yok bu Dolby Atmos yazılımı ile uyumlu bir ürün sadece. Ayrıca oyunlarda destek varsa Dolby Atmos için o zaman bu 7.1 gibi çalışan Dolby Atmos özelliğini kullanabilirsiniz destek olmayan oyunlarda ürün Stereo olarak çalışıyor. Destekli oyunlar https://www.dolby.com/us/en/categories/games.html bu linkte var.
  2. Razer Tiamat 2.2 V2 7.1 - 495,50 TL - Son dönemlerde indirimde bir ürün. Ses başarımı 7.1 vs. konusunda çok iyi bir kulaklıktır. Tek eksiği var denmiş genel yabancı kaynak inceleme yorumlarında bas ve tiz dengesi biraz dengesiz film ve müzik dinlerken ara sesler boğulabiliyor. Zaten oyuncu kulaklığı çok bir şey beklememek gerek diğer kullanımlarda. Genel anlamda tam bir F/P yüksek kalite oyuncu kulaklığı diyebilirim.
  3. Corsair HS50 Pro Stereo - 538,67 TL - Zaten yazıyor Stereo bir kulaklık. 7.1 yok ama çok kaliteli Stereo bir kulaktır. Oyunda oynanır diğer tür içeriklerde de tatmin eder.
  4. Hyperx Cloud Alpha Gold Stero - 629,00 TL - Aynı şekilde Corsair HS50 Pro gibi buda Stereo bir ürün yine çok çok kaliteli bir Stereo üründür.
  5. Corsair HS60 Pro Surround - 666,09 TL - 7.1 desteği var ve çok kaliteli bir ses yapısı olan bir kulaklıktır. 7.1 ve Stereo kullanımlarda sizi oldukça tatmin eder.
  6. Corsair VOID PRO RGB USB Premium 7.1 Beyaz - 647,34 TL / Corsair VOID PRO RGB USB Premium Carbon 7.1 Siyah - 671,32 TL- 7.1 indirimde olduğunu gördüm HD60 Pro kadar iyi değil zaten bu ürün bir önceki seriden bu ürünün yeni serisi var piyasada. Ben HS60 Pro alırdım ama indirimde olduğu için önereyim dedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ryzen 5 1600+xfx rx570 li sistem Yusuf Kılınç 3 33 1 saat önce
Son Yorum: Enes Değirmenci
  3bin tl pc toplama Kayhan Öztürk 0 10 2 saat önce
Son Yorum: Kayhan Öztürk
  1500 Dolar Masaüstü Toplama Celahat 5 70 Bugün, Saat: 06:43
Son Yorum: Celahat
Lightbulb RX 5700 XT ve Ryzen 5 3600X sistem için PSU önerisi crokenz 3 38 Bugün, Saat: 02:53
  R3 2300X ve RX 570 sistem yükseltme tavsiyesi Hieronymos 5 74 Dün, Saat: 17:08

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi