Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem Toplama
Merhabalar buralarda yeniyim ve ilk defa pc topladım uyumluluk ile ilgili içimde bi şüphe kalmaması, parçalar hakkında tavsiye almak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?
 Sistem 
AMD Ryzen 5 3500x
Msi 1660 super gaming
Gigabyte b450 s2h
Adata gammix d30 (8+8 GB)
JamesDonkey 480GB SSD
GamePower 550W horizon mesh
Bütçe veriseniz daha net yardımcı olabiliriz.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Bu sistem parça alınan siteye göre 6500-7000 arası oynuyoe ve benimde bütçem 7000 tl
Hazır sistem önerisi mi istersiniz yoksa farklı firmalardan ayrı ayrı alınan bileşenler olursa kendiniz montaj yapabilir misiniz ?
ULTIMA-10400F - 7.200 TL fiyata bu sistemi alabilirsiniz.

Sistem bileşenleri : Intel Core i5-10400F İşlemci + ASUS PRIME H410M-K Anakart + ASUS DUAL GeForce RTX 2060 EVO 6GB Ekran Kartı + CORSAIR 16GB(8×2) Vengeance LPX 3200 MHz CL16 Ram + SanDisk Ultra 3D 500GB SATA 3.0 2.5" SSD + Sharkoon TG5 PRO RGB Tempered Glass RGB Mid Tower Kasa + Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ Güç Kaynağı

Battle Bronze - 7.292 TL fiyata bu sistemi aşağıdaki bileşenleri yazanlar ile özelleştirip alabilirsiniz.

İşlemci : AMD Ryzen 5 3600
SSD : Adata SWORDFISH ASWORDFISH-500G-C 500GB 1800/1200MB/s M.2
Kasa : Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Midi-Tower Tempered Glass

2 Sistemde benzer FPS değerleri sunarlar işlemciler denktir gerisi benzer zaten.
Hocam benim yazdığım kasa önü full mesh yapılı, sizin yazdıklarınız havalandırması daha kısıtlı gibi ne dersiniz

Birde işlemci de 2.90 ghz destekliyor ryzen 5 3600 3.9 destekliyor ramlerde pek bi fark olur mu?

Kaliteli oyun oynayıp yayın yapabileceğim OC de yapabileceğim bir pc toplamak istiyorum oyun ağırlıklı
Birinci sorunuz için bir problem yok kaliteli ve hava akışı sorunsuz bir kasadır. Kasada önemli olan fan gücü ve kasanın hava kanalları olarak izin verecek bir yapıda olmasıdır. Önde 2 adet 20cm en büyük boydan fan var ve hava akşında sorun olmayacak kanallara sahip yani bu bir sorun değil içiniz rahat olsun.

İşlemcilerin stok GHz hızları ve turbo frekansları farklıdır. Siz frekansları yanlış almışsınız AMD ve INTEL 'in kendi sitelerinden bakın doğru frekanslara stok ve turbo hızları yazar orada. Ayrıca mimarileri farklı olduğundan tek başına frekans AMD yada INTL için bir sonuç belirtmez yani bu yanlış bir dürünce. Ayrıca bellek önerilerimi INTEL ve AMD için özellikle ayrı ayrı önerdim. Bir sorun yok sistemler tam uyumlu ve performans farkı işlemci odağında yok denecek gibi bir şey. INTEL çok az avantajlı ama AMD 'nin ileride yükseltme seçenekleri daha iyi yani ben olsam AMD seçerdim.

OC yapma olayına gelirsek OC bir sistem alırken önemsiz bir kriterdir yani burada en doğru en mantıklı en performanslı sistemi almak mantıklıdır. Baz ana FPS kaynağı her zaman ekran kartıdır yani burada işlemci OC olabilen model olsun yok anakart buna destek versin gibi sistem geneli için önemsiz şeylere takılmanın bir anlamı yok. INTEL sistemde OC yapamazsınız o sistemin anakart ve işlemci olarak yapısı öyle ki gerekte yok zaten. AMD sisteme yapabilirsiniz ama yine gereksiz bir şey tam uyumlu sistem OC yapmanın bir manası yok.

İşin özeti size önerdiğim sistemlerde sıfır sorun ve sıfır uyumsuzluk söz konusu. İçiniz rahat olsun fiyatlar değişmeden kararınızı verip sistemlerden birisini seçin. Zira akşama kadar fiyatlar artabilir stoklar bitebilir. Çok karşılaşıyorum bu ara bu saçmalık ile. İnsanlar bekleyip fırsatları kaçırıyorlar sonra pişman oluyorlar. Dolar bu kadar oynak pandemiden dolayı stoklar bu kadar az iken kararınızı bence çabuk vermen.
Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim bir kez daha farkınızı ortaya koydunuz. Benim ilk başta topladım sistem nasıl yani parçaların uyuşmama sorunu var mı
Sizin sistemde bileşen uyumsuzluğu yok. Ancak Kasa , PSU ve SSD marka modelleri hiç iyi değil. Ayrıca o bütçeye çok daha iyi sistemler alınabiliyorken o sisteme o para verilmez.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece CS : GO için sistem önerisi Neo1 1 22 2 saat önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Pc Toplama Tavsiye SistemCanavarı 9 122 Dün, Saat: 00:03
  YENİ BÜTCEM 25.000TL AMD SİSTEM İÇİN DONANIN DESTEĞİ!!! SeyfullahTopaloglu 5 74 14/01/2021, Saat: 18:07
  SİSTEM TAVSİYESİ Rüzgar Kayalı 1 36 14/01/2021, Saat: 18:00
  i5 10400f ve 1660ti sistem nasıl olmuş? PcTavsiyesi 5 53 13/01/2021, Saat: 16:54

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi