Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem toplama yardim
Öncelikle selamün aleyküm dostlar aranızda yeniyim. 2 aydır bilgi toplamaya çalışıyorum ve kafam çok karisik. 
Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bütçem 6.500 TL 

Sadece anakart ekran kartı ve işlemci eksiğim var.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden herkese teşekkür ederim. ?
Sorunuzu anlamadım tam olarak. 6500 TL bütçe var demişsiniz ama sadece Anakart , GPU ve CPU eksik demişsiniz. Sistemin diğer bileşenlerini aldıysanız bileşenlerinizi yazın ve 6500 TL geri kalan için bütçeniz ise bunu ayrıca teyit edin doğru mu anladım emin olmam gerek ürün önermem için.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Diğer bileşenler
termaltek 750 wat PSU 
Xigmatek auros kasa 
2x8 16 GB Corsair 3200 mhz ram
256 GB SSD 
1.tb HDD  

Ve evet 3 parça için ayirdigim bütçe 6.500 TL
PSU modelinizi tam yazar mısınız? Anakartı ona uygun önermem gerek CPU güç çıkışı sayısına bakmam lazım.
Tabiki 
Thermaltake Tr2 S 750W 80+

Ayrıca dönüş için çok teşekkür ederim ?
Tamam size uygun önerilerimi aşağıya bırakıyorum.

CPU : AMD Ryzen 5 3600 - 1.571 TL

Anakart : GIGABYTE B450 Gaming X - 699 TL

GPU : 
  1. Gigabyte AORUS RTX 2060 Super GAMING OC 3X - 4.172 TL
  2. AsRock Radeon RX5700 XT Phantom Gaming OC - 3.983 TL / Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT - 4.099 TL
Bu ürünler ve bileşen sınıfları 6500 TL bütçeye alabileceğiniz en iyi bileşenlerdir.
  • Ryzen 5 3600 işlemcisi size 2080 Ti kartına kadar sorunsuz bir deneyim sağlar 6 çekirdek 12 izlek işe iş sınıfında deneyimde sağlayabilirsiniz.
  • B450 Gaming X önerdiğim anakart piyasadaki en iyi F/P dengesi olan üründür. Kalite, performans ve özellik bakımında ARGB güncel soket yapısı vs. her anlamda dolu ama F/P dengesi iyi bir anakarttır.
  • 2060 Super GPU 'sunu anlatmama gerek yok zaten Ray Tracing özelliği ve yapay zeka özellikleri DLSS 2.0 vs. ile dolu dolu bir ekran kartıdır. Ancak RX 5700 XT kartı saf FPS olarak 2070 Super FPS değerini verir size ama Ray Tracing ve yapay zeka vs. özellikleri yoktur. Kararı saf FPS odaklı ürün mü istiyorsunuz yoksa Ray Tracing ve yapay zeka gibi yeni nesil özellikleri deneyimlemek mi istiyorsunuz buna göre verin.
NOT: 13 gün sonra 1 Eylül tarihinde NVIDIA 3000 serisi tanıtılacak. Belki NVIDIA 2000 serisinin fiyatları az bir miktar düşebilir. Belli olmaz durum beklemekte fayda var ekran kartı için.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sistem Toplama eyup 2 21 44 dakika önce
Son Yorum: Rebellious47
Thumbs Down 2080s sistem tavsiye yardım Serhat Kılcı 1 39 55 dakika önce
Son Yorum: ugur.gozaydin
Question Yeni bir sistem toplayacağım parçalarım uyumlumu ZFrozenZ 6 61 1 saat önce
  20.000₺ WorkStation PC Toplama(Tüm Parçalar) - Tavsiye bekleniyor.. Burak Ilter 7 73 1 saat önce
  Harici ekran kartı olmaksızın sistem toplamak mantıklı mı? DaggeroN 5 32 4 saat önce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi