Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistem ve Sistem Kesintilerinin Bu Kadar CPU Kullanması Sorunu
(21/10/2019, Saat: 22:21)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok son sürümü kendi sitesinden indirdiyseniz sorun yok. İşlemci ve diğer donanımların testini yapmanın bir faydası yok dediğim gibi sorun yazılımsal görünüyor her yerde. Bir sonuç bulursam paylaşacağım.
bekliyorum
(21/10/2019, Saat: 22:21)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok son sürümü kendi sitesinden indirdiyseniz sorun yok. İşlemci ve diğer donanımların testini yapmanın bir faydası yok dediğim gibi sorun yazılımsal görünüyor her yerde. Bir sonuç bulursam paylaşacağım.
  sanırım bi gelişme yok
Birde şunları deneyin.

1. Arama çubuğuna msconfig yazın ve Enter'a basın.
  2. Hizmetler sekmesine gelin ve Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu işaretleyin, Tümünü devre dışı bırak'ı tıklayın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. Başlangıç sekmesi altında, Görev Yöneticisi'ni aç tıklayın.
  4. Görev Yöneticisi'nde başlangıç sekmesi altında, başlangıç öğelerini seçin ve gereksiz her şeyi Devre Dışı Bırak'ın. Sadece Microsoft Defender varsa aktif olsun.
  5. Görev Yöneticisi'ni kapatın, Sistem Yapılandırması'nın Başlangıç sekmesi altında Tamam'ı tıklayın.
  6. PC'yi yeniden başlatın.

Maalesef bunun dışında net bir alternatif çözüm bulamadım. Birde yukarıdaki işe yaramaz ise http://woshub.com/high-cpu-usage-ntoskrn...indows-10/ bu sayfadaki çözümü de bir deneyin. Bir ihtimal işe yarar belki.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
(23/10/2019, Saat: 15:44)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde şunları deneyin.

1. Arama çubuğuna msconfig yazın ve Enter'a basın.
  2. Hizmetler sekmesine gelin ve Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu işaretleyin, Tümünü devre dışı bırak'ı tıklayın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. Başlangıç sekmesi altında, Görev Yöneticisi'ni aç tıklayın.
  4. Görev Yöneticisi'nde başlangıç sekmesi altında, başlangıç öğelerini seçin ve gereksiz her şeyi Devre Dışı Bırak'ın. Sadece Microsoft Defender varsa aktif olsun.
  5. Görev Yöneticisi'ni kapatın, Sistem Yapılandırması'nın Başlangıç sekmesi altında Tamam'ı tıklayın.
  6. PC'yi yeniden başlatın.

Maalesef bunun dışında net bir alternatif çözüm bulamadım. Birde yukarıdaki işe yaramaz ise http://woshub.com/high-cpu-usage-ntoskrn...indows-10/ bu sayfadaki çözümü de bir deneyin. Bir ihtimal işe yarar belki.

problem dvd okuyucunun yerine hdd takmıstım hdd yi taktığım aparat arızalı olduğu için işlemci onu okumak için tüm gücünü oraya veriyormuş sistemim tıkır tıkır çalışmaya basladı hiç bir problem yok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için ^^
Elektriksel bir sorunmuş yani sorunu çözdüğünüze sevindim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Donma Sorunu Umut Tuncer 1 27 02/12/2019, Saat: 21:10
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Sistem parçalarının performansını öğrenme Dawn 1 87 25/09/2019, Saat: 23:46
  windows 8.1 update sorunu Ali Veli 9 167 24/09/2019, Saat: 01:12
Exclamation Hdd ye aşırı yüklenme sorunu n0th1nq 1 93 10/09/2019, Saat: 21:37
  Her dosyanin sari kİlİtlİ olarak oluşturulmasi sorunu halukkkkkkkkkk 5 179 31/08/2019, Saat: 01:10

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi