PC Hocası Forum Bilgisayar Bileşenleri Sistem Toplama Tavsiyeleri Sistem Yükseltme Tavsiyesi
Sistem Yükseltme Tavsiyesi
mrcuhtera
Sistem Yükseltme Tavsiyesi
1
401
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
mrcuhtera Yeni Üye
*
  • Konular2
  • Mesajlar2

• Rep puanı 0
İyi Forumlar Arkadaşlar.

Bir kaç tavsiyenizi ve bilgilerinizi almak istiyorum.

Mevcut sistemimi;
Intel i3 7100
MSI GTX1050ti
16GB RAM

yükseltmek istiyorum ve Ekran kartı piyasası ipin ucunu kaçırdığı için şimdilik işlemciden başlamak istiyorum. 4000TL'ye kadar bir bütçe belirledim ve birazcık araştırma yaptıktan sonra |
Intel i5 9600KF İşlemci
MSI MPG Z390 Gaming Edge AC Anakart
Sharkoon SHP650 v2 Güç Kaynağı

ürünlerini belirledim. AMD'yi pek takip etmediğim için pek fazla göz gezdirmedim AMD işlemci ve Anakart tavsiyeniz olursa da bakmak isterim. İlerleyen zaman içerisinde Ekran Kartı piyasası normale dönerse ve döviz kuru da izin verirse diğer parçaları da yükseltmeyi düşünüyorum. Sizce bu yükseltme sizce şu anki sisteme göre beni rahatlatır mı?

"Bu fiyata daha parçalar var" , "Bu fiyat fazla bunları bunları al daha uyguna daha iyi sistem olur" gibi yorumlarınız var ise lütfen çekinmeden söyleyin, memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Professional 2D/3D Designer
Şuan Offine!
Şuan Offine!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,080

• Rep puanı 3,348
Sanırım 3D işi ile uğraşıyorsunuz? Size çok çekirdekli bir işlemci daha mantıklı olur ki AMD 3700X bu konuda çok başarılıdır. Toplamda minimum 3.829 TL yapıyor.
Toplamda maksimum 4.456 TL yapıyor.

İşlemci indirimde düşünmeden kaçırmayın derim. Ben olsam B550 anakart ile alırdım.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze

Hızlı Menü: