Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistemim darboğaz mı yapıyor?
Arkadaşlar merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Benim şöyli bir sorunum var Gta 5/Pes 21 gibi oyunlarda fps 130'un aşağısına inmiyor ve ram kapasitesinin yarısını kullanıyor olarak gözüküyor. Isınma desen 65 70 dereceyi geçmiyor ama GPU kullanımım  55 60 65 70 aralığında dolaşıyor şimdi benim bilgisayarım darboğaz mı yapıyor oyunlarda hiç bir şekilde donma kasma yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Darboğaz olması kasma olacağı anlamına gelmez zaten. GPU gücünü tam kullanamamanız ile sonuçlanır ki sizde durum tam olarak böyle görünüyor. Ekran kartı ve işlemciniz nedir?

NOT : Bu şekilde kullanmakta sorun yok onu söylemem sizi biraz rahatlatır diye düşündüm.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(11/01/2021, Saat: 21:19)Xaqan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Benim şöyli bir sorunum var Gta 5/Pes 21 gibi oyunlarda fps 130'un aşağısına inmiyor ve ram kapasitesinin yarısını kullanıyor olarak gözüküyor. Isınma desen 65 70 dereceyi geçmiyor ama GPU kullanımım  55 60 65 70 aralığında dolaşıyor şimdi benim bilgisayarım darboğaz mı yapıyor oyunlarda hiç bir şekilde donma kasma yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam Ekran kartım Amd radeon RX 5500 XT 8 Gb
İşlemcim İntel İ5 10400F 2.9 Ghz 12 Mb
Darboğaz yapması olası bile değil. 3070 kombin yapılıyor sizin işlemciniz ile. Sorun başka bir şeyden kaynaklıdır. Ya güç odaklı bir sorun yada yazılımsal sorunlar olabilir. Sıcaklıklar düşük o olamaz.

Güç kaynağınız nedir?
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi