Anket Başlığı: Sistem Sizce Nasıl ?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Güzel
100.00%
1 100.00%
Orta
0%
0 0%
Yetersiz
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 1 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sistemim Nasıl ?
Question 
Merhaba arkadaşlar bütçem doğrultusunda 1 ay önce şöyle sistem topladım.
sizce hangi parçaları zamanla yenilemeliyim ? iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum Smile

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci
Anakart: Asus Prime B450M-K 4400mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
Bellek (RAM): XPG 16GB(2x8) Gammix D10 Kırmızı 3000mhz CL16 DDR4 Ram (AX4U300038G16A-SR10X2)
Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX590 Nitro+ Special Edition 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
SSD Disk: Adata 480GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD (ASU650SS-480GT-R)
Kasa: Ranker Cygnus Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Gaming Kasa
Güç Kaynağı: Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold Yarı Modüler Güç Kaynağı
Monitör: Aoc 24" G2460VQ6 1ms 75hz D-Sub,HDMI,DPPort FreeSync Gaming Monitör
Her şey güzel ama bence anakartı biraz daha güçlü bir model seçseymişsiniz iyi olurmuş. AsRock B450M Pro4 çok iyi fiyatı düşük olmasına rağman güçlü bir modeldir onu seçebilirsiniz. Ayrıca 3200 MHz RAM seçseymişsiniz 200 MHz INTEL 'de önemsiz ama AMD kanadında FPS 'e olumlu yansır.

Zamanla bu sisteme en iyi güncelleme bir soğutucu eklemek olur. Yükseltme olarak gerisi ekran kartı tarafında olacaktır bir ekstra yükseltme duyulacak bileşen yok sistemde.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
yorumun için teşekkürler Smile AsRock B450M Pro4 anakartın benim anakartla arasındaki farklar neler ki? ram konusuna gelirsek zamanla yüksek frekanslı düşünüyorum Smile yakın zamandada işlemci için https://www.teknobiyotik.com/donanim/dar...rettyPhoto alıcam . msı afterburner ile kontrol ediyorum şükür darboğaz problemim yok. işlemciyle uyumlu şekilde hangi ekran kartı önerirsin ?
VRM yani işlemci besleme kanadı daha iyi ve VRM soğutması var.
Ayrıca ses yongası olarak ASUS ALC 887 yongasını kullanırken AsRock ALC892 yongasını kullanıyor ve ekstra iyileştirmeler var.
Adreslenebilir RGB konnektöre sahip ki sadece üst seviye pahalı modellerde olur genelde bu fiyata bunu da sunması artı. Daha pek çok ufak tefek artıları var.

Eğer AsRock markası diye takıldıysanız AsRock markası ASUS markasının Asya pazarı için oluşturduğu 2. bir markadır yani ASUS markasıdır. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Kendinizde bakabilirsiniz : https://www.google.com/search?q=AsRock&o...e&ie=UTF-8 Üst Kuruluş Asus, Pegatron

Ayrıca soğutucu olarak https://www.sinerji.gen.tr/aerocool-cylo...-pmu419585 bunu alın.

Ryzen 3600 işlemcisi için RTX 2080 Ti kartına kadar hiçbir darboğaz sorunu yaşamazsınız işlemci bu konuda sınırsız. Eğer anakartı X470 Max yada X570 seçerseniz ve ileride Sıvı Soğutma alıp OC yapıp biraz daha FPS artışı sağlayabilirsiniz.
hazır sistem üzerinde özelleştirme yapmıştım o yüzden bu anakartı seçtim Smile bir süre anakartı değiştirmek gibi niyetim yok ama söylediğiniz modeli not aldım yinede. öncelikli hedefim güzel bir soğutucu almak . sırasıyla ram ve ekran kartı. ama zaman ne gösterir bilinmez Smile
Anladım bu sistem kaç para tutuyor bu haliyle?
eğer benim aldığım sistemden bahsediyorsanız ben indirim varken toplatmıştım yaklaşık 5100 tl ye mal olmuştu
keşke sipariş etmeden önce forumunuzu bilseydim Sad
Anladım FPS artışı için isterseniz RAM 'lerinizi biraz OC edebiliriz. 3200 MHz yaparız hatta RAM 'ler iyi ise OC konusunda belki 3600 MHz hıza kadar zorlayabiliriz. Geçen hafta birisinin 3000 MHz olan RAM 'ini 3200 MHz yapmasına yardım etmiştim onda FPS artışı olmuştu işlemcisi Ryzen 2600 model değilde 3000 serisi olsaydı 3466 yada 3600 MHz deneyecektik ama o işlemciden kaybetti sizin RAM 'ler ve işlemci uygun bakalım isterseniz. Bana yorumlarımın altındaki facebook adresinden ulaşırsanız yardımcı olurum.
Kasanın hava sirkülasyonu o kadarda iyi değil bilginiz olsun Smile)

açıkçası yeni sistem olduğu için ramler elimde kalır diye o.c yapmaktan çekiniyorum Smile
RAM 'de bu tarz bir sorun olmaz içiniz rahat olsun. Ayrıca RAM için hava sirkülasyonu o kadar önemli değil buda bir not olsun karar verirseniz ulaşın bana.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information 9.000TL BÜTÇEM VAR ÇİFT MONİTÖRLÜ HEM İŞ HEMDE OYUN İÇİN BİLGİSAYAR NASIL DİZEBİLİRİM Tudefa Tudefa 10 156 23/05/2020, Saat: 14:14
Son Yorum: serdarkirmizii
  Pc topladım sizce fiyat ve ürün uyumu nasıl? 'Osman' Karakaya 2 77 22/05/2020, Saat: 11:25
Son Yorum: 'Osman' Karakaya
  6900 tl topladığım sistem sizce nasıl? pisst0n 1 56 21/05/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Enes Değirmenci
  Sistemim hakkında tavsiyenizi almak istiyorum Uğur İpek 1 60 19/05/2020, Saat: 14:09
Son Yorum: Garezm
  6750 Liraya Sistem Topladım Sizce Nasıl? Buğra Baykal 7 107 15/05/2020, Saat: 21:32
Son Yorum: Enes Değirmenci

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi