PC Hocası Forum

Sıvı soğutma
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 34
Kıdem: 06-01-2017

Merhaba hocalar. Sistemimde kullandığım coolermaster masterliquid 120 mm sıvı soğutma sistemi kapalı devre bir sistem. Benim sorum şu, kapalı devre sistemler parçalanabilir mi( komple sökülüp takılıp soğutma sıvısı değiştirilebilir mi)?

Alıntı
.
Konu: 7
Kıdem: 13-07-2018

Hayır, Zaten hortumları bi kere söktünmü bağlantı yerleri deforme olup,suyu kaçırabilir.
Hadi zor bela taktın diyelim,suyu doldururken içinde hiç hava kalmaması lazım.Doldururken,bunu sağlaman mümkün değil. Hava atacak bi yer yok sistemde.
Fabrikalarda belki bunun için özel bi takım düzenekler yaptıklarını sanıyorum. Ki buna rağmen bazı sıvı soğutmalarda hava içinde olabiliyor. Bu da ,fan dönüp, suyu pompalarken,tıkır tıkır ses yapabiliyor.

Zaten kapalı devre sistem olduğundan, içindeki sıvıda eksilemiyeceğine göre,(kaçak ihtimali yok gibi hortumlardan);
geriye sadece pompanın fanının yataklamaları bozulur. Bu da kullanım saatlerinize göre yıllar sürecek bi olay.

Alıntı
.

Aklıma bir manyaklik geldi de hocam onu sorayım dedim. Soğutma sıvısını boşaltıp içine sıvı azot dolduracaktım klimalarda kullanılan Big Grin

Alıntı
.
Konu: 7
Kıdem: 13-07-2018

-195 derece.Eline ayağına dökersen ,derin berbat olur,soğuktan. Big Grin

Zaten olmaz ya,hadi doldurduk diyelim.  Anında sisteminin bütün aksamı soğuktan büzüşür. Fanı döndürmezsin,yataklama iptal olur vs vs. Smile
aZOTU ODA SICAKLIĞINDA ANCAK ÖZEL TÜPLERDE SAKLIYABİLİYORSUN.

Zaten  Klimalarda ki   de,sıvı azot değil. Freon gazı. Gazı sıvılaştırıp,yoğunlaştırma sistemi ne göre soğutma yapıyor.

Alıntı
(Son Düzenleme: 06/11/2018, Saat: 17:05, Düzenleyen: met 61.) .

İyi ki size danıştım yoksa bok edecektim sogutma sistemini Big Grin

Alıntı
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dark aquaforce w120 sıvı soğutma Murat Güngör 11 616 18/10/2017, Saat: 16:16
Son Yorum: Murat Güngör
Wink Sıvı soğutma- YARDIMMM !!! Murat Güngör 4 535 08/02/2017, Saat: 22:03
Son Yorum: Murat Güngör

Hızlı Menü: