Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sıvı Soğutma Önerisi
Arkadaşlar Merhaba Ben amd ryzen 3700X İşlemci kullanıyorum Kullanmış olduğum Corsair h100İ V2 Sıvı soğutmam arızalandı Hafta sonu itopya Bilgisayara Götürücem Olduki Arıza Giderilmedi İşlemcime Özel Sıvı Soğutma Önerilerinizi Alabilirmiyim Hangi marka Almalıyım??
Piyasada kaliteli ve F/P dengesi yüksek 2 ürün markadan 2 ürün ailesi var. Birisi SilverStone PF serisi ve diğeri Arctic Liquid Freezer II (Piyasada Arctic Sıvı Soğutucu II olarak geçiyor genelde) bu 2 üründe çok çok kaliteli soğutma sunan 2 ürün ailesidir. Hatta şöyle ki SilverStone PF 360 ürünü ASUS ROG Ryujin 360mm 2500 TL lik sıvı soğutma ile benzer hatta çoğu testte birkaç derece üzerinde sonuçlar verebiliyor. Arctic ürünüde SilverStone kadar iyidir. Açıkçası başkada ürün önermem ama ille farklı markalar yada tek marka ürün ailesinden ilerliyorsanız yani kasa, ram, güç kaynağı, fanlar vs. hepsi corsair ise corsair markasından bir ürün istiyorsanız bütçe vermeniz gerek ki size uygun öneri yapabilelim.

Ancak önce ürününüz tamir mi görecek yoksa iade değişim vs. mi olacak belli olsun.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Teşekür ederim Lakin benim aklımda 2 marka ve model var birisi
cooler master ml240r rgb
diğeri ise
CORSAIR Hydro Serisi H100i RGB PLATINUM 240mm 
iki modelin arasında gidip geliyorum
İkiside fiyat olarak ve performans olarak çok iyi ürünler satın alabilirsiniz.Kendim Coolor master modelini kullanıyorum bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.İşlemcimde sizin gibi 3700X
Ben bu fiyatlara 360mm kaliteli ürünler varken SilverStone PF360 ARGB 3x12cm 360mm Sıvı Soğutucu (SST-PF360-ARGB) - 1.166 TL veya Arctic Liquid Freezer II 3x12cm 360mm Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) - 1.224 TL 240mm almazdım ama karar size ait. 

CM yada H100i ikisinide seçebilirsiniz eğer ille bunlara alacaksınız.
Lakin Kullanmış olduğum kasa ne yazıkki 240 MM Destekliyor
o zaman 240 mm seçtiğin ürünlerin ikiside çok kalitelidir bütçenin çerçevesinde alabilirsiniz
(10/09/2020, Saat: 19:24)ZaGor26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lakin Kullanmış olduğum kasa ne yazıkki 240 MM Destekliyor

Söylediğim ürünlerin 240mm olanları yine çok çok daha uyguna kaliteden ve performanstan ödün vermeden alabileceğiniz ürünler. Eğer ille dediğiniz markalardan alacaksanız sorun yok dediğim gibi ben olsam aynı performans ve benzer kaliteyi daha uyguna alabiliyorsam onu tercih ederim ki SilverStone markası ve Arctic markası bu işteki büyük oyunculardandır.

Karar size ait CM yada Corsair alabilirsiniz ille onlar olacaksa. Ben CM seçerdim bu 2 markadan.
lakin cooler master corsaire göre ucuz onu alıp pişman olmakta istemiyorum corsair h100i platinum da çok pahalı sıvı soğutmayı garantiye verdikden sonra ne karar cıkar bilemem tabi
Sadece merakımdan soruyorum yanlış anlamayın. Siz bir ürünü fiyatına göre mi değerlendiriyorsunuz yoksa kalite, performans ve sonra marka bilinirliğine göre mi? Eğer bu söylediklerime göre değerlendirmiyorsanız tamamen yanlış bir fikir edinirsiniz.

CM ürünün ucuz olması o ürünü kalitesiz yapmaz aksine F/P dengesini yükseltir ve rakibi karşısında avantajlı yapar. Corsair ürünleri genel olarak zaten normalden pahallıdır. En temel sebebi ise Corsair ürünlerinin kendi ekosistemi var yani Corsair kasa , RAM , SSD , Soğutma , PSU olarak her bileşeni corsair seçebiliyorsunuz ve iCUE yazılımından RGB ve diğer ayarlara hükmedebiliyorsunuz bu yüzden Corsair ürünleri biraz pahalıdır.

2 üründe iyi marka olarak seçim yapacaksanız ben CM alırdım dedim. Enes Yavuz oda forumda moderatör olmadan önce sizin gibi forum kullancısıydı onun sisteminide ben önerdim. CM 240ML önermiştim pişman değil ki ben bu CM ML serisinden çok önerdim şuana kadar önerdiklerimden pişman olan hiç çıkmadı sadece öneriyorum alıp almamak size kalmış ki ben Corsair ürüne kötü demedim zaten F/P dengesi yok dedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  R5 3600 xt sogurucu onerisi Sinanayhan34 3 98 27/08/2020, Saat: 17:04
Son Yorum: ugur.gozaydin
  9700K Hava Soğutma Önerisi ozqur17 13 474 28/06/2020, Saat: 01:40
  Sıvı soğutma önerisi 'Osman' Karakaya 5 211 17/06/2020, Saat: 23:14
  İşlemci Fan Önerisi Furkan Ersöz 3 187 10/06/2020, Saat: 02:01
  En iyi sıvı soğutma hangisi ReşatYiğit Çelik 3 202 21/05/2020, Saat: 02:36