PC Hocası Forum


Splitter Performansı Etkiler Mi?
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 3
Mesaj: 13
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 16-05-2018

Merhabalar; 

Ankastreden gelen telefon kablosu 3-4 yerinde ek ve gereğinden fazla uzun olduğu için CAT6 kablo ile değiştim. Evin iç tesisatını kullanmıyorum. Kullanmış olduğum Modem: ASUS DSL-N16 modeli. Snr Değerim 7-8 civarı Modem Ayarlarından DLA yı kapatarak -4 değer ataması yaptığımda SNR değeri 12 ye yükseliyor ve 15 mbit civarına sabit olan hızım 12 civarına düşüyor.. Splitter olmadan hattı direk takınca SNR biraz daha düşüyor. SNR düşük olmasının sebebi CAT6 Kablonun kaliteli olmayışı mı yoksa Splitter da sorun mu var.

Bu Konuda Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden Teşekkür Ederim Herkese Smile

Alıntı
.
Konu: 2
Mesaj: 4,712
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 11-10-2017

Splitter e bağlantın olduğu zaman Splitter içi kablo kalitesi de hızını etkiler ayrıca CAT6 kablonun kalitesi ne düzeyde bunu biliyor musun? Kullanılan kablo içi malzeme yapısından CAT6 kabloların verebildikleri hızlar değişkenlik gösterir ancak orta seviye bir CAT6 kablo ile 100 Mpbs hızı rahatlıkla sorunsuz alabilmen gerek. Splitter araştır biraz kaliteli olanlar var alıp deneyebilirsin birde bağlantı uçlarının düzgün be temiz bağlandığından emin ol.

Alıntı
.
Konu: 3
Mesaj: 13
Cinsiyet: Bay
Kıdem: 16-05-2018

(13/07/2018, Saat: 17:08)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Splitter e bağlantın olduğu zaman Splitter içi kablo kalitesi de hızını etkiler ayrıca CAT6 kablonun kalitesi ne düzeyde bunu biliyor musun? Kullanılan kablo içi malzeme yapısından CAT6 kabloların verebildikleri hızlar değişkenlik gösterir ancak orta seviye bir CAT6 kablo ile 100 Mpbs hızı rahatlıkla sorunsuz alabilmen gerek. Splitter araştır biraz kaliteli olanlar var alıp deneyebilirsin birde bağlantı uçlarının düzgün be temiz bağlandığından emin ol.

Teşekkür Ederim. CAT6 kabloya para vermedim ondan kalitesiz galiba hat değerlerimde düşüş oldu diyebilirim :Smile

Kaliteli CAT6 kablo ile kaliteli splitter şart oldu o zaman. En kısa zamanda gerekli işlemleri yapıp burdan bilgi vereceğim Smile

Alıntı
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Powered by MyBB
Pchocasi.com.tr


Tasarım