Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sürekli Mavi Ekran Hatası Alıyorum Acil Yardım!
Herkese merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımı 10 gün aradan açtıktan sonra mavi ekran hataları almaya başladım. Hata kodları her mavi ekran verişinde farklı oluyor. Kodlar:
Kernel security check failure
Irql not less equal
Driver irql not less equal
İnternetten araştırma yaptım en son yüklediğim güncellemeyi sildim ve ekran kartı driverlarını güncelledim. Ama bilgisayara en ufak dokunmamda veya aniden mavi ekranı alıyorum. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar...
Yeniden format atmayı denediniz mi ?
[Resim: ub6GUp.png]
Format atalı fazla süre olmadı olmazsa pc açılırsa geri yükleme yapacağım

Simdide tuşa basıyorum birkac saniye sonra tekrar kapanıyor
Gerçekten Taşovalı 'mısın ben Amasya/Taşova/Alpaslan kasabasındanım. Sorununun cevabı ise ENES 'in de önerdiği gibi format bu kesin çözüm olur. Hiç başka bir şey ile uğraşıp zaman kaybı yapma bence. Eğer PC 'de önemli dosyalar var onları riske atamam dersen format işleminde diski biçimlendirme direkt üzerine windows kur o eski windows 'unu Windows.old klasörü adı ile C: diskinde tutar sende yeni windows 'a o klasörden dosyalarını kopyalarsın sonrasında ise https://www.hamdicatal.com/windows/windo...l-silinir/ bu makale ise o Windows.old klasörünü silersin.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Evet taşovanin dereli köyündenim Big Grin teşekkür ederim cevaplarınız icin
Eyvallah kardeşim. Başka bir sorun ile karşılaşırsan yardımcı oluruz yine.
Şimdide system service exciption hatası veriyor. Bilgisayarcı göründü. İnşallah ismail gibi biriyle karşılaşmayız Big Grin
chkdsk /r /f bu komutu CMD (komut istemi) 'ni yönetici olarak çalıştırıp denermisin, birde O.C. yaptıysan işlemcine onu devre dışı bırak ve BIOS sürümün güncel değilse güncelle. Muhtemelen Windows bir yazılımın düzgün çalışması sonucu bu hatayı veriyor. https://www.youtube.com/watch?v=Z1wERhvJrso bu linkte ki videodan bakarak başlangıç onarma yapıp güncel olmaya sürücülerini güvenli modda güncelleyip düzgün kurulmamış olanları kaldırman gerek.
Yardımların için teşekkür ederim. Şuan windowsu sıfırladım inşallah sorun çıkmaz
Ö.Değil sorun çıkmaz umarım çıkarsa buradayız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ekran kartı sürücüsü windows sürümü uyumsuzluğu Mscelik 5 67 26/08/2019, Saat: 22:26
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Ekran kartı driveri win ile uyumsuzluğu Mertcan Ctn 19 195 15/08/2019, Saat: 16:52
  ekran kartı donması Ömer Güncü 3 60 09/08/2019, Saat: 16:50
  DirectX SDK S1001 Hatası ComeBacK 3 70 30/07/2019, Saat: 21:21
  Dcdiag hatası yardım Niyazi Ergazi 1 95 02/06/2019, Saat: 16:51

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi