Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uyum sorunu
Thermaltake Vİew 51 Tempered GLass 2x200mm ARGB fanlı midt atx kasa aldım CORASIR İCUE SP140 2X140mm RGB PRO PERFOMANCE FAN  FAN ALDIM uyum sorunu var mı acaba kendime sistem diziyorum yani fan boyutu boş fan yuvalarına sığar mı bu kasada ?
Aldığınız kasa MSI , ASRock ve ASUS marka ürünlerin RGB 'leri ile uyumlu. Ancak aldığınız Corsair fan sadece ASUS markası RGB 'si ile uyumlu. Yani RGB kontrolü yapmak istiyorsanız sadece ASUS marka bir anakartınız varsa senkron edebilirsiniz RGB 'yi yoksa RGB senkron sorununuz olacak.

Bunun dışında kasanıza Üst ve Yan bölüme ikişer adet 140mm fan takılabiliyor. Yani kasanıza takılı gelen fanlar haricinde 4 adet 140mm fan takabilirsiniz toplamda. Bu konuda sıkıntı yok.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
teşekkür ederim açıklayıcı yorumunuz için peki alt ve üste takılır mı bu fanlar yan bölgeye de 360 boyutunda sıvı soğutma taksam olur mu alt taraf destekler mi bu fan boyutlarını
Yan bölgeye 360mm sıvı soğutma takabilirsiniz. Ancak alt bölgeye sadece 120mm fanlar takılabiliyor. View 51 Tempered Glass ARGB Edition buradan Özellikler deyip detaylarına hakim olabilirsiniz.
ben o zaman hatalı almışım alt taraf ile uyumsuz sadece üste 2 tane taka bileceğim zaten geri kalan 2 tane fan çöpe gitti yan tarafa 360 sıvı soğutma takacağım çünkü Sad
Malesef öyle.Uğur bey açıklamış zaten herşeyi.
şimdi yeniden aldım 2 tane ürün aldım takas ettim letgoda biri takas teklifi etti şansıma çıktı ML120 PRO RGB 120mm Magnetic Levitattion RGB PWM FAN aldım 3 tane alt taraf için ise 
QL120RGB PERFOMANCE RGB FAN CORSAİR bunlar uyumlu demi sıkıntı yok alt tarafa ve üst tarafa 3lü olacak şekilde yan tarafa 360 boyutunda sıvı soğutma takılacak zaten
120mm olduğu sürece alt kısma montaj yapabilirsiniz 3 adet sorun yok. ML serisi daha güçlüdür fan olarak bence QL yerine ML alın.
ALT TARAF QL olacak üst taraf ml olacak takas ettiğim için böyle oldu 
üst taraf 3 ml alt taraf 3 QL
İçeri hava alan fanlar ML olsaydı çok iyi olurdu. ML serisi fanlar daha fazla hava aktarımı yapan bir fan serisi olduğundan içeride bolca hava olurdu ama sorun yok almışsınız madem böyle kullanabilirsiniz. Zaten kasada çok fazla fan olacak sorun yaşamazsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ryzen 5 1600 Sistem Toplama Uyum SgTeamm 0 9 24 dakika önce
Son Yorum: SgTeamm
Lightbulb Uyum sorunu yaşar mıyım? dailywins 1 65 12/10/2020, Saat: 09:49
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Ryzen 5 3600x Isı Sorunu furkanhasan1907 4 245 19/07/2020, Saat: 21:21
  SİZCE BU PARÇALARI BİRLİKTE KULLANABİLİR MİYİM? UYUM SAĞLAR MI? ti2gross 1 214 01/05/2020, Saat: 21:31
Son Yorum: Enes Değirmenci
  kasa fan ve rgb bağlantı sorunu Osman Karaman 6 550 04/04/2020, Saat: 20:15

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi