PC Hocası Forum Bilgisayar ve İnternet Sorunları Yazılım Sorunları Virüs & Trojan virüs endişesi
virüs endişesi
Ibrahim Donat
virüs endişesi
5
605
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ibrahim Donat Yeni Üye
*
  • Konular10
  • Mesajlar16
  • Rep puanı 0
Merhaba iyi akşamlar 
bu akşam oyun indirecektim internetten aslında uzayla ilgili bir oyun universe sandbox adında bir oyun indirdim işte rarda exeye tıkladım kurulumda devam ete basmadan önce kafamı birşeyler kurcaladı acaba virüs varmıdır diye her indirdiğim dosyayı taratırım
bende işte oyunun olduğu rar dosyasını virüstotale koydum pc nin kendi antivirüsü var avast kaspersky falan yüklü değil genelde pc nin antivirüsünü tercih ederim uyarıda vermedi virüstotalde tertemiz sonuç verdi virüslü bir dosya olsa kurmadıkça problem olurmu ? exeye tıklamış oldum ama hala endişem var.
Şuan Online!
Şuan Online!
ugur.gozaydin < Fiyasko Hayat >
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,090

• Rep puanı 3,348
Dosyada virüs varsa kurmadan da bulaşır. Yani net emin olmak için iyi bir antivirüs yazılımı ile taratın derim. Genelde Windows Defender pek yeterli bir yazılım değil. Kaspersky, Bittdefender, Malwarebytes gibi yazılımlar ile taratın eğer çok şüphelendiyseniz.
İletişim : Facebook ugur.baki.g / Discord : Ugur_Gozaydin#7181

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ibrahim Donat Yeni Üye
*
  • Konular10
  • Mesajlar16
  • Rep puanı 0
(09/04/2021, Saat: 23:22)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dosyada virüs varsa kurmadan da bulaşır. Yani net emin olmak için iyi bir antivirüs yazılımı ile taratın derim. Genelde Windows Defender pek yeterli bir yazılım değil. Kaspersky, Bittdefender, Malwarebytes gibi yazılımlar ile taratın eğer çok şüphelendiyseniz.

Hocam doğrudur 4 gün önce yüklediğim bir dosyada ilk virüs görmemişti hızlı taramada 2 gün önce Trojan virüsü uyarısı verip karantinaya almıştı virüs programı indirsem daha sağlıklı ozaman
Şuan Online!
Şuan Online!
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,090

• Rep puanı 3,348
Kaspersky Total Security kullanıyorum ben yıllarıdır hiçbir virüs sorunum olmadı şuana kadar. İlk 1 ay Tam Sürüm ücretsiz ama ben 2 yıllık Lisanslı kullanıyorum. Her sene 2 yıl lisans parası veriyorum ama değiyor kafam ve sistem rahat en azından.

Sistem Bileşenleri : Intel Core i7 5820K + Gigabyte X99-UD3-CF + ASUS GTX 760 4GB ROG Striker Platinum + Corsair LPX 16GB(2x8GB) 2400MHz CL14 + MPG GUNGNIR 100P + PNY CS3030 250GB M.2 + WD Green 3TB HDD + WD Blue 1TB x2 HDD+ Arctic Freezer 34 eSports DUO + Cougar CGR-BXM-700 700W 80+ Bronze
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ibrahim Donat Yeni Üye
*
  • Konular10
  • Mesajlar16
  • Rep puanı 0
(09/04/2021, Saat: 23:34)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaspersky Total Security kullanıyorum ben yıllarıdır hiçbir virüs sorunum olmadı şuana kadar. İlk 1 ay Tam Sürüm ücretsiz ama ben 2 yıllık Lisanslı kullanıyorum. Her sene 2 yıl lisans parası veriyorum ama değiyor kafam ve sistem rahat en azından.

Hocam yarın yükledikten sonra aktif olacakya windows defenderdeki virüsler karantinadayken bulaşmaz yeniden demi yani virüs programına geçişte windows defender kapalı olacak ondan sordum
Şuan Online!
Şuan Online!
*
  • Konular3
  • Mesajlar26,090

• Rep puanı 3,348
Defender kapalı olmayacak sadece yetkilerini antivirüs yazılımına devredecek o karantina dosyalarını kontrol edecek artık. Ayrıca antivirüs kurduğunuz zaman bir Tam Tarama yapacağınız için Defender karantina listesini kontrol edecek zaten antivirüs yazılımı eğer ciddi bir tehlike görürse kendi karantina alanına alır yada direkt siler.

Hızlı Menü: