Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W10 0x800f081f hatası
internetteki cmd komutlarını(bazı hizmetleri kapatma ve yeniden başklatma) denedim framework cmd yüklemesi yaptım olmadı bunun dışında yapılabilecek bişey var mı ?
w10 güncelleme inidiriyor yükelem %100 e kadar geliyor ondan sonra bu hata geliyor ekrana yeniden dene dersen baştan indiriyor.
Microsoft Windows 10'da hata kodlarını gidermek için şu adımları izleyin:
  1. Windows Medya Oluşturma aracını indirin, yerel olarak bir ISO görüntüsü oluşturun veya yüklediğiniz Windows sürümü için bir görüntü oluşturun. 

2. Grup İlkesi'ni Yöntem 2'deki gibi yapılandırın ancak şu adımları da izleyin:
  3. Adım 1'de oluşturulan ISO görüntüsünü bağlayın.
  4. "Alternatif kaynak dosyası yolu" olarak ISO'dan ISO sources\sxs klasörünü gösterin.
  5. gpupdate /force komutunu çalıştırın.
  6. .NET Framework özelliğini ekleyin
(12/08/2020, Saat: 23:31)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Microsoft Windows 10'da hata kodlarını gidermek için şu adımları izleyin:
  1. Windows Medya Oluşturma aracını indirin, yerel olarak bir ISO görüntüsü oluşturun veya yüklediğiniz Windows sürümü için bir görüntü oluşturun. 

2. Grup İlkesi'ni Yöntem 2'deki gibi yapılandırın ancak şu adımları da izleyin:

1. Adım 1'de oluşturulan ISO görüntüsünü bağlayın.
    2. "Alternatif kaynak dosyası yolu" olarak ISO'dan ISO sources\sxs klasörünü gösterin.
    3. gpupdate /force komutunu çalıştırın.
    4. .NET Framework özelliğini ekleyin

ilk 1 maddeyi yaptım ama ondan sonraki maddeler anlaşılmadı

şuadımları izleyin demişsiniz ilk madde boş
2. madde de bağlayın demişsiniz indirdiğim isoya sağ tıklayıp bağla deyince içini açıyor.
alternatif dosya yolunu ne açtık ki nereye göstericez ?

gpupdate çalıştırdım yaptı ama ondan sonra .net özelliğini nasıl ekliyoruz?

eksik olmuş...
Eksik değil üzgünüm ama siz yapamamışsınız.Dediklerimi tam anlamıyla yapabilmeniz için size daha net bir anlatım için aşağıda linki izleyerek yapabilirsiniz.

https://youtu.be/ZHQqb7IOHZE
(15/08/2020, Saat: 08:37)Enes Yavuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eksik değil üzgünüm ama siz yapamamışsınız.Dediklerimi tam anlamıyla yapabilmeniz için size daha net bir anlatım için aşağıda linki izleyerek yapabilirsiniz.

https://youtu.be/ZHQqb7IOHZE

yerel disk c'ye sxs klasörün içindekileri attım gpupdate/force komutunu çalıştırdım sonra verdiğin linkteki .net komutunada çalıştırdım sonra yeniden başlattım pcyi

ama yine güncelleme yapmıyor...
İlk yaptığınız işlemlerde Windows 'a hasar vermişsiniz ve bu tarz işlemler ile sadece zaman kaybedersiniz. Ya sistem geri yükleme ile ilk yaptığınız işlemlerden öncesine geri yükleme yapın ya Windows sıfırlama yada format işlemi.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
Bu nasıl iştir ya her hata format atıyorum. 1 yıl içinde 10 kere format mı olur bıktım usandım
Windows 'un kendi ana hizmetleri vs. işlerini kapatma silme vs. işleri için kullanmışsınız ki bu normal çoğu zaman sorun olmaz ama ne yaptığınızı biliyorsanız böyledir bu durum.
peki teşekkürler
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows 10 amdkmdag.sys hatası Xzen.DeMon 3 387 29/06/2020, Saat: 07:17
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Code 38 Hatası Ahmetcan Ay 4 196 31/05/2020, Saat: 17:05
Son Yorum: Ahmetcan Ay
  Windows tarafından bulunamıyor. HATASI ! umutcanhasirci 2 554 10/04/2020, Saat: 22:03
  Windows 10 Format Atarken Mavi Ekran (0x0000225 Hatası) venomakasa 14 2,504 26/08/2018, Saat: 02:46
Exclamation Format Sonrası Windows Update KB4088776 Hatası KeshKaan 22 2,935 06/04/2018, Saat: 19:25
Son Yorum: KeshKaan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi