Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Web tasarımcı ne kadar kazanıyor?
#1
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar ben CÜ önlisans mekatronik 2. sınıf ve AÖF web tasarım ve kodlama 1. sınıf öğrencisiyim. Sizlere, daha doğrusu bilenlere sorum şu; web tasarımcı veya web tasarım işleri yapan kişi günümüz şartlarında ne kadar kazanabiliyor? emeğinin karşılığını alabiliyor mu? iş imkanları nasıl? piyasa nasıl? fiyatlar nasıl? bu konularda bilgi vereceklere şimdiden teşekkürler.
#2
Freelance olarak iş yaparsanız yaptığınız tasarımın komplikesine göre ve işin hangi programlama dili üzerine yapıldığına göre değişir. 100 TL 'ye de iş yapabilirsin 3000 TL 'ye de. Bu işte işin teslim tarihinin yakınlığı kullanılan programlama dilinin ne yada neler olduğu veya tasarımın ne denli zor yada basit olduğuna göre değişir. Zor veya basitten kastım programlama dili , sitenin ne için kullanılacağı gibi gibi şeyler. Örneğin, Blog , Sosyal Medya veya E-Ticaret gibi. E-Ticaret en pahalısı olur Sosyal Medya orta ücretli olur ve en ucuzları genelde Blog tasarımlar olur. İş imkanı artık hazır template satın almak yada ücretsiz halini bulmak çok kolay olduğundan Freelance olarak çok bir şey bekleme. Eğer sabit bir yerde çalışacaksan o zamanda iyi bir CV ve deneyim şart her işte olduğu gibi. İş piyasa olarak nasıl dersen yoğun ki artık her şey netten yapıldığı için bu normal. Emeğinin karşılığı meselesine gelirsek dünyada genelde emeğinin karşılığını gerçekten veren çok az işletme var yani emeğinin karşılığı olmasa da tatminkar bir ücret alırsın. Bu arada bu işler önce düşük maaş ile başlar sonra senin çabana göre artış sağlar buda bir dip not.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#3
Uğur hocamında dediği gibi yüksek gelir istiyorsan işini oldukça kaliteli, hızlı ve özgün olarak yapmalısın. Yaptığın işlerdeki övgü ve kalitede seni ön plana atacaktır. Önceki site deneyimlerimde gözlemlediğime göre nasıl bir iş yaptığın ve ne düzeyde kalite sunduğun çok önemli. Çünkü seninle beraber aynı iş üzerine çalışıp yoğunlaşan kişiler ve ciddi bir rekabet ortamı var. Ücret konusunda da dediğimiz gibi iş üstünde yoğunlaşırsan işinin fiyatları da artabilir
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi