Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wifi adaptörü sorunu
Yaklaşık 1 aydır bilgisayarımda bağlantı sorunu yaşıyorum. Oyunlarda, Discord sunucularında pingim 2-3 saniyeliğine 1000'lere çıkıyor, daha sonra tekrar eski haline dönüyor fakat bunu döngü halinde 2-3 dk arayla yapıyor, bazı zamanlar 1-2 dk arayla da yaptığına şahit oldum. 

Sorunumun internetimde olmadığını ethernet kablosu ile deneyerek anlayabildim ve başka kablosuz ağlar üzerinde de aynı sorunu yaşıyorum. WiFi bağlantısı kopuyor, kendiliğinden bağlandığı zamanlar da oluyor bağlanmadığı da. WiFi simgesi üzerinde yıldız işareti oluyor tekrar bağlanıyor. Sorunumun WiFi kartında olduğunu düşünüyorum ama bir türlü çözüme ulaşamadım. WiFİ kartım güncel, Windows updatelerini kontrol ediyorum o da güncel durumda. Ne yapacağımı bilmiyorum. Reddit'te bir şeyler okuyup uygulamaya çalıştım fakat işe yaramıyor. 

WiFi kartının da ısınıp kendini kapatacağını okumuştum fakat bilgisayarım 45 derecenin üzerinde ısınmıyor, laptop soğutucu da kullanıyorum zaten.

Sorunu bir türlü çözemedim yardım ederseniz çok sevinirim.
Kullandığınız kablosuz ağ uzakta mı ve bu sorun ne zamandır var öncesinde böyle bir sorun olmuş muydu? Eğer bağlandığınız kablosuz ağı fazla kişi kullanıyorsa vede o kullanan kişiler eğer modeme daha yakınsa sizi modem otomatik olarak IP listesinden atar sonra duruma göre tekrar alır. Modem ayarlarından sinyal gücünün son seviyede olup olmadığını kontrol edin. Modem arayüzünde Wifi ayarlarında Akratım gücü veya Sinyal gücü yazar zaten arttırabileceğiniz son değerde belirtilir ve Bant genişliği ayarıda olmalı o ayarıda son seviyeye alırsanız daha iyi olacaktır. Ayrıca modemin otomatik IP reddetme listesi attif olabilir belli bir sayının üzerine çıkınca sonraki IP 'leri otomatik reddediyor olabilir buda tam olarak sizde olan bağlan kop döngüsünü meydana getirir bunu da Modemi ayarlarını sıfırlayarak çözebilirsin ancak internete bağlandığın kullanıcı adın ve şifreni bir yere kaydet sonrasında lazım olabilir.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RAM SORUNU Ugur Deniz 1 45 19/10/2019, Saat: 18:33
Son Yorum: ugur.gozaydin
  İ5 2400 ve GTX1050Tİ Darboğaz Sorunu Ibrahim Kaval 1 87 06/09/2019, Saat: 04:28
  Laptop Yanık Sorunu serhat18 1 104 02/07/2019, Saat: 12:12
  anakart ve işlemci uyum sorunu Erhan Karaali 5 536 22/11/2018, Saat: 00:12
Son Yorum: met 61
  Sistemde Uyum Sorunu [Yardım] sinanoğuzcan 6 480 26/09/2018, Saat: 14:35
Son Yorum: met 61

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi