Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win 8.1 Explorer.exe
#1
İyi günler kusura bakmayın sizi bir kez daha rahatsız edeceğim ,

 Bilgisayarımı kapattığımda kapatılıyor yazısının ardından  explorer.exe - Uygulama Hatası başlığında bir hata veriyor 2 saniye gözüktükten sonra kendiliğinden kayboluyor ve kapanıyor acaba bu hata neden ve nasıl sorunu çözebilirim ?
 Şimdiden teşekkürler

Yardım edebilecek biri yok mu ?
saygılar
#2
Explorer.exe hatası alıyorsan bunun birçok sebebi olabilir en olası olanlar şöyle; 1. si dosya eksikliği bir dosya silindiyse Windows 'ta bu hataya sebep olabilir. 2. si Virüs sistemde virüs varsa ve başlangıçta Explorer 'a bir müdahale ediyorsa bu hata olabilir ve son olarak Windows başlangıç programlarından birisi Explorer.exe 'nin çökmesine sebep oluyor olabilir. Çözüm önerilerim;

İlk olarak Virüs taraması yap Kaspersky veya ESET deneyebilirsin Virüs varsa zaten sorun budur muhtemelen.

Windows geçici dosyalarını temizle şu konumlar; ( %temp% ) ( %WinDir%\Temp ) ( %WinDir%\Prefetch ) bu koumlara gir ve her şeyi sil içinde ki silinmeyenler olur önemli değil onları geç.

Başlangıç programlarını ve servislerini kapat;
Başlata Sistem Yapılandırması yaz ve gir ve açılan pencerede Hizmetler sekmesine gel ve altta bulunanan Microsoft hizmeterini gizle seçeneğini işaretler ve Tümünü devre dışı bırak 'a tıkla NOT: Antivirüs kurduysan bunu tekrar listeden işaretle. Sonra Başlatma sekmesine gel ve Görev Yöneticisini aç ve buradan başlangıçta çalışan programları devre dışı bırak. NOT: Antivirüs hariç. Sonra Sistem yapılandırmasına gel ve Uygula de Tamam de ve kapat sonra Sistemi yeniden başlatma uyarısı gelir tamam de yeniden başlasın sorun ortadan kalkarsa başlangıç programlarından birisi bu hataya neden oluyordur bu durumda deneme yanılma ile bunu bulman gerek.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#3
Hocam çok özür dilerim cevap geç oldu .
Kaspersky 30 günlük deneme sürümünü indirdim kendi sitesinden ve taramaya başlattım lakin hâlâ bitmedi . Bir ara leptop klavye çalıştırmamaya başladı ne kendi klavyesini ne ayrıyetten taktığım klavyeyi . Sanırım bilgisayar da virüs var neden bulaştığını da bilemiyorum bilgisayar dan internetten sadece buraya , youtube'a, bein connect e girdim indirme işlemlerini ise sadece steamden yaptım. Format artırmayı düşünüyorum da bilgisayarcılar crack windows kuruyor ne yazıkki çağırıp bir format atar mısın diyeceğim biri de yok tek çare benim atmam ama biliyorsunuz benim de imkanım yok ( gerek bilgi gerek format atabileceğim bir usb/dvd ne yapacağımı bilmiyorum bir fikriniz var mı acaba format konusunuda . Destek için teşekkürler
Geç cevap için de üzgünüm
#4
Windows Sıfırlama deneyebilirsin buda işe yarayabilir sonrasında önce Antivirüs kurarsın sonra diğer işlemlerini yaparsın. Windows sıfırlama Windows üzerinde ki dosyalarını kopyalar ve Windows 'u ilk format işlemindeki hale getirir yani yüklü tüm programları siler ve varsayılan Windows programlarını ve Windows dosyalarını olduğu gibi yeni Windows 'a aktarır ve format atar gibi hazırlar ve Windows 'ta sadece senin dosyalarını bırakır örneğin belge / video vs. setup 'lar gibi her şey olduğu gibi durur. Windows 8 / 8.1 / 10 tümü için bu işlem aynıdır. İşlem şu şekilde yapılıyor;

Başlata tıkla ve Bilgisayarı Aç/ Kapat kısmına gel ve burada Yeniden Başlat seçeneğine klavyeden Shift tuşuna basarak tıkla ve biraz bekledikten sonra Mavi bir ekran açılacak buradan Sorun Gider seçeneğine tıkla ve çıkan seçeneklerden Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıkla buradan sana 2 seçenek sunulur birincisi Dosylarımı sakla bu benim dediğim yöntem Windows 'u normal format atar gibi yeniden kurar ve dosyalarını silmez diğeri her şeyi siler ve temiz format atar birini seç ve seçimden sonra oturum seçenkleri gelir kullanıcı adının olduğu oturumu seçip Devam dersen bir uyarı penceresi daha gelir buradan Sıfırla 'ya tıkla ve format işlemi başlayacak ve her şey tamamlanacak hepsi bu kadar. Bu işlemi dene işe yarama ihtimali yüksek yaramaz ise normal USB format diski ile format atmayı deneyebilirsin. Video anlatımı için Video bu linke tıklayabilirsin.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#5
Çok teşekkürler. O başlat kısmından yapılan da usb li formatla aynı mi olur yoksa virüs kalma ihtimali var mıdır ? Sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın . Bu arada kaspersky deneme sürümü taramayı bitirmiş bilgisayar da tehdit algılamadı diyor. Ne yapmalıyım sıkıntı yok mu gerçekten nasıl anlayabilirim virüs var mı yok mu ?
#6
Birincisi bu yöntem antivirüs dahil tüm programların kurulumunu siler. 2. olarak ise Kaspersky 'nin bulamadığını başka virüs programları bulabilir ESET / Malwarebytes / Bitdefender gibi yazılımların her biri farklı virüs bulma yöntemleri izler virüs bulamadıysa Kaspersky başka denemenize gerek yok bence illa başka bir yazılım denemek isterseniz Malwarebytes / Bitdefender bu 2 yazılımdan biri ile bir daha deneyin ama bence gerek yok.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#7
Çok sağolun. Şimdi o dediğinizi yapıcam fakat aklımda bir şey daha var bazı virüsler ışletim sistemisin bir parçası gibi olabiliyormuş sanırım yani sanki windowsun kendi dosyası gibi sıfırlamayı yaptığımda format gibi o da tamemen temizlenir mi yoksa o sızan virüs için tek çare gerçek bir format mıdır
#8
Windows içerisine sızan bir virüs olsa bile bu sıfırlama yöntemi sisteme ilk format aşamasında ayrılan sistem dosyasıdır buraya sızamaz ama tüm dosyaları sil demeden sıfırlama yapınca o bıraktığı size ait dosyalarda ise virüs buradan yine sisteme yayılabilir bu yüzden %50 şansınız var ve şansınızı arttırmak için sıfırlamadan sonra ile yapacağınız şey bir antivirüs kurmak olsun ki önlem almış olasınız denemekte fayda var ben yakın bir zamanda bu yöntem ile bir hatadan kurtuldum format aşamasından daha pratik geldi ama kesin çözüm değil tabi işe yaramama ihtimalide var.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
#9
Ben tüm dosyaları sil diyeyim en iyisi önemli bir belgem de yok . Kesin olarak kurtulduğumuzu nasıl anlayacağım
#10
Hata almazsan ve Virüs çıkmaz ise sorun geçmiştir diye varsaya bilirsin. Sorun çıkarsa işe yaramamıştır demektir zaten Windows stabilliğini gözlemleye bilirsin muhtemelen sorun ortadan kalkar sen yinede dene.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows 10 explorer.exe uygulama hatası smart38 14 3,624 15/05/2016, Saat: 22:37
Son Yorum: expert

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi