Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows visual studio c++ 2019 runtime error
Merhabalar forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam ya da herhangi bir hata yaptıysam kusura bakmayın

soruna gelicek olursak yaklaşık 3 hafta önce capser'ın excalibur g780 bilgisayarını aldım oyun için. Ekran kartında bir iki yazılımsal sorun çıktı çözmeyi başardım ancak yine de ona da deyiniyim belki alakası vardır.

Bilgisayar ekran kartım takılı olmasına rağmen kartı görmüyordu ve restart attığımda normal bir şekilde çalışıyordu driverlarını vs güncelledim sorun düzeldi ancak güncellerken visual studio ile bir bağlantısı vardı galiba emin değilim.

neyse ekran kartını çözmeyi başardım ancak visual studio c++ 2019 kaldı. Epic games'in sunduğu unreal engine 4'ü açamıyorum keza birkaç hafta önce sorunsuz yüklediğim ve açılan valorantı da yükleyemiyorum.

İnternette bakmadığım yer kalmadı bu konu hakkında ve bilgisayarıma format atmak da istemiyorum çözümü olan var mı ? 

[img][Resim: RzGlvc.png][/img]

[img][Resim: FypMuj.png][/img]

WİNDOWS 10 PRO

16gb ram

256 gb ssd

gtx 1650ti

intel i5 10. nesil 

bilmiyorum lazım olur mu bilgisayar özelliklerim ama..
Aşağıdakileri deneyin.

Yöntem 1 : 
  1. Hatayı alma sebebiniz önceki sürümü kaldırıp yeni olan tam sürümü kurmaya çalışması sonucu oluşan bir çakışmadan kaynaklanıyor. Siz önceki sürümü el ile kaldırıp deneyin.
  2. CCleaner yazılımını indirip kurun. Daha sonra Yazılımı açın ve Araçlar sekmesinden Microsoft Visual C++ 2015-2019 içerikli tüm yazılımları Sağ tıklayıp kaldır deyin. Kaldırma işleminden sonra Kayıt defteri sekmesinden Sorunlar için Tarama yap deyip çıkan sorunları Seçili Sorunları Gider deyip çıkan soruya Hayır deyip 1 sorun varsa Sorunu Gider veya çok fazla varsa Seçili Tüm Sorunları Gider deyip işlemi tamamlayın. Bu işlemi 3 defa tekrar edin bazen 1-2 seferde tümünü bulamıyor.
  3. Yine aynı yazılımdan Özel Temizleme sekmesinden Windows ve Uygulamalar adı altında eğer tarayıcılarınızın verilerini temizlemesin isterseniz tikleri kaldırın tarayıcılardan ve geri kalanı için Temizlemeyi çalıştır deyip uyarılara onay verin.
  4. Sistemi yeniden başlatıp kurulumu tekrar deneyin. 
Yöntem 2 : 
  1. Başlata services.mcs yazıp uygulamayı çalıştırın.
  2. Açılan pencerede Windows Installer adlı servise sağ tıklayıp Başlat deyin ve işlem tamamlanınca kurulumu tekrar deneyin.
Yöntem 3 : 
  1. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem bu konuma gidin ve sağ bölümde yer alan Ayarları değiştir yazısına tıklayın.
  2. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesinden Ortam Değişkenleri... seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan pencerede Kullanıcı adınız altında TEMP ve TMP seçenekleri varsa bunlara teker teker 4 numaradaki adımları uygulayın.
  4. TEMP ve TMP için Düzenle... deyin ve açılan pencerede Değişken değeri: kısmına C:\Temp yazın ve Tamam deyin. Diğer TMP seçeneği içinde aynı yolu izleyip Tamam/Tamam/Uygula/Tamam deyip pencereleri kapatın.
  5. Eğer TEMP ve TMP seçenekleri yoksa Yeni deyip oluşturun. Yeni dediğinizde Değişken adı: kısmına TEMP sonra Değişken değeri: kısmına C:\Temp yazın ve Tamam deyip oluşturun. Aynı şeyi Değişken adı: TMP ve Değişken değeri: kısmına C:\Temp yazarak yeniden yapın ve pencereleri Tamam ve Uygula diyerek kapatın.
  6. Sistemi yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  7. NOT : İşe yaramaz ise aynı konumlara gidip TEMP ve TMP için Değişken değeri: kısmına %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp yazıp kaydedin. 
Bunlar işe yaramaz ise şuan için başka bir önerim yok. Aklıma bir şey gelirse tekrar yazarım.
Facebook bağlantısıugur.baki.g

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Windows Defender Sorunu Hüseyin Çoban 3 62 14/11/2020, Saat: 02:14
Son Yorum: ugur.gozaydin
  Windows gereken dosyalari yukleyemiyor 0x80070570 Avatar Baba 2 134 03/10/2020, Saat: 21:52
Son Yorum: Avatar Baba
  Windows 8.1 ağları göremiyor Efek 0 100 21/09/2020, Saat: 01:11
Son Yorum: Efek
  windows 7 güncelleme indirme sorunu enginbey8108 1 193 03/08/2020, Saat: 21:04
Son Yorum: Enes Yavuz
  Windows 10 Klasör İsminde Karakter Kullanma ZaGor26 1 229 24/07/2020, Saat: 00:01
Son Yorum: ugur.gozaydin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi