Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XPG Core Reactor 750W PSU Kapanıp Açılırken Gelen Ses
Arkadaşlar yeni almış olduğum bir XPG Core Reactor 750W 80+ Gold PSU var. Ancak sistem açılıp kapanırken PSU'dan gelen bir ''tık'' sesi var. Sanki arkasında ki güç düğmesini kapatıyormuş gibi bir ses geliyor. Aynı modeli kullanan iki kişiyle daha konuştum ancak kendilerinde böyle bir ses olmadığını belirttiler. Sizce bu ses anormal bir durum mu? Servise vermeli miyim?

https://youtu.be/paI_jngHMy0

Video bana ait. İlk gelen bip sesi HDD'den sonraki gelen ses ise PSU'dan geliyor.
Herhangi bir şey değil. Sadece sisteminizin kapandığına dair bir bildirim gücün tamamen kesildiğini gösteriyor. Bir sorun değil yani rahat olsun. Aldığınız ürün piyasadaki en iyi GOLD sertifikalı ürünlerin başında gelir hayırlı olsun keyifli kullanımlar.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
(27/12/2020, Saat: 20:42)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herhangi bir şey değil. Sadece sisteminizin kapandığına dair bir bildirim gücün tamamen kesildiğini gösteriyor. Bir sorun değil yani rahat olsun. Aldığınız ürün piyasadaki en iyi GOLD sertifikalı ürünlerin başında gelir hayırlı olsun keyifli kullanımlar.

Cidden böyle bir şey olmasını çok istiyorum ancak aynı modeli kullanan iki kişiyle daha konuştuğumda kendilerinde böyle bir ses olmadığını belirttiler. Bende acaba üründe bir sorun mu var diye düşünüyorum.
Anakartta bağlı bir ses olabilir. PSU odaklı bir ses kaynağı yok üründe. Buzzer varsa söküp deneyin veya HDD diskleriniz söküp deneyin.
(27/12/2020, Saat: 20:46)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anakartta bağlı bir ses olabilir. PSU odaklı bir ses kaynağı yok üründe. Buzzer varsa söküp deneyin veya HDD diskleriniz söküp deneyin.

Hocam ses PSU'dan geliyor. Uzay montajda çalıştırdım, HDD bağlantılarını çıkarıp yine denedim ses geliyor. Önceki PSU'm Corsair VS650 idi onu kullanırken de ses yoktu zaten. Anakart kaynaklı olsa önceden de ses gelirdi diye düşünüyorum.
PSU 'da ses birimi yok ama siz yine de üretici ile veya satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.
(27/12/2020, Saat: 20:49)ugur.gozaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PSU 'da ses birimi yok ama siz yine de üretici ile veya satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı forumlarda Corsair'in RMx serisinde bunu yaşayanlar olmuş ve röle sesi demişler. Ancak varsa tüm Core Reactor serisinde vardır diye düşündüm. Arkadaşlar da bizde yok deyince korktum açıkçası.
Kronik bir sorun yok aldığınız üründe. Bobinlerden veya elektonik bileşenlerden genel bir ses olabilir ama dediğim gibi kronik bir sorun yok. XPG servisi veya aldığınız firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI AFTERBURNER OC SONRASINDA GELEN BEYAZ EKRAN Kralbenim52 9 181 05/12/2020, Saat: 23:53
Son Yorum: ugur.gozaydin
  bilgisayrdan gelen ses reny 3 91 18/11/2020, Saat: 20:21
Son Yorum: Enes Yavuz
  Güç kaynağından gelen koku Furkan Ersöz 5 258 05/10/2020, Saat: 12:36
Sad Monitör Kapanıp Açılıyor Muhammmettttttt 7 347 13/09/2020, Saat: 23:35
Son Yorum: Enes Yavuz
  sürekli kapanıp açılan psu fanı talhayigitsel24 5 240 08/09/2020, Saat: 22:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi