Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVAŞ
Google chrome son günlerde epey yavaş çalışıyor.Normalde de yavaş çalışıyor ama bu yavaşlık başka .Bir yere tıklıyorum 2 dk sonra açılıyor.Ciddiyim süre tuttum 2dk sürüyor.Nedeni nedir? Nasıl düzeltirim?
(05/01/2021, Saat: 18:18)ahmetwolfredight Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google chrome son günlerde epey yavaş çalışıyor.Normalde de yavaş çalışıyor ama bu yavaşlık başka .Bir yere tıklıyorum 2 dk sonra açılıyor.Ciddiyim süre tuttum 2dk sürüyor.Nedeni nedir? Nasıl düzeltirim?

sistem parçalarından olabilir belki sisteminiz nedir ben HDD kullanıyorum Mesela Ve çok fazla kullanım olduğundan chrome bende de biraz sıkıntılıydı bende reklam olmasın ama Opera GX kullanmaya başladım gayet güzel tavsiye ederim
opera gx'i denedim ama o dahada kasıyor,büyük ihtimalle parça sıkıntısı var
Sistem bileşenlerinizi yazın. RAM yetersizliğiniz var gibi duruyor ama donanımlara bakıp karar vermek daha mantıklı olur.

Bu arada tarayıcı ayarlarından donanım hızlandırma ayarını devre dışı bırakıp deneyin.
Facebook bağlantısıugur.baki.g
işlemci : Intel®Pentium 4 Cpu 3.20 GHz
ram:3GB
Sistem türü:64 bit 
ekran kartı: yok
RAM sorunu olabilir ki Chrome vb. Chrome altyapısına ait tarayıcılar RAM tüketiminde fazla canavar tarayıcılardır. Ne verseniz RAM olarak kullanırlar. O yüzden ana sorununuz RAM gibi duruyor. Ayrıca GPU ihtiyacı olan içeriklerde yani video veya animasyon olan sayfalarda GPU birimizin olmadığından bir ağırlık takılma vs. yaşayabilirsiniz.
chrome dışı daha az ram tüketen bazı tarayıcılar denemedim değil.Lakin onlarda kasıyor.
Çoğu tarayıcı Chrome altyapısını kullanır. RAM tüketiminize bakın tarayıcıda eğer snırlardaysa sorun bariz RAM dir. Ayrıca GPU için söylediklerimde ekstrasıdır.
baktım sağolun. GPU 'da sorun yok ama ramin çoğunu dediğiniz gibi chrome yiyor.bana tavsiye edebileceğiniz tarayıcı çeşidi var mı?
Brave, Opera, Firefox, Vivaldi bu 4 tarayıcıyı deneyebilirsiniz.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi