Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazılımcı Arkadaşların Büyük Sıkıntıları
#1
Merhabalar arkadaşlar,

Şu son birkaç haftadır yazılımcı arkadaşların kendilerini geliştirebilmesi ve alanında iyi birer bireye dönüşmesini sağlayacak Türkçe web siteleri arıyordum aramalarım sonucunda şu kanıya vardım . Türkiyede yazılıma verilen önem neredeyse yok denecek kadar az çünkü ne kadar araştırdıysam doğru ve sağlam bir sonuç elde edemedim zira girdiğim web siteleri ya çok fazla özensiz (Özensizden kastım sadece sitenin göze hitap etme durumu değil derslerin içerikleri , derslerin konu sırasına göre dizilimi , ders içeriklerinin dikkatsiz ve özensiz yazımı) ya da verilen dersler ücretli idi . Düzgün eğitim verenlerse zaten para karşılığı yapıyordu bu işi diğer durumu yerinde olmayan , tek hayali sevdiği alanda kendini geliştirmek olan insanları düşünmeden . Şimdi diyebilirsiniz " Kitapta mı satın alamıyorlar veya kitapta mı bulamıyorlar bu arkadaşlar " haklısınız kitapta birşeyleri öğrenmenin bir diğer yolu ama gelin görün ki kitap konusunda da sıkıntılar içerisindeyiz belli başlı birkaç kişi veya yayının dışında bu işle haşır neşir olan yok . Bu yüzden aradığımızıda bulamıyoruz neden bu topraklarda yetişmiş birisi kendi alanında uzman olduğu konuda bir kitap yazıp bizi dışarıdan gelen kitaplara muhtaç etmese ? Neden dışarıya muhtaç olalım ki ? Zaten yeteri kadar dışarıya bağımlı kaldık şimdi dur diyip kendimiz birşeyler yapmalıyız inanın kendi alanında uzman herkes bir ders verse gerek yazılımda gerekse teknolojide büyük bir yol kat ederiz tabi iş sadece ders vermek değil ders alan gençlerde aldıklarıyla yetinmese sürekli bir açlık hissi duysalar sürekli daha fazlasını öğrenmek daha fazlasını ortaya çıkarmak isterse zaten durdurabilecek kimse olmaz işte bizimde en büyük problemimiz bu şöyle düşünüyoruz " Ulan şu üniversiteyi bir bitireyim , topu hemen devlete atacağım " işte böyle düşündüğümüz için birşeyler gelişmiyor , yürümüyor aramızdan birkaç girişimci çıksa büyük bir projeye , saf , tamamen bizim olan bir düşünceye , dışarıdan taklit edilmemiş bir düşünceye sahip olurlarsa diğerlerine de örnek teşkil edip cesaret verecektir. Ve bu cesarette emin olun büyük projelere o projelerde büyük kalkınmalara sebep olacaktır.

Velhasıl bu yazdıklarımın dışında da şöyle bir projem var kısmetse eğer yazılıma merakı olan , bu konuda kendini yetenekli hisseden , kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için tamamen "Ücretsiz " bir web sayfası oluşturma düşüncesindeyim tabi bunun içinde belli başlı bir sermaye lazım ama paranın çokta mühim olduğunu düşünmüyorum işin sonunda belki de dünyayı değiştirebilecek kişiler ortaya çıkacaksa zaten buna değer para nasıl olsa bir şekilde bulunur .

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum . 
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu yazımda da benim gibi olan yazılımcı arkadaşların sıkıntılarını kendimce anlattım eğer kafanızda kötü bir düşünce oluştuysa rencide etmeden , hakaretsiz ve alaysız bir şekilde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Ağlarsa anam ağlar , gerisi Local Ağlar ..
#2
başarılı bir proje çıkar ortaya inanıyorum
#3
(21/06/2016, Saat: 19:28)system3276 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: başarılı bir proje çıkar ortaya inanıyorum

Olumlu düşüncen için teşekkür ederim. Yakın bir zamanda bu planımı hayata geçirmeyi düşünüyorum


Ağlarsa anam ağlar , gerisi Local Ağlar ..
#4
Projenin fikri bile güzel ve piyasada dediğin gibi olmayacak kadar az olduğu için tutacağına eminim. Biz de projeye destek vereceğimizi belirtelim. Yeter ki ortaya güzel bir şey çıksın..
[Resim: logo1.png]
#5
(21/06/2016, Saat: 20:22)OceanLaB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Projenin fikri bile güzel ve piyasada dediğin gibi olmayacak kadar az olduğu için tutacağına eminim. Biz de projeye destek vereceğimizi belirtelim. Yeter ki ortaya güzel bir şey çıksın..

Çook teşekkür ederim böyle bir ortamdan destek almak çok güzel en kısa sürede projeyi ortaya çıkarıp sizlerle paylaşacağım


Ağlarsa anam ağlar , gerisi Local Ağlar ..
#6
inşallah bekliyoruz
#7
Destek için ne gerekiyorsa arkandayım...

hatta ve hatta eğer istersen domain olarak "teknolojiyikesfet.com" sana verebilirim bu proje için
#8
(21/06/2016, Saat: 20:45)furkancekmece Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Destek için ne gerekiyorsa arkandayım...

hatta ve hatta eğer istersen domain olarak "teknolojiyikesfet.com" sana verebilirim bu proje için

Çok teşekkür ederim ama şimdilik kafamda tasarlıyorum , gelir-giderleri vs herşeyi planlıyorum planlı olarak yola çıkmak en iyisidir en azından kötü bir durum karşısında hazırlıklı olunur.


Ağlarsa anam ağlar , gerisi Local Ağlar ..
#9
Son durum nedir Rebazar?
#10
Ses yok şuan
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi