Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Z) 100 Mb e Kadar Limitsiz
#1
arkadaşlar   16 mb  kullanıyordum dün mesaj atmış türknet hızınızı yükselttik diye internet sitesine bakdım  (Z) 100 Mb e Kadar Limitsiz yazıyor ama ben adsl modem kullandığım için hızı az da olsa yükselme ihtimali yokmu ?
ve türktelekom dan veya türkcell den baktığımda hala 16 olarak gösteriyor ben nasıl bakabilirim gercekden 100mb geldiğini.

 [Resim: RD1NBn.png]

ve bu (Z) ne anlama geliyor ?
#2
Hocam başka bir modem ile deneme şansınız var mı ?
[Resim: ub6GUp.png]
#3
Hocam 100 mbps'e kadar oluyor eğer Turknet altyapısının bulunduğu yerdeyseniz geçerli bu 100mbps olayı ayrıca bende hattımı vdsl'e dönüştürdükleri için adsl modemle sinyal alamadım sizde de öyle olması lazım hattınız vdsl ise veya kendi alt yapısında ikisini bir veriyor olabilir.
#4
(13/07/2018, Saat: 14:57)Enes Değirmenci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam başka bir modem ile deneme şansınız var mı ?

malesef başka modem deneme şansım yok

(13/07/2018, Saat: 15:57)Oğuzhan Gündüz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam 100 mbps'e kadar oluyor eğer Turknet altyapısının bulunduğu yerdeyseniz geçerli bu 100mbps olayı ayrıca bende hattımı vdsl'e dönüştürdükleri için adsl modemle sinyal alamadım sizde de öyle olması lazım hattınız vdsl ise veya kendi alt yapısında ikisini bir veriyor olabilir.


şuan adsl modemim var ve int kullanıyorum ama herhangi bir artış olmadı 

türknet den şöle mesaj geldi
Hattınızın VDSL e geçiş işlemlerini tamamladık. VDSL2 uyumlu modem ile bağlantı kurmanız gerektiğini hatırlatır, Keyifli günlerde kullanmanızı dileriz

ama internet sitelerinden veya türkcell türk telekomdan internet sorguladığımda adsl 15 mbps internet verdiklerini söylüyor

bide ben hepsiburadan modem alsam  bunu denesem sonra olmazsa iade etsem kabul ederlermi beğenmedim iade etmek istiyorum diye ? 

yoksa kullanıldı diye iade reddetmezler değilmi
#5
Tabi kabul ederler kullanımınıza dikkat edin yeterli.Kutu ve ürün hasar görmesin.Ben sorunun modem değişince çözüleceğini düşünüyorum.....
[Resim: ub6GUp.png]
#6
Adsl modem 16 mpbs'e kadar destek veriyor hocam sonrasında vdsl destekli almanız lazım, modem alınca yükselme olacaktır ayrıca turknet online işlemlerinde hattınıza verdikleri internet hızı yazıyor hocam oradan şu anlık kaç mpbs desteklediğine bakabilirsiniz.
#7
Modem alması sorunu çözücektir
[Resim: ub6GUp.png]
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi