Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z170 Anakart Ram Önerisi
İyi günler dilerim öncelikle. Asus Z170 Pro Gaming Anakart 2x8GB ram önerisi yapabilir misiniz? Anakart uyumlu olsun rica ederim.
Anakart RAM uyum listeniz sayfasında güncel değil öncelikle anakartınızı son BIOS sürümüne güncelleyin ve KINGSTON HX430C15PB3K2/16 - 698,40TL Bu RAM 'i alın. Bu RAM geniş uyum yelpazesi olan bir RAM 'dir eski veyahut yeni daha çalışmadığı anakart görmedim. Ama dediğim gibi anakartınızın BIOS 'u güncel olmalı ki olası bir sorun olmasın.

Yada https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LG...201712.pdf bu anakartınızın uyum listesinden bir bellek alacaksınız.
Facebook bağlantısıBaki.Ugur.Gozaydin
Öneri için teşekkür ederin fakat bu ramler uzunluk olarak yüksek ana kartımdaki soğutu bayağı yüksek ve bu ramleri takmam imkansız. Corsair ramler nasıldır?
G.Skill 16GB(2x8) RipjawsV Kırmızı 3000mhz CL15 DDR4 Ram (F4-3000C15D-16GVRB) - 624,46 TL - Bu RAM 'ler biraz daha alçaklar ve tam uyumlular.

Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 Ram (CMK16GX4M2D3000C16) - 553,16 TL - Aslında bu RAM 'leri önerecektim hem alçaklar hemde çok iyi RAM 'ler ama anakartınızın destek listesi eski güncel BIOS 'a sahipseniz bu RAM 'ler işe yarayabilir. %99 son sürüm BIOS 'a anakartınızı güncellerseniz işe yarayacaklar. %1 yanılma payı var tabi.

Bu arada RAM 'leri her türlü alabilirsiniz 14 gün koşulsuz iade hakkınız var uyumsuz çıkar ise iade edersiniz.
Attığını corsair destek listesinde gözükmüyor tam olarak Gskill var galiba hangisi daha iyi olur?

Bide biosu nerde güncelleticem yakın çevrede bilgisayarcı yok hiç.

Anakarta hiç bir güncelleme yapmadan çalıştırabiliceğim 3000mhz ram önerebilir misiniz? İade için yolladığım ramler 20 iş günü diyorlar teknik servise kontrole yollamışlarda. Yeni ram alıcam beklemeden iadeyi ama anakart güncelleme şansım yok direk tak çalıştır yapıcamda.
(18/06/2019, Saat: 12:21)Mehmet Eyüp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Attığını corsair destek listesinde gözükmüyor tam olarak Gskill var galiba hangisi daha iyi olur?

Bide biosu nerde güncelleticem yakın çevrede bilgisayarcı yok hiç.

Anakarta hiç bir güncelleme yapmadan çalıştırabiliceğim 3000mhz ram önerebilir misiniz? İade için yolladığım ramler 20 iş günü diyorlar teknik servise kontrole yollamışlarda. Yeni ram alıcam beklemeden iadeyi ama anakart güncelleme şansım yok direk tak çalıştır yapıcamda.

Kırmızı RAM 'lerde yani G.Skii olanlarda Z170 tüm nakartlar ile Tam uyumlu yazıyor onu alacaksınız o zaman. Destek listesi güncel değil bu yüzden orada olmayan çok RAM var. En mantıklı olan G.Skill Kırmızı RAM ler.
Benim dün aklıma gelmişti bir kaç ay önce pcye tüm yazılımları tarayan güncelleyen bir program yüklemiştim. Anakart da güncellenmiş olabilir. Bide 2133mhz destekliyor ya 3000mhz taksam uyumlu ise açar mı yoksa yine bi ayar yapmam mı lazım?
(19/06/2019, Saat: 11:37)Mehmet Eyüp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim dün aklıma gelmişti bir kaç ay önce pcye tüm yazılımları tarayan güncelleyen bir program yüklemiştim. Anakart da güncellenmiş olabilir. Bide 2133mhz destekliyor ya 3000mhz taksam uyumlu ise açar mı yoksa yine bi ayar yapmam mı lazım?

Birincisi BIOS güncellemesi format atar gibi BIOS üzerinden sizin tarafınızdan yapılan bir işlem masaüstünden otomatik kendisi yapılmaz.

2. si anakartınız 3400 mhz RAM desteğini sunuyor yani size 2133 ile 3400 mhz arası tüm RAM 'leri alabilir takabilirsiniz ama BIOS üzerinden XMP denilen ayarı açmanız gerek RAM üzerinde yazan maksimum hızı kullanabilmeniz için.
Konu günceldir. Bir sorum daha var. İade onaylanmış RAM alıcam fakat şöyle bir durum var dediğim anakart listesine göre 3000mhz ram önerebilir misiniz? Önerdiğiniz ramlere baktığımda listede göremedim nereden bulabilirim güncel listeyi. Ram değiştirme nedenim I5 6600K işlemci GTX 1080 ekran kartı var ama tam performans alamıyordum 8GB ramden olabileceğini duydum bir yerde rame çok yük binerse işlemciyi durdururmuş böyle bir olay var mıdır acaba? Çünkü oyun oynarken yayın yaparken ram kullanımı %95 seviyesine çıkıyordu mesela oyun yazarken unityde kasma oluyordu bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.
(21/06/2019, Saat: 18:15)Mehmet Eyüp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu günceldir. Bir sorum daha var. İade onaylanmış RAM alıcam fakat şöyle bir durum var dediğim anakart listesine göre 3000mhz ram önerebilir misiniz? Önerdiğiniz ramlere baktığımda listede göremedim nereden bulabilirim güncel listeyi. Ram değiştirme nedenim I5 6600K işlemci GTX 1080 ekran kartı var ama tam performans alamıyordum 8GB ramden olabileceğini duydum bir yerde rame çok yük binerse işlemciyi durdururmuş böyle bir olay var mıdır acaba? Çünkü oyun oynarken yayın yaparken ram kullanımı %95 seviyesine çıkıyordu mesela oyun yazarken unityde kasma oluyordu bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Güncel listeyi bulamadım ama https://www.hepsiburada.com/g-skill-trid....pc&v=1.81 bu RAM 'ler destek listesinde var yani uyumlular. https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LG...201712.pdf Buradan kontrol edebilirsiniz. F4-3200C16D-16GTZ bu şekilde arayın sondaki B harfi RAM 'in renk kodu o önemsiz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Laptop Ram Önerisi Theredor 3 101 15/09/2019, Saat: 15:55
Son Yorum: ugur.gozaydin
Sad SİSTEMİME RAM ÖNERİSİ Oguzcankoyun 1 96 27/08/2019, Saat: 21:29
  ANAKART VE RAM UYUMU Oğuzhan Çoruhlu 3 186 08/05/2019, Saat: 16:43
  Intel H55 AnaKart ram uyumu osman43 2 228 05/05/2019, Saat: 21:16
  Ram Anakart Uyumu Niyazi Ergazi 4 290 07/04/2019, Saat: 09:16