1 aylık pc oyun oynarken çöküyor

lfolhfkjsfhkhkol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim oyunları rahat oynatması gerekirken oyunu açtıktan 5dk sonra oyun çöküyor sistemi ilk aldığımda 8gb ram vardı ramı 16 yaptıktan sonra sorun yaşamaya başladım mesele bazen cod’u hiç açmıyor bazen 1 saat oynatıyor sıkıntı çıkmıyor ama çoğunlukla çökmeler yaşıyorum sebebi nedir sizce?

• Ekran kartı: GTX 1650 4gb
• İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Cvp: 1 aylık pc oyun oynarken çöküyor

Sanırım kullandığınız sistem Windows 11. Ve Windows 11 henüz yeteri kadar stabil değil. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Zannetmiyorum fakat oyunu silip tekrardan yüklemek belki sorunu çözer.

KS

lfolhfkjsfhkhkol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 1 aylık pc oyun oynarken çöküyor

Androeat' Alıntı:
Sanırım kullandığınız sistem Windows 11. Ve Windows 11 henüz yeteri kadar stabil değil. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Zannetmiyorum fakat oyunu silip tekrardan yüklemek belki sorunu çözer.

sorun windows 10dayken başladı belki çözüm olur diye 11e yüksellttim sıfırladım ama değişmedi sıfırladıktan sonra fornite ve rainbow yüklemiştm aynı sorunla yine karşılaştım

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317

Selamlar,

Bu problemi sadece Call of Duty'de mi yaşıyorsunuz? Diğer oyunlarda da oluyor mu? Aşağıdaki yöntemi dener misin?

1-) Battle.net launcheri tamamen kapatın ve oyundan çıkın.
2-) Sisteme reset atın.
3-) Ardından "oyun nerede kuruluysa" Call of Duty Modern Warfare / main klasörüne girin.
4-) Bu klasörün içerisinde bulunan aşağıdaki dosyaların hepsini silin;
data0.dcache
data1.dcache
toc0.dcache
toc1.dcache

5-) Hemen ardından Belgeler - Call of Duty Modern Warfare - Players klasörüne giriş yapın. Aşağıdaki dosyayı silin.

6-) Sonrasında tekrar Battle.net hesabınıza giriş yaparak tekrar deneyin. Problemin çözülmüş olması gerekiyor.

KS

lfolhfkjsfhkhkol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OceanLaB' Alıntı:
Selamlar,

Bu problemi sadece Call of Duty'de mi yaşıyorsunuz? Diğer oyunlarda da oluyor mu? Aşağıdaki yöntemi dener misin?

1-) Battle.net launcheri tamamen kapatın ve oyundan çıkın.
2-) Sisteme reset atın.
3-) Ardından "oyun nerede kuruluysa" Call of Duty Modern Warfare / main klasörüne girin.
4-) Bu klasörün içerisinde bulunan aşağıdaki dosyaların hepsini silin;
data0.dcache
data1.dcache
toc0.dcache
toc1.dcache

5-) Hemen ardından Belgeler - Call of Duty Modern Warfare - Players klasörüne giriş yapın. Aşağıdaki dosyayı silin.

6-) Sonrasında tekrar Battle.net hesabınıza giriş yaparak tekrar deneyin. Problemin çözülmüş olması gerekiyor.

hocam teşekkürler cod’da şuanlık sıkıntı yok oynatıyor ama çökme sorunu fornite ve rainbowda da olmuştu directx ile ilgili bi yazı çıkmıştı onun için ne yapmam gerekiyor

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420

İkinci resimde disk okuma hatası vermiş, disk sağlığını bir kontrol edin, oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayıp tekrar deneyin. Çözüm olmazsa temiz format atıp tekrar bakın. Yine çözüm olmazsa donanım kaynaklı olduğunu düşünebiliriz.

KS

lfolhfkjsfhkhkol

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

disklerde sorun yoktu hocam okuma hızı normaldi sorunu hala anlayamadım fornite oynarken bi and fps düşüyor ve oyun çöküyor

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317

maltozfruktoz' Alıntı:
disklerde sorun yoktu hocam okuma hızı normaldi sorunu hala anlayamadım fornite oynarken bi and fps düşüyor ve oyun çöküyor

Siz yine de ne olur ne olmaz aşağıdaki programla bir diski tarar mısınız? Bad sector oluştuysa disk ilgili veriyi alamıyordur. Bu da droplara sebebiyet verir. FPS düşer anlık olarak. 

• Program: https://hddscan.com

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri