1 Tb M2 222 GB Olarak Görünüyor

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Selam herkese sipariş ettiğim m2 ssd bugün geldi Crucial p3 Plus 1 TB fakat disk, 222GB olarak görünüyor. Bu disk sorununu nasıl çözebilirim?

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Başlata Bas -> Çalıştıra Bas -> compmgmt.msc yaz ->tamama bas.

Ekteki gibi bir ekran görüntüsü çıkacak. Resimde gördüğün yere tıkla ve ekran görüntüsünü paylaş. Ordan bakalım

1677190479254.png

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
selam, ben yeni laptop aldığımda ssd görünüyor, hdd görünmüyordu. Buradan yapabilmiştim.
Başlata Bas -> Çalıştıra Bas -> compmgmt.msc yaz ->tamama bas.

Ekteki gibi bir ekran görüntüsü çıkacak. Resimde gördüğün yere tıkla ve ekran görüntüsünü paylaş. Ordan bakalım

Ekli dosyayı görüntüle 15690

bir de böyle bir video var, 7. dakikadan sonra adımlara bir bakabilirsiniz, aşina değilseniz.

KS

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Buradaki E diski yeni aldığım M2, 456 görünen HDD, diğer 222 GB SSD. Normal olmayan E diski.

selam, ben yeni laptop aldığımda ssd görünüyor, hdd görünmüyordu. Buradan yapabilmiştim.

bir de böyle bir video var, 7. dakikadan sonra adımlara bir bakabilirsiniz, aşina değilseniz.
hocam görünmeme sorunu değil görünüyor fakat eksik.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-02-24 011803.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-24 011803.png
    77.2 KB · Görüntüleme: 33

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Buradaki E diski yeni aldığım M2, 456 görünen HDD, diğer 222 GB SSD. Normal olmayan E diski.

hocam görünmeme sorunu değil görünüyor fakat eksik.
ayrılmamış olan kısım sanırım aktif edilecek. görünmemesi de eksiklikten kaynaklanıyordu benim. sizde 800gb eksik bende hepsi eksikti, diye düşündüm.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Resimden tam çözmedim ama burada göründüğü kadarıyla sende 3 tane harddisk var. Şu an E olarka Gördüğün DISK 0 240GB lık bir harddisk.

DISK 1 480GB bir harddisk

DISK 2 iste 1 TB lık bir harddisk

Sen DISK 0'ın aslında 1TB olduğunu yani senin toplamda yaklaşık 2.5 TB hardiskin olduğunu söylüyorsun.

Doğrumudur?

Resimde gördüğüm kadarıyla C diskinde de kullanmadığın bir 700 GB lık alan var.

KS

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Resimden tam çözmedim ama burada göründüğü kadarıyla sende 3 tane harddisk var. Şu an E olarka Gördüğün DISK 0 240GB lık bir harddisk.

DISK 1 480GB bir harddisk

DISK 2 iste 1 TB lık bir harddisk

Sen DISK 0'ın aslında 1TB olduğunu yani senin toplamda yaklaşık 2.5 TB hardiskin olduğunu söylüyorsun.

Doğrumudur?

Resimde gördüğüm kadarıyla C diskinde de kullanmadığın bir 700 GB lık alan var.
Bende E olarak görünen M2 SSD 1 TB, 456 GB bir HDD ve 222 GB bir SSD var şu anda ama nedense M2 SSD olduğundan az görünüyor. Eksik kısım C diskinde değil, C diski 222GB SSD.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Bence senin E ve C diskin yer değiştirmiş. Bunuda ilk açılışta bi sistem kurtar falan seçeneği geldiyse o şekilde yapmış olabilirsin.

Çünkü ekran görünütüsüne bakarsan C diskinin bağlı bulundu DİSK 2 1 TB görünüyor. Ayrılammaış 700GB alanı var.

DISK 2 de C nin üzerine sağ tıkla. Orada seçenekler arasında genişlet gibi bir seçenek olamsı lazım. Genişlete tıkla verebileceğin en büyük değeri ver ve harddiski genişlet C diskin 1 TB olacaktır.

Bence senin E ve C diskin yer değiştirmiş. Bunuda ilk açılışta bi sistem kurtar falan seçeneği geldiyse o şekilde yapmış olabilirsin.

Çünkü ekran görünütüsüne bakarsan C diskinin bağlı bulundu DİSK 2 1 TB görünüyor. Ayrılammaış 700GB alanı var.

DISK 2 de C nin üzerine sağ tıkla. Orada seçenekler arasında genişlet gibi bir seçenek olamsı lazım. Genişlete tıkla verebileceğin en büyük değeri ver ve harddiski genişlet C diskin 1 TB olacaktır.

Ekran görüntüsü 2023-02-24 011803.png

KS

Kadir Ygt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Normalde C diski SSD idi fakat SSD'yi sökünce onun SSD olmadığını fark ettim Şu anda iyice karıştı disk kısmı Dc üzerinden herhangi bir yardım iyi olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 15692
evet yer değiştirmiş haklısınız.

C üzerinden genişletme yapamıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri