10 bin mülteci genç kod yazma eğitimi alacak

E

expert

Guest
Mülteci kod yazma haftası kapsamında kurulan atölyelerde 10 bine yakın mülteci gence ücretsiz yazılım eğitimi verilerek genleri ekonomiye kazandırmak istiyorlar.

Birleşmiş Milletler (BM)’in ilk kez organize ettiği İstanbul Dünya İnsani Zirvesi’nde SAP ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği(UNCHR) ,”Mülteci Kod Haftası” girişimlerine dair işbirliklerini duyurdu. Bu kapsamda, 8 ila 24 yaş arasındaki mülteci gençler için 15 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında yüzlerce kod yazma atölyesi ve online eğitim kursu ücretsiz olarak düzenlenecek. Bu atölyeler ve kurslar sayesinde Türkiye ve Orta Doğu’da 10 binden fazla genç dijital ekonomiye destek olabilmek için kod yazma eğitimi alacak.

Kod haftası kapsamında genç yaştaki katılımcılar basitleştirilmiş kod platformu olan Scratch’ı öğrenecek. Daha ileri yaştaki katılımcılar ise HTML, CSS, Javascript, PHP ve SQL ile web sitesi yapmayı öğrenirken, SAP Business One kurumsal yazılımı hakkında ön bilgi alacak.  Potansiyel olarak işe başlamaya hazır bilgisayar mühendisleri yetiştirilecek olan bu 15 haftalık kod yazma eğitim kampına katılım fırsatı yakalayacak. SAP halen bu program için kod eğitmenlerini eğitiyor ve online eğitimler için özel bir openSAP platformu kuruyor.

Ekli dosyalar

• page_kod-yazmak-bilgisayar-oyunu-oldu_321546438.jpg
    page_kod-yazmak-bilgisayar-oyunu-oldu_321546438.jpg
    96.4 KB · Görüntüleme: 212

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Mültecilerden ziyade kendi insanımıza da bunu kazandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki mülteciler de kardeşimiz ama ilk önce kendi vatanımızdaki kişilere bunu aşılamamız lazım.

KS
E

expert

Guest
hocam gripte kendimizi geliştirecek şirket bulamıyoruz bundan daha büyük sıkıntı olamaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri