10 Bin TL Bütçem Var. Bu Sistem Alınır Mı?

kaptanvaleria

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selamlar. 10 - 11 bin TL bütçem var. Bu sistemi alıp daha sonra ekran kartı eklemeyi planlıyorum. Ya da alttaki hazır sistemi mi almalıyım? Yardımcı olur musunuz?

İşlemci: AMD Ryzen 5600G

Anakart: AsRock B550m-HDV

Bellek: Adata DDR4 2x8GB

Harddisk: Adata Legend 512 GB

Kasa: Dark Raider 3x12cm Glass Cam Panel

Güç Kaynağı: High Power 500W 80+ Bronze

Toplam Fiyat: 10 Bin TL

Hazır sistem:

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Herkese selamlar. 10 - 11 bin TL bütçem var. Bu sistemi alıp daha sonra ekran kartı eklemeyi planlıyorum. Ya da alttaki hazır sistemi mi almalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Hazır sistem:
bu paraya ekran kartlı var i3 12100f veya ryzen 5 5500

KS

kaptanvaleria

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

bu sistem gayet güzel.
Hocam bunun donanımlarını biraz araştırdım da güç kaynağı anakart vs. hep olumsuz yorumlar gördüm. Yaklaşık 8 aydır para biriktiriyorum üç beş üç beş. Yani hata yapmak istemiyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Donanımlarda sorun yaşamak istemiyorum.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Hocam bunun donanımlarını biraz araştırdım da güç kaynağı anakart vs. hep olumsuz yorumlar gördüm. Yaklaşık 8 aydır para biriktiriyorum üç beş üç beş. Yani hata yapmak istemiyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Donanımlarda sorun yaşamak istemiyorum.
hayır hocam gayet iyi xigmatek marka
anakart sistem için yeterli

KS

kaptanvaleria

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tebilon genelde pahalı yappar ve bu attıpım sistem indirimli
Hocam ben senin gibi bilgili birini buldum biraz kafanı şişirebilirim hakkını helal et. Valla 15 yıllık bilgisayarı kullandım yıllarca. İlk defa bu kadar para biriktirebildim. 5600G alıp ben donanımları iyi tutup ileriki zamanda ekran kartı alırım diyordum. Yukarda yazdığım sistemde güç kaynağını, anakartı kaliteli seçtim. Hiç böyle birşeye gerek yok bu sistemi al geç mi diyorsun.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Hocam ben senin gibi bilgili birini buldum biraz kafanı şişirebilirim hakkını helal et. Valla 15 yıllık bilgisayarı kullandım yıllarca. İlk defa bu kadar para biriktirebildim. 5600G alıp ben donanımları iyi tutup ileriki zamanda ekran kartı alırım diyordum. Yukarda yazdığım sistemde güç kaynağını, anakartı kaliteli seçtim. Hiç böyle birşeye gerek yok bu sistemi al geç mi diyorsun.
anakartı yükseltebilirsin belki ama xigmatek gayet iyi bir psu

xtayfun01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13

Hazır sistem:
10 bin çok fazla ben komple sıfır 7.5k ya topladım apu sistemlerde hazır almayacaksın kaliteli malzeme istiyorsan kendin toplayacaksın daha alalı 1 hafta oldu

Amd ryzen 5 5600g İşlemci
Kioxia exceria 500gb m2. ssd
Gskill ripjaws 2x8gb 3600 mhz cl18 Ram
Asus prime b450m-a ii Anakart
Deepcool CC560 Kasa
Fsp Hydro H3 Pro 550w 80+

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri