100 Mbps Interneti Modem 100 Mbps Vermiyor

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Arkadaşlar selam. Telekom Fiber altyapıdayım ve yaklaşık olarak 10 yıllık Telekom'un Tilgin modemi var. İnternetin 50mbps idi, aradılar 100 indirimde dediler, yapın dedik. 50 tarifesindeyken iken 54 mbps çok rahat alırken, 100 mbps de maksimum 65-67 falan geliyor kablolu değerleri. Modem 100mbps destekliyor, 2-3 seneki konularda 100 mbps kullananlar var. Ne yapmak lazım, 10 yılda içi mi erimiş dersiniz modemin :D Modemi zamanında satın aldıydık modem bizim. Şimdi Telekomu arayacağım yine ama bu modem de işin çözülmesini istiyorum. Bana yeni modem aldırmaya çalışacaklar, ücretsiz verseler de elimdekini alırlar, taahhüt sonu yenisini de alırlar, Comnet'e falan geçeyi düşünüyorum modemsiz kalırım. İnternette yeni modemlerde kopma sorunları falan da görüyorum,, eski modemim en azından hiç kopma yapmadı. Zaten kablolu kullanıyorum, wifi önemli değil. Ne yapmak lazım sizce neler deneyeyim?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
her saman söyledikleri hızı bmps verilmesi imkansız evinin alt yapısı , internet sağlayıcı , modem gibi gibi seyler etkiliyor

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Altaypı fiber 1000'e kadar bağlatabiliyorum. Olay modemde, niye 100mbps olarak giren internet 65 çıkıyor?
altyapı istersen 5g kadar desteklesin ama bunu modem , internet sağlayıcı etkiliyor internetin yarısını istiyorsan sağlayıcılarla konusun ve iyi bir model almanız gerekmetedir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri