Yardım 110K PC Toplama

sghyshka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
AMD,intel
Ekran Kartı
Rtx
110.000 tl bütçe var ama pc toplamda acemiyim oyun ve ileri zamanda iş için kullanmayı planlıyorum eksiksiz bir sistem toplama önerisinde bulunabilecek var mı? Çok sevinirim

Son düzenleme:

Mehmet66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RAM EN SONDAKİNİ ŞEÇ
ASUS ROG STRIX LC 240 RGB White Edition 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
AMD Ryzen 9 7950X3D 5.7GHz 128MB Önbellek 16 Çekirdek AM5 6nm İşlemci
Corsair Vengeance 16GB 5200MHz CL40 INTEL XMP 3.0 DDR5 Ram (CMK16GX5M1B5200C40) × 2
Corsair MP600 CORE XT 2TB PCIe Gen 4.0 x4 Okuma Okuma 5000MB – Yazma 4400MB M.2 SSD (CSSD-F2000GBMP600CXT)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
2 monitör mü yapıcaksın ekipmanlar dahil mi tam bilmiyorum o yüzden şöyle bir şey yaptım.
Bu sistemi görselde attığım gibi özelleştirirsen 90k yapıyor
Bide şu monitörlerden birini çekersin yaklaşık 110k yapıyor.

Ekli dosyalar

• 1710690703236.png
    1710690703236.png
    69.2 KB · Görüntüleme: 29

burakrocky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Ben senin yerinde olsam 110k ya hazır sistem almam en babasından kendim toplarım istediğim gibi özelleştiririm

KS

sghyshka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Bende onu düşünüyordum da başta eksik yazmışım bu önerilerden birini seçip parça parça alacağım muhtemelen

Minimum 27 inç düşünüyorum
Sayı olarak kaç tane monitör istiyorsunuz diye sormuş. Piyasadaki yüksek bütçedeki çoğu sistemi tek tek almak çok daha mantıklı oluyor. Fakat attığım sistem tek tek almaktan daha mantıklı bu yüzden onu önerdim. Eğer ekstra bir isteğiniz varsa beyaz, cam kasa gibi ona göre önerebiliriz.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301

KS

sghyshka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistem ne için kullanılacak kaç monitör düşünüyorsun

Sayı olarak kaç tane monitör istiyorsunuz diye sormuş. Piyasadaki yüksek bütçedeki çoğu sistemi tek tek almak çok daha mantıklı oluyor. Fakat attığım sistem tek tek almaktan daha mantıklı bu yüzden onu önerdim. Eğer ekstra bir isteğiniz varsa beyaz, cam kasa gibi ona göre önerebiliriz.
Tek monitör düşünüyorum kasada renk çok farketmez ama metal alaşımlı bir cam kasa daha iyi olur birde bisey soracağım bu ekran kartlarında aynı model farklı üretici olunca fiyat farkı oluyor bu performansı ne kadar etkiler, uzun ömürlü olur mu?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
558
Tek tek toplayacaksan hem görünüşe hemde kullanıma önem veriyorsan,

Kasa için : Asus gt 502 öneririm. Gerçekten güzel bir kasa kendi web sitesinden inceleyebilirsin. Veya Coolermaster td500 öneririm.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Tek monitör düşünüyorum kasada renk çok farketmez ama metal alaşımlı bir cam kasa daha iyi olur birde bisey soracağım bu ekran kartlarında aynı model farklı üretici olunca fiyat farkı oluyor bu performansı ne kadar etkiler, uzun ömürlü olur mu?
Farklı markalar kendine özgü tasarım ve soğutma tipi uyguluyor bu sebeple fiyatlar da değişiklik olabiliyor performans olarak aşağı yukarı aynı ama pcb aynı çünkü cam kasa da ekleriz sıkıntı yok

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Söylendiği gibi performans farkı çok minimal neredeyse aynı denicek kadar yakın oluyor ama tasarım, soğutma farkı oluyor. Benim attığım sistemdeki 4080 super jetstream isimli kart soğutma konusunda gayet başarılı.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Buyur bu da cam kasa önerim

bebezeek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tek monitör düşünüyorum kasada renk çok farketmez ama metal alaşımlı bir cam kasa daha iyi olur birde bisey soracağım

Exhos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hocam sizin için özelleştirdim sistem efsane oldu bakabilirsiniz kalan paraya da 2 k ya da 4k monitör alabilirsiniz. 90k
Edit:Hocam siz toplama istiyormuşsunuz galiba ben hazır attım işinize yarar belki silmiyorum o yüzden.

Son düzenleme:
KS

sghyshka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Önerileriniz için teşekkür ederim bu sistemi toplayacağım

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182

Önerileriniz için teşekkür ederim bu sistemi toplayacağım
Ventus 2x almak gibi bir hataya düşme ekran kartı alev atar. Güç kaynağı çöp.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri