Çözüldü 144Hz Monitör 144Hz Alamamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eıdorırkdk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Selam Arkadaşlar,

Monitörümde hdmı kablosu bağlı sorunsuz görüntü alabiliyorum fakat en fazla 120 hz alabiliyorum. DP bağladığımda ve monitörde dp ye geçiş yapmak istediğimde görüntü alamıyorum bunun sebebi ne olabilir? (144 hz için dp bağlamak istiyorum)

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Arkadaşlar monitörümde hdmı kablosu bağlı sorunsuz görüntü alabiliyorum fakat en fazla 120 hz alabiliyorum dp bağladığımda ve monitörde dp ye geçiş yapmak istediğimde görüntü alamıyorum bunun sebebi ne olabilir ((144 hz için dp bağlamak istiyorum))
Kabloyu ekran kartına taktiginizdan emin misiniz diye soracaktım hdml kullanıcısı olduğunuzu gördüm anakarta takma ihtimaliniz yok anladığım kadarıyla hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Birincisi monitör ayarlarınızı kontrol edin Hz için bir ayar olabilir. İkinci olarak DP kablosu ile aktif olmama durumuysa yine monitör ayarlarınızdan giriş saptaması ayarının HDMI olarak sabit olmasından kaynaklı olabilir.

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Arkadaşlar monitörümde hdmı kablosu bağlı sorunsuz görüntü alabiliyorum fakat en fazla 120 hz alabiliyorum dp bağladığımda ve monitörde dp ye geçiş yapmak istediğimde görüntü alamıyorum bunun sebebi ne olabilir ((144 hz için dp bağlamak istiyorum))
monitörünüzün özelliklerine bakın bazı monitörler dp ile 144hz verirken hdmi kablo ile 60hz kadar destekleyebiliyor.
bende msi 2k monitör var dp 165hz hdmi 144hz olarak yazıyor bu da neden olabilir.

bir de gelişmiş görüntü ayarlarından hz kısmına bakın oradaki ayarı da değiştirmemiş olabilirsiniz.

KS

Eıdorırkdk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Birincisi monitör ayarlarınızı kontrol edin Hz için bir ayar olabilir. İkinci olarak DP kablosu ile aktif olmama durumuysa yine monitör ayarlarınızdan giriş saptaması ayarının HDMI olarak sabit olmasından kaynaklı olabilir.
Hocam dp kablosunu bağlıyorum monitörden dp yi seçiyorum ekran gidiyor geri geliyor ve hdmı olarak görünüyor

KS

Eıdorırkdk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
monitörünüzün özelliklerine bakın bazı monitörler dp ile 144hz verirken hdmi kablo ile 60hz kadar destekleyebiliyor.
bende msi 2k monitör var dp 165hz hdmi 144hz olarak yazıyor bu da neden olabilir.

bir de gelişmiş görüntü ayarlarından hz kısmına bakın oradaki ayarı da değiştirmemiş olabilirsiniz.
Baktım hocam hdmı bağlı iken (zaten dp ile bağlanamıyorum) 120 hz var en fazla

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Bende de aynı durum vardı kardeşim. Sorun HDMI kablosuydu HDMI ile 144 destekleniyordu DP kabloya geçince 165e düzeldi.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
monitörün içinde çıkan kabloyu taktığım gibi 144 hz aldım , çok garip umarım çözebilirsinz. Sanırı yeni bir kablo alman gerekecek.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Markanın kendi sitesi bile yok. Hayır HDMI ve DP soketlerinin standartlarına bakayım dedim yok ne saçma sapan bir markaymış ya.

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri