15.000 TL Her Şey Dahil PC Önerisi (Mayıs 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,

15.000 TL ile PC toplamam lazım. Biraz araştırma yaptım. Sizlerin de fikirlerinizi bekliyorum. Sistem monitör dahil olacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Sistemin kullanım amacı nedir? Ayrıca her şey dahil yazmışsınız ama altta monitör dahil yazıyor. Yani klavye, mouse ve kulaklık dahil değil mi?

• Beğen
Reactions: qq2
KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Oyuncu bilgisayarı olcak klavye mause kulaklık bütceye dahil değil
Varsa başka önerileriniz alabilirmiyim?

KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Monitör için ortalama 3000 TL dememiz gerekiyor size sistem için 12K bütçeye öneri yapmam gerekecek. Önerinizi yapacağım.
Evet Monitör 3 bin tl mantıklı 12k tam olmasına gerek yok performans bakımından iyi olacaksa bin tl felan üstüne çıkabilir tam rakamı yapamazsınız ama bu rakama yakın önerilerinizi bekliyorum şu anda
Cevapladığınız ve vakit ayırdığınız için tesekurler

KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Monitör için ortalama 3000 TL dememiz gerekiyor size sistem için 12K bütçeye öneri yapmam gerekecek. Önerinizi yapacağım.
Burayı unutmayın lütfen Sizin önelerinizi bekliyorum Dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CPU LGA1200 :

CPU LGA1700 :

MB LGA1200 :
MB LGA1700 :

GPU :

RAM : x2 adet = 1.158 TL - Markayı bilmiyorsanız Polonya merkezli kaliteli bir markadır.

SSD :
KASA :

PSU :
Monitör :

Toplamda minimum 16.187 TL yapıyor. +1K kadar esneyebilirim dediğiniz için böyle bir sistem uygun gördüm. RX 6600 zaten RTX 3060 dengi bir kart. Bu bütçeye RTX 3050 veya RTX 2060 sistem almaktan iyidir.

Son düzenleme:
KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
CPU LGA1200 :

CPU LGA1700 :

MB LGA1200 :

GPU :

RAM : x2 adet = 1.158 TL - Markayı bilmiyorsanız Polonya merkezli kaliteli bir markadır.

SSD :
KASA :

PSU :
Monitör :

Toplamda minimum 16.187 TL yapıyor. +1K kadar esneyebilirim dediğiniz için böyle bir sistem uygun gördüm. RX 6600 zaten RTX 3060 dengi bir kart. Bu bütçeye RTX 3050 veya RTX 2060 sistem almaktan iyidir.
Çok Teşekür ederim
son bir sorum olacak sizlere ben sistem bileşenleri hakkında pek bilgim yok söylemiş olduğunuz sistemi aynen almış olsam hiçbir sıkıntı çekmeden birleştirebilirim değilmi
belki bunu sormuş olmam bile yanlıştır affedin
Çok teşekür ederim vaktinizi verdiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Soru sormanız yanlış değil neden olsun. Bileşenler uyumlu ürünlerden oluşuyor sorun yaşama ihtimaliniz ancak ve ancak çok becerikli değilseniz elektronikte ancak bundan kaynaklanır. Bu arada bütçeyi aşmamak için en ucuz kasayı önerdim size ama alternatif önerebilirim isterseniz bütçe meselesi tamamen. Birde eğer bütçeniz daha da genişlerse bu anakartı 11400F için önerebilirim. Bu anakartla beraber aşağıdaki güç kaynakları(PSU) uyumsuz ve PSU içinde o ürünlerden harici uyumlu öneri yapmam gerek ve bütçe bir tık o ürünlerde de artacak bilginiz olsun.

• Beğen
Reactions: qq2

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Soru sormanız yanlış değil neden olsun. Bileşenler uyumlu ürünlerden oluşuyor sorun yaşama ihtimaliniz ancak ve ancak çok becerikli değilseniz elektronikte ancak bundan kaynaklanır. Bu arada bütçeyi aşmamak için en ucuz kasayı önerdim size ama alternatif önerebilirim isterseniz bütçe meselesi tamamen. Birde eğer bütçeniz daha da genişlerse bu anakartı 11400F için önerebilirim. Bu anakartla beraber aşağıdaki güç kaynakları(PSU) uyumsuz ve PSU içinde o ürünlerden harici uyumlu öneri yapmam gerek ve bütçe bir tık o ürünlerde de artacak bilginiz olsun.
Evet CPU güç girişi genel PSU larda 8pin ama o opper anakartlarda 8+4 ya sa 8+8 olabiliyor.
Tabi siz bilirsiniz ama bence ekstra masrafa değmez zaten Oc yapamican ya da pl limitini iptal edeceğini sanmıyorum eger pl 125w cekersen intelde aynı AMD de sonuna kadar OC yapmış gibi oluyorsun yani illa K serisi almana gerek böyle yaoarak %10-12 perf. Artışı sağlıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Evet CPU güç girişi genel PSU larda 8pin ama o opper anakartlarda 8+4 ya sa 8+8 olabiliyor.
Tabi siz bilirsiniz ama bence ekstra masrafa değmez zaten Oc yapamican ya da pl limitini iptal edeceğini sanmıyorum eger pl 125w cekersen intelde aynı AMD de sonuna kadar OC yapmış gibi oluyorsun yani illa K serisi almana gerek böyle yaoarak %10-12 perf. Artışı sağlıyor.
Sadece öneriydi ileride belki CPU açısından daha güçlü modeller almak ister kullanıcı veya başka şeylere ihtiyacı olur port soket vs. anlamında seçenek olsun. Ayrıca %99 ihtimalle 8+4 pinden 8 pin ile hiç sorun yaşatmadan çalışacaktır bu Tomahawk anakartla ama riske atmaya gerek yok bence.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Sadece öneriydi ileride belki CPU açısından daha güçlü modeller almak ister kullanıcı veya başka şeylere ihtiyacı olur port soket vs. anlamında seçenek olsun. Ayrıca %99 ihtimalle 8+4 pinden 8 pin ile hiç sorun yaşatmadan çalışacaktır bu Tomahawk anakartla ama riske atmaya gerek yok bence.
Zaten ekstra CPU girişi uzun yorucu kullanımda ise yarıyor onun disinda bide OC için.
Ama dediginiz gibi ilerde baska islemci gecerse guzelliklerden yararlanabilir anakartin.
Sonuna kadr haklısınız hocam.
Her konuda yardımcı oluyosun
Allah'a emanet seviliyosun️

KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Soru sormanız yanlış değil neden olsun. Bileşenler uyumlu ürünlerden oluşuyor sorun yaşama ihtimaliniz ancak ve ancak çok becerikli değilseniz elektronikte ancak bundan kaynaklanır. Bu arada bütçeyi aşmamak için en ucuz kasayı önerdim size ama alternatif önerebilirim isterseniz bütçe meselesi tamamen. Birde eğer bütçeniz daha da genişlerse bu anakartı 11400F için önerebilirim. Bu anakartla beraber aşağıdaki güç kaynakları(PSU) uyumsuz ve PSU içinde o ürünlerden harici uyumlu öneri yapmam gerek ve bütçe bir tık o ürünlerde de artacak bilginiz oİ

Sadece öneriydi ileride belki CPU açısından daha güçlü modeller almak ister kullanıcı veya başka şeylere ihtiyacı olur port soket vs. anlamında seçenek olsun. Ayrıca %99 ihtimalle 8+4 pinden 8 pin ile hiç sorun yaşatmadan çalışacaktır bu Tomahawk anakartla ama riske atmaya gerek yok benc

İnanın aşağıda sizin konuştuğunuz gibi bende söylediklerinizden anlasam
Ama sistem bileşenleri ile ilgili hiç bilgim ve sözcük dağırcığım sıfır
Ama İntel Core İ5 11400F Benimde takibimde idi çok fazla değişiyor harf ekleniyor harf çıkıyor kafam almıyor artık burada sizin diğer kullanıcılara yazdığınız yorumlara göre siz baya anlıyorsunuz ve bizlere yardimci olmak istiyorsunuz Size minnatarım.
Ne olması gerekiyorsa i5 11400F e onu söylüyebilirsiniz ilk başta söylediğim gibi söylediklerinizi dikkate alacağım almam gerek çünki bişey bilmiyorum
En kısa zamanda pcyi hallettiğimde sizede teşekür fotoğrafı gönderirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
F takısı işlemci içinde GPU birimi yani ekran kartı birimi yok demek oluyor. Yani harici ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız sistemden. Bu yüzden ucuz oluyorlar F takılı işlemciler.

K takısı o işlemci "Overclock" yani manuel yöntemle hız aşırtılabilir demek oluyor ama biraz daha pahalılar bu işlemciler. Ve K takısı olan bir işlemciye overclock yapmak için birde Z serisi anakart almak gerekiyor ki oda Z490/Z590 anakartlar ama pahalılar yine.

Önerdiğim 3 B560 anakartta 11400F için uyumlu ama 1 ve 2 numaralı modeller denk iken B560 Tomahawk modeli daha dolu bir anakart. Geleceğe yatırım yapmak isterseniz anakart olarak bu Tomahawk modeli alabilirsiniz.

KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
F takısı işlemci içinde GPU birimi yani ekran kartı birimi yok demek oluyor. Yani harici ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız sistemden. Bu yüzden ucuz oluyorlar F takılı işlemciler.

K takısı o işlemci "Overclock" yani manuel yöntemle hız aşırtılabilir demek oluyor ama biraz daha pahalılar bu işlemciler. Ve K takısı olan bir işlemciye overclock yapmak için birde Z serisi anakart almak gerekiyor ki oda Z490/Z590 anakartlar ama pahalılar yine.

Önerdiğim 3 B560 anakartta 11400F için uyumlu ama 1 ve 2 numaralı modeller denk iken B560 Tomahawk modeli daha dolu bir anakart. Geleceğe yatırım yapmak isterseniz anakart olarak bu Tomahawk modeli alabilirsiniz.
Yanlış bişey yapmak istemiyorum
Size discorttan ulaşmamın bi sakıncası varmı. Sormak istediğim ufak tefek şeyler olur göndermiş olduğunuz linlerden ilerliyorum bi aksilik olmasın diye
burdan dc linkine tıklıyamıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Yanlış bişey yapmak istemiyorum
Size discorttan ulaşmamın bi sakıncası varmı. Sormak istediğim ufak tefek şeyler olur göndermiş olduğunuz linlerden ilerliyorum bi aksilik olmasın diye
burdan dc linkine tıklıyamıyorum
DC adresim yazıyor yorumlarımın altında ulaşabilirsiniz. Link değil o DC üzerinden yazan DC adını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

KS

qq2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bu Anakart 1936 Tl Değil Dünden bugüne fiyat değiştimi acaba Sipariş verecektim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri