15000-16000 ₺ arası Gaming Notebook Önerisi

engineer02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhabalar.
Adım Metin mühendisim. 
15 16 bin TL civarlarında;
1-)Kasa yapısı alüminyum ve sağlam 
2-)Soğutma sistemi üzmeyecek
3-)Ekran kartı RTX 3060 Max-Performance
4-)16 veya 32 GB Ram
5-)İntel i7 11800H veya AMD ?
6-)17.3 Ekran ve min 144 Hz.
Kullanacağım programlar AutoCad, 3DMax , SketchUP, vb mühendislik ve mimari programlar ile birlikte rahatça render alabileceğim,
Uzun süreli kullanabileceğim hem teknik anlamda hem servis anlamda beni üzmeyecek Max:16000 +-500 TL ye kadar laptop arıyorum.
Oyun anlamında ise güncel oyunları ultra ayarlarda oynatması tercihimdir. Fifa/Pes 21 ve ilerde çıkabilecek 2026 veya 2027 ye kadar oynayabileceğim bir seri arıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi: Bugün 15:07

Notebook modellerine en yeni nesil işlemci ve ekran kartlarını kullanan Monster'ın, adını Türk mitolojisinden alan dizüstü bilgisayar serilerini inceleyin!
null

Bu seçtiğim 1. Laptop ama tabi Monster hakkında çok kötü yorumlar olduğu için çekimser davranıyorum.

bu da seçtiğim 2. laptop ama yine dediğim gibi Monster yorumları.....

Bu da Asus un Tuf serisinden ama hem fiyatı biraz yüksek hem de internette hiç bir bilgisini bulamadım. Hangi SSD kullanılmış okuma yazma hızları nedir vs vs ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Size dün öneri yapmıştım ancak 15.6" ürünlerdi. Eğer ille 17" olacaksa bulduğunuz Tulpar T7 V25.1 modelini alabilirsiniz.

KS

engineer02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
25.1 sitesinde şu an ön siparişte görünüyor. Ve ekranı 22.2 kadar iyi değil acaba alternatif olarak yine 17.3 ama QHD 2k ekranlı 165hz değerlerine sahip 22.2 almak mantıklı mı sizce? Ve ayrıca 16 yerine 32 gb yapabilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Monster serisinde versiyon genelde ekran , kasa kalitesi ve donanımsal olarak farklılıklar gösterebiliyor. 25.1 modeli kasa kalitesi olarak başarılı ama 22.2 modeli ekran olarak başarılı olmasına rağmen 25.1 modeli kadar kasa kalitesine sahip değil. Zaten 22.2 modelini piyasada bulabileceğinizi sanmıyorum çünkü stoklarda yok görünüyor.

25.1 modelini önerebilirim size ama alternatif 17" bir makine bakıp bulursam önerinizi yaparım. Bu arada RAM en kolay yükseltilebilir bileşendir. Bütçeniz iyi bir laptop için biraz az olduğundan onu şimdilik 16 olarak düşünmeniz faydalı olacaktır.

- Bu cihazı önerebilirim size. Kasa kalitesi Magnezyum alışımlı malzemeden yapılmış buda kaliteli ve olabilidğince hafif(2.3Kg) bir kasa yapısı olduğunu gösterir zaten. Batarya olarak ise oldukça yüksek bir güçte bir bataryaya sahip ki buda çok önemli bir artı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri