15000 TL Bütçeli Render Pc Toplama

Render işlemi için işlemci mi ? Ekran kartı mı daha hızlı ?

• Kullanılan toplam oy
    2

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba, mimarım işim gereği 3ds max programından devamlı render işlemi gerçekleştiriyorum. Aslında laptobumun durumu fena değil fakat söz konusu iş olunca hız her şeyiniz oluyor. Render konusunda daha çok işlemci ön plana çıkıyor diye biliyorum fakat araştırmalarıma göre son zamanlarda ekran kartı (cuda) ile alınan renderlar daha hızlı ve daha ön plana çıkıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Monitör hariç toplamda 15000 TL civarı bir sistem toplamayı düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz ? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Şimdi şöyle yeni çıkan intel işlemcilerde iyi ve güçlü Ryzenin son seriside ben örnek sistem atıyorum intel isterseniz ondanda bir örnek atarım ryzen olarak en iyilerden birisi bu sistem intel isterseniz onuda atarım
12300 TL : https://hizliresim.com/5Qlvdl
Önemli Not: Renderda İşlemci Ve Güçlü Bir SSD çok önemlidir !

Sistem Sinerji.com dan toplanmıştır

KS

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
Şimdi şöyle yeni çıkan intel işlemcilerde iyi ve güçlü Ryzenin son seriside ben örnek sistem atıyorum intel isterseniz ondanda bir örnek atarım ryzen olarak en iyilerden birisi bu sistem intel isterseniz onuda atarım
12300 TL : https://hizliresim.com/5Qlvdl
Önemli Not: Renderda İşlemci Ve Güçlü Bir SSD çok önemlidir !

Sistem Sinerji.com dan toplanmıştır

Yorumunuz için teşekkür ederim Kaan Bey,bir yerde çoklu çekirdek gerektiren işlemlerde (render gibi) fiyat performans açısından ryzen işlemcilerinin intel işlemcilere göre daha iyi olduğunu okumuştum . Ryzen sistem toplamayı düşünüyorum açıkçası. Fakat rica etsem birde render performansı yüksek intel sistem toplayabilir misiniz ?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Şimdi Şöyle Ryzen Fiyat Performans açısından daha iyi 2. olarak intelin yüksek bütçeli sistemlerinde stok çok az araştıracagım bulamassam malesef sadece modelleri atabilirim

Hocam daha önce hiç bu kadar zevkle bir sistem toplamamıştım öncelikle size teşekkürler gerçekten bir canavar yarattıgımı düşünüyorum intel ryzenden de öte bir şekilde oldu benim için ben olsam inteli alırdım .
Sistem Foto 1 : https://hizliresim.com/MvGABk
Sistem Foto 2 : https://hizliresim.com/4MoyVp

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
onur.firatt' Alıntı:
AMD Threadripper alabilirsiniz çıkmasını bekleyin hem render hem de fiyat performans intel e göre.

kesinlikle destekliyorum amd nin yeni ekran kartları yüksek performanslı olursa ikili uyumları şahane olacaktır belli bir tarih varmı hocam ?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:
AMD Threadripper alabilirsiniz çıkmasını bekleyin hem render hem de fiyat performans intel e göre.

kesinlikle destekliyorum amd nin yeni ekran kartları yüksek performanslı olursa ikili uyumları şahane olacaktır belli bir tarih varmı hocam ?

AMD nin sunduğu içerisinde AMD Ryzen ™ Threadripper bulunan hazır sistemler bizim ülke hariç neredeyse tüm dünya da The Alienware Area-51 Threadripper Edition adında ön siparişe açıldı fakat işlemci tek olarak henüz belli değil belki eylül ayında bir sürpriz olabilir.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
hocam yurtdışına gitsek ekran kartı işlemci ram alsak türkiyeye getirsek kaçakçımı oluruz :D

KS

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Kaan Akgül' Alıntı:

AMD nin sunduğu içerisinde AMD Ryzen ™ Threadripper bulunan hazır sistemler bizim ülke hariç neredeyse tüm dünya da The Alienware Area-51 Threadripper Edition adında ön siparişe açıldı fakat işlemci tek olarak henüz belli değil belki eylül ayında bir sürpriz olabilir.

Onur Bey, sizede ilginiz için teşekkür ederim. AMD Ryzen ™ Threadripper 'in çekirdek sayısı hakkında bir bilgi varmı. 3 boyutlu modelleme yaptığımız için render aşamasında çoklu çekirdek sayısı ve işlem gücü bizim için önemli oluyor. Bu işi profesyonel olarak yapanlar genelde İntel Xeon E5-2687W yi kullanıyorlar. Profesyoneller kullanıyorsa bir bildikleri vardır diyorum açıyorum benchmarks değerlerine bakıyorum sonra i9 7900x yarı fiyatına olmasına rağmen çok daha yüksek performans göstermiş olduğunu görüyorum. Çokta anlamadığım için açıkcası iyice kafam karıştı :) Sizi yoruyorsam kusuruma bakmayın cahillik başa bela :)

KS

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
16 çekirdekli bir işlemci bekliyoruz

Kaan Bey, paylaştığınız intel sistem ben dahil bir çok arkadaşımızın hayallerini süslüyordur eminim. Amd nin yeni işlemcisi kafamı çok karıştırdı sanırım en iyisi biraz daha beklemek olacak zaten Amd'nin yeni işlemcisinin ürün tanıtım videoları montaj videoları gelemeye başlamış bu demektir ki en geç 2-3 haftaya piyasada bulabileceğiz biz bu işlemcileri. Tek merak ettiğim Amd bu işlemcisiyle intel'in hangi seri işlemcilerini kafa tutmayı planlıyor. Bu arada 16 çekirdek muazzam :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
piyasadaki en iyi olmayı amaçladığını düşünüyorum pek bilgim yok ama intelin 2066 soketli işlemcilerine uygun çıkan anakartlar umarım ryzendede olur aynı yongayı kullanmazlar tabi 2066 soket anakartlar çokfarklı bir boyut çok farklı yapılmış umarım AM4 soketle değilde AM5 tarzı bir soket çıkarırlar evet dediğiniz gibi ben dahil çoğu oyuncunun hayallerini süsleyen bir pc 1-1,5 ay bekleyebilirsiniz yurtdışı baglantılarınız varsa onlardan alıp yollamasını isteyebilirsiniz yada siz gidip alabilirsiniz ama almadan önce bi iletişime geçip soket durumunu öğrenip bize bildirirseniz iyi olur beklemeniz şuan en iyi dediğim gibi yeni ekran kartlarıda gelecek amd nin onlarla birlikte amd işlemci amd ekran kartı 2 lisini yakalayabilirsek render anlamında çok iyi bir seviyeye gelirsiniz

KS

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
piyasadaki en iyi olmayı amaçladığını düşünüyorum pek bilgim yok ama intelin 2066 soketli işlemcilerine uygun çıkan anakartlar umarım ryzendede olur aynı yongayı kullanmazlar tabi 2066 soket anakartlar çokfarklı bir boyut çok farklı yapılmış umarım AM4 soketle değilde AM5 tarzı bir soket çıkarırlar evet dediğiniz gibi ben dahil çoğu oyuncunun hayallerini süsleyen bir pc 1-1,5 ay bekleyebilirsiniz yurtdışı baglantılarınız varsa onlardan alıp yollamasını isteyebilirsiniz yada siz gidip alabilirsiniz ama almadan önce bi iletişime geçip soket durumunu öğrenip bize bildirirseniz iyi olur beklemeniz şuan en iyi dediğim gibi yeni ekran kartlarıda gelecek amd nin onlarla birlikte amd işlemci amd ekran kartı 2 lisini yakalayabilirsek render anlamında çok iyi bir seviyeye gelirsiniz

Kaan Bey, biraz araştırma yaptım AMD Ryzen™ Threadripper 1920x işlemci modeli bile İntel'in i9 7900x modelinden daha iyi sonuçlar veriyor. AMD Ryzen™ Threadripper 1950x'i siz düşünün. Açıkcası ben kesinlikle beklemeye karar verdim. Onur bey'e bu hatırlatma için ayrıca teşekkür ederim. Bu arada [size=small]AMD Ryzen™ Threadripper 19xxx serileri için x399 yonga setini kullanacaklarmış. Bakalım merakla bekliyoruz.  [/size]

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
ikisininde kutu açılışları bu videoda : https://www.youtube.com/watch?v=PktKF9z6XZU
Beklemek en doğru karar olacaktır bizde dört gözle yeni işlemcileri bekliyoruz ama Türkiyeye ne zaman gelecek merak konusu

ayrıca amazon.com da satışa sunulmuş 1950x : https://www.amazon.com/dp/B074CBH3R4
Fiyatı 4000 TL bu yurtdışında umarım ülkemizde 5 bin seviyesine yaklaşmaz

anakart olarakta belki böyle bişey tercih edebiliriz https://rog.asus.com/articles/maxim...ming-for-amds-monster-ryzen-threadripper-cpu/

anakartın ufak bi incelemesi : https://www.donanimhaber.com/anakar...reme-X399-AMD-zirveye-oynuyor-on-inceleme.htm
Kaynak : Donanım Haber

KS

fatihozuyagli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Arkadaşlar merhaba, sistemi sonunda toplamak nasip oldu. Aslında daha erteleyecektim fakat şu "black-friday" olayında ki indirimleri görünce ve laptop artık iyice darboğaz haline gelince daha fazla ertelememeye karar verdim ve sonunda siparişlerini verdim.  Sistem bilgileri aşağıda ;[/font]

[font=Georgia,]İşlemci : Amd Threadripper 1950x[/font]
[font=Georgia,]Anakart : Msi x399 Gaming Pro Carbon AC[/font]
[font=Georgia,]Grafik Kartı : Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC[/font]
[font=Georgia,]Ram : Corsair 32 GB (8x4) Vengeance 3200 Mhz DDR4 CL16[/font]
[font=Georgia,]SSD : Samsung 960 Pro 500 GB[/font]
[font=Georgia,]Depolama: Toshiba X300 4 TB 7200 Rphm[/font]
[font=Georgia,]Soğutucu : Corsair Hydro H115i Sıvı Soğutma[/font]
[font=Georgia,]Kasa : Corsair 780 T Graphite Full Tower[/font]
[font=Georgia,]Güç Kaynağı : Corsair Rm850X 80+ Gold [/font]
[font=Georgia,]Monitör : Asus IPS 27" MG279Q 144 Hz - 2K[/font]

Parçalar yavaş yavaş gelmeye başladı, sıra geldi montaj kısmına :) Daha önce kendi laptapumu defalarce kez söküp takmışlığım vardır fakat masaüstü ilk defa toplayacağım sizce bir problem yaşar mıyım yada dikkat etmem gereken çok önemli şeyler var mı ? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
fatihozuyagli' Alıntı:
[font=Georgia,]Arkadaşlar merhaba, sistemi sonunda toplamak nasip oldu. Aslında daha erteleyecektim fakat şu "black-friday" olayında ki indirimleri görünce ve laptop artık iyice darboğaz haline gelince daha fazla ertelememeye karar verdim ve sonunda siparişlerini verdim.  Sistem bilgileri aşağıda ;[/font]

[font=Georgia,]İşlemci : Amd Threadripper 1950x[/font]
[font=Georgia,]Anakart : Msi x399 Gaming Pro Carbon AC[/font]
[font=Georgia,]Grafik Kartı : Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC[/font]
[font=Georgia,]Ram : Corsair 32 GB (8x4) Vengeance 3200 Mhz DDR4 CL16[/font]
[font=Georgia,]SSD : Samsung 960 Pro 500 GB[/font]
[font=Georgia,]Depolama: Toshiba X300 4 TB 7200 Rphm[/font]
[font=Georgia,]Soğutucu : Corsair Hydro H115i Sıvı Soğutma[/font]
[font=Georgia,]Kasa : Corsair 780 T Graphite Full Tower[/font]
[font=Georgia,]Güç Kaynağı : Corsair Rm850X 80+ Gold [/font]
[font=Georgia,]Monitör : Asus IPS 27" MG279Q 144 Hz - 2K[/font]

Parçalar yavaş yavaş gelmeye başladı, sıra geldi montaj kısmına :) Daha önce kendi laptapumu defalarce kez söküp takmışlığım vardır fakat masaüstü ilk defa toplayacağım sizce bir problem yaşar mıyım yada dikkat etmem gereken çok önemli şeyler var mı ? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Sorun olmaz termal macunu güzel yayın ve dikkatle sistemi hazırlayın kablo konusunda sıkıntı çekebilirsiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri