2.ekran görüntü sorunu

Sincap Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Herkese iyi günler öncelikle.[/font]
[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif] Yaklaşık 2 yıldır çift monitör kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntım olmadı zaten gerek anakart gerek ekran kartım gaming seviye oldukları için herhangi bir sorun da yaşamadım. Fakat dün gece bilgisayarımı kapattıktan sonra bu sabah açtığımda yan monitörüme görüntü gelmiyordu. Şöyle söyleyim , prize takılıyken yanan ışık turuncu , bilgisayarı açtığımızda yanan ışık yeşil oluyor normalde. Şuan yine yeşil oluyor fakat görüntü yok , yani bilgisayar monitörün açıldığını kabul ediyo ışık rengi de değişiyor ama görüntü yok. Bir monitörüm normal giriş diğeri ise Hdm to Vga aparatı ile kullanıyorum , girişleri değiştirdim , yine görüntü yok. Aparatı değiştirdim yine görüntü yok ( yan monitöre görüntü gelmeyen her seçenekte diğer ekranıma görüntü geliyor ) Hatta ara kablolarını değiştirdim yine görüntü yok. Neden olabileceğine dair bir fikir bulamadım , mouse taktım çıkardım düzeldi diyenler olmuş , hiç inanmasam da komple söktüm bilgisayarı hatta açmışken temizledim içini dışını ama yine etki yok..[/font]

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için[/font]

KS

Sincap Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
Sağ tık yapıp görüntü ayarından monitör seçeneğini teke düşürüp sonra yine geniş ekran veya yenile seçeneğini denedin mi

Tekrar ekranı bağlayıp denedim , fakat hiçbir değişim olmadı.. İlk başta bilgisayar açılırken normalde monitör adı veya asus/msi tarzı yazılar gelir ya , ordayken sadece ekranın siyahlığı açık siyaha dönüyo hani ışık vuruyormuş gibi ama sonra tekrar aynı siyah , hiçbir yazı görüntü alamıyorum o ekranda hala :/

KS

Sincap Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlginiz için teşekkür ederim , ve evet hocam belirttiğim gibi aynı kablolarla aynı aparatla diğer ekranımı denediğimde herhangi bir sorun olmuyor :/

KS

Sincap Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yok herhangi bir güncelleme yapmadım zaten özellikle ekran kartı driverımı her zaman güncel tutarım ve dediğim gibi bilgisayar gece boyunca kapalıydı :/ Şuan tekrar ekranı takıp denedim fakat aynı bir değişim yok :(

PCMaster' Alıntı:
algılanan ekran sayısına baktınız mı ? ekranı algılamama olasılıgı ıcın soruyorum

evet 2 ekran da algılıyor ve çözünürlük seçeneklerine kadar bütün ekran ayarları gözüküyor ve değişitirlebiliyor :/

Eğer sizlerinde önerebileceği birşey yok ise eski mantık düşünücem nasıl eskiden tüplü ekranlarda tüpün bitmesi veya yanması gibi şeyler oluyordu ve görüntü vermiyordu bu lcd'de de öyle olduğunu düşünücem çünkü aynı kablo ve aparat aynı girişler olarak deniyorm bu ekrana görüntü geliyo diğerine gelmiyor , tek başına taktığım zaman da görüntü alamıyorum , hatta o takılıyken kabloyu çıkartıp buna takıyorum bilgisayar açıkken , görüntü direkt geliyo bu ekrana.. galiba atma vaktim geldi ekranı

KS

Sincap Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Galiba öyle bir şeyler oldu çünkü donanımsal veya yazılımsal bir arıza olmadığına eminim :/ Teşekkür ederim ilginiz ve yardımlarınız için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri