20-25K Sistem Önerisi (Temmuz 2023)

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar,

4060 veya 4060 Ti, 3070, RX6700, RX6800 fiyat performans bildiğiniz sistemler var mı?
Aslında Pc Hocasının yaptığı sistemi alacaktım ama 4060 “çöp” 8 GB VRAM ileride sıkıntı olur diyenler oldu o yüzdende tereddüt ettim ama diyorsanız bir şey olmaz 4060/ti veya 3070'te alabilirim, kesinlikle 12 GB VRAM derseniz AMD.
Ama bir de DLSS 3.0'da yabana atılmaz gibi duruyor(oynayacağım oyunlar Xbox Game Pass oyunları örneğin: Sea of Thieves, Minecraft, Forza5, Doom ve GTA 5 vb) ve 100FPS'in altına düşmeden en yüksek ayarlarda oynamak isterim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

sistemtoplamayageldim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
18 temmuz günü 4060 ti 16gb modeli çıkacak önce onu görelim. Ben de onu almayı planlıyorum. Bence bir gün daha bekle.

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam 18 temmuzda 4060 ti16gb gelecek bekleyin derim
Hocam umarım zam gelmez ama,4060ti 16gb cıkacak ama ne kadar olacak? 25k civarını gecerse bütceyi asıyor yani 18 temmuzda da yeni kart cıkmısken bir zam patlasa(yada sistem tükense) çok kötü olur benim icin olur mu böyle bir durum sizce?

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
Hocam umarım zam gelmez ama,4060ti 16gb cıkacak ama ne kadar olacak? 25k civarını gecerse bütceyi asıyor yani 18 temmuzda da yeni kart cıkmısken bir zam patlasa(yada sistem tükense) çok kötü olur benim icin olur mu böyle bir durum sizce?
hocam bence 4060 ti 16gb 17k dan gelirse ki büyük ihtimal öyle gelir 25kya toplanır eğer riske atmak istemezseniz şimdi sistem atabilir amd veya nvidia

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam bence 4060 ti 16gb 17k dan gelirse ki büyük ihtimal öyle gelir 25kya toplanır eğer riske atmak istemezseniz şimdi sistem atabilir amd veya nvidia
hocam bu yazı çok beni tedirgin etti.Sizin düşünceniz nedir?

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam en azından aklımda bulunsun amd ve nvidia sistemler önerebilir misiniz? artıları ve eksileriyle.

D6rkz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam en azından aklımda bulunsun amd ve nvidia sistemler önerebilir misiniz? artıları ve eksileriyle.
Şuanlık Beklemede Kalmaktan Zarar Gelmez Gibi Gözüküyor Senin Adına Piyasada Şuan Aman Aman Sistemler Yok Zaten Ama Ben Gözüme Çarpanları Senin İçin Aşşağıya Bıraktım Senin Adına Hayırlısı Olsun.

benim en çok beğendim ise bu oldu şahsen

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Şuanlık Beklemede Kalmaktan Zarar Gelmez Gibi Gözüküyor Senin Adına Piyasada Şuan Aman Aman Sistemler Yok Zaten Ama Ben Gözüme Çarpanları Senin İçin Aşşağıya Bıraktım Senin Adına Hayırlısı Olsun.

Çok teşekkür ediyorum galiba bekleyeceğim 1gün daha ama şuan rtx4060ti 8gb 26-27kya satılıyorken 16gb vram li versiyonu nasıl 25k olabilir diye düşünüyorum,lansman özel mi ucuz oluyor bilgim yok.

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Çok soru soruyorum hocam ama insan her zaman alamayınca merak ediyor,rx 6800xt’nin 4060tidan bile üstün performansı oldugunu gördüm ve aynı zamanda 16gb vram sizce hangisi daha mantıklı olur sistem:

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
Çok soru soruyorum hocam ama insan her zaman alamayınca merak ediyor,rx 6800xt’nin 4060tidan bile üstün performansı oldugunu gördüm ve aynı zamanda 16gb vram sizce hangisi daha mantıklı olur sistem:
rx 6800 daha iyi olacaktır da sistemin stoğu yok hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri