Öneri 2K Veya 4K Monitör Önerisi

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Merhaba uzun süredir kullandığım monitörümü yenilemek istiyorum. 24 inç, 144Hz 1080p bir monitör. Aslında bana hala yetiyor bu özellikleri. Fakat TN panel bir monitör. Arada uzaktan oyun oynuyorum veya film-dizi izliyorum haliyle TN panel olduğu için karanlık sahneleri net göremiyorum dibine girmem gerekiyor. Sırf bunun için yeni monitör almak istiyorum IPS paneller daha iyi olur herhalde karanlık sahnelerde. Birde şuan bulunduğum oda da cam direkt soltarafımda kalıyor 2 perdeyi de kapatsam gündüz sıkıntı çıkıyor karanlık sahnelerde.

2k veya 4K monitör düşünüyorum. AMD ekran kartı kullanıyorum. Bütçem 7-8K civarında. Dediğim gibi yazın güneş varken çok sıkıntı çekiyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum monitörü.

NotHappy

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,173
Merhaba uzun süredir kullandığım monitörümü yenilemek istiyorum. 24 inç, 144Hz 1080p bir monitör. Aslında bana hala yetiyor bu özellikleri. Fakat TN panel bir monitör. Arada uzaktan oyun oynuyorum veya film-dizi izliyorum haliyle TN panel olduğu için karanlık sahneleri net göremiyorum dibine girmem gerekiyor. Sırf bunun için yeni monitör almak istiyorum IPS paneller daha iyi olur herhalde karanlık sahnelerde. Birde şuan bulunduğum oda da cam direkt soltarafımda kalıyor 2 perdeyi de kapatsam gündüz sıkıntı çıkıyor karanlık sahnelerde.

2k veya 4K monitör düşünüyorum. AMD ekran kartı kullanıyorum. Bütçem 7-8K civarında. Dediğim gibi yazın güneş varken çok sıkıntı çekiyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum monitörü.
2k IPS

NotHappy

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,173
Teşekkür ederim peki bu dediğim güneş ışığı sorununa az da olsa çözüm sağlar mı? Bir öneriniz var mıdır, oda da müsait değil pc'yi başka yere taşıyamıyorum.
ıps panel tabıkıde tn panele göre daha parlak daha canlı bır monıtor ki fark olacaktır.

KS

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Biraz araştırdım Netflix, Disney+ tarzı platformlarda 2K çözünürlük yokmuş. Ara çözünürlük diyorlar. 1080P'den direkt 4K'ya geçiyormuş. Haliyle 2K bir monitörde 1080p olarak açıyormuş film ve dizileri. Çamur gibi görüntü oluyor diyorlar. 2K'yı kullanamayacaksam bu platformlarda neden 2K monitör alıyorum ki :/

4K alsam hem fiyatı çok artacak hem de GPU RX 5500 XT haliyle oyunlarda kullanamayacağım zaten. Sadece film dizi içinde 27 veya 32 inc bir monitöre o kadar para vermek. Kafam bir hayli karıştı :/ YouTube'da olduğu gibi çözünürlük seçme olsaydı keşke.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri