3000 TL'ye Alınabilecek Monitör Önerisi?

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Bir süredir monitör piyasasına bakıyorum başta 24 inç baksamda sonradan 27 beni kendine çekti

bunun testleri vesaire iyi duruyor
27 inç monitör 1080p de sorun yapar mı?
aradaki fiyat farkına değer mi
attığım monitör nasıl?
ve sizce bu fiyat bandında daha iyisi var mı? IPS panel 144 hz 1 ms olmasına özen gösteriyorum VA paneller ghosting falan yapıyormuş ve daha solukmuş.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Merhabalar,

Bir süredir monitör piyasasına bakıyorum başta 24 inç baksamda sonradan 27 beni kendine çekti

bunun testleri vesaire iyi duruyor
27 inç monitör 1080p de sorun yapar mı?
aradaki fiyat farkına değer mi
attığım monitör nasıl?
ve sizce bu fiyat bandında daha iyisi var mı? IPS panel 144 hz 1 ms olmasına özen gösteriyorum VA paneller ghosting falan yapıyormuş ve daha solukmuş.
Ürün gayet güzel, zaten daha iyisi 4k bandında. O da LG-27GN650-B modeli. Eğer 4000TL ye çıkacaksanız bunu tavsiye ederim.

Artı olarak şu rehberi okumanızı tavsiye ederim monitör alırken;

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ürün gayet güzel, zaten daha iyisi 4k bandında. O da LG-27GN650-B modeli. Eğer 4000TL ye çıkacaksanız bunu tavsiye ederim.

Artı olarak şu rehberi okumanızı tavsiye ederim monitör alırken;

Başka bir öneri var mı aynı fiyat bandında yoksa en iyisi mi?

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Pikselleşme vesaire olur mu?

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sanki acer (attığım) daha iyi gibi , bunun artısı nedir?

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Sanki acer (attığım) daha iyi gibi , bunun artısı nedir?
Sizin attığınız 400cd Gigabyte 300.
Sizinkinde Hdr400 var Gigabyte yok.
Teorik olarak kısa farklar bunlar.

ama sizin ürünü neden önermiyorum onu söyleyeyim . Sizin üründe 1ms VRB teknolojisi var. Duymaya Alışık olmadığımız bir teknoloji . Normalde biz GtG ve Mprt teknolojilerine alışkınız. Sizdeki Vrb teknolojisi şöyle oluyor. 400cd parlıklıkta ms 10-12 civarı oluyor.1 ms yaptığınızda ürünün parlaklığı yabancı forumlarda 250civarındaymış gibi göründüğü söyleniyor. Bu bence büyük bir eksi. Ayrıca siyah gri tonlarını beğenmeyen insanlar var. Gigabyte üründe pek kötü yorum yok en azından öyle bir ms derdi yok. Yine de farklı seçenekler arayın. Veya bayram indirimi bekleyin.

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sizin attığınız 400cd Gigabyte 300.
Sizinkinde Hdr400 var Gigabyte yok.
Teorik olarak kısa farklar bunlar.

ama sizin ürünü neden önermiyorum onu söyleyeyim . Sizin üründe 1ms VRB teknolojisi var. Duymaya Alışık olmadığımız bir teknoloji . Normalde biz GtG ve Mprt teknolojilerine alışkınız. Sizdeki Vrb teknolojisi şöyle oluyor. 400cd parlıklıkta ms 10-12 civarı oluyor.1 ms yaptığınızda ürünün parlaklığı yabancı forumlarda 250civarındaymış gibi göründüğü söyleniyor. Bu bence büyük bir eksi. Ayrıca siyah gri tonlarını beğenmeyen insanlar var. Gigabyte üründe pek kötü yorum yok en azından öyle bir ms derdi yok. Yine de farklı seçenekler arayın. Veya bayram indirimi bekleyin.
Anladım hiç ona dikkat etmemiştim , asuslar nasıl acaba? biraz siyah kalitesi kötü diye gördüm , öneriniz varsa link olarak atar mısınız

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Anladım hiç ona dikkat etmemiştim , asuslar nasıl acaba? biraz siyah kalitesi kötü diye gördüm , öneriniz varsa link olarak atar mısınız
Biraz göz attım ama birşey yok dikkatimi çeken. Bayrama az kaldı bence biraz sabredin. 3k bütçeye güzel bir monitör denk gelir mutlaka. Uğur bey önermemiş müsait olduğunda bu bütçede fikir verebilir.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
27 inç 1080P için maksimum değer diyebilirim. Benim monitör de 27 inç 1080P ve baktığım zaman çok rahat söyleyebilirim ki bu monitör 27 değil de 30, 32 inç olsa aşırı sırıtır ve pikselleşme yapar.

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biraz göz attım ama birşey yok dikkatimi çeken. Bayrama az kaldı bence biraz sabredin. 3k bütçeye güzel bir monitör denk gelir mutlaka. Uğur bey önermemiş müsait olduğunda bu bütçede fikir verebilir.
Tamamdır Teşekkür ederim

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
27 inç 1080P için maksimum değer diyebilirim. Benim monitör de 27 inç 1080P ve baktığım zaman çok rahat söyleyebilirim ki bu monitör 27 değil de 30, 32 inç olsa aşırı sırıtır ve pikselleşme yapar.
Anladım aşırı sırıtmıyorsa 27 çok iyi olabilir

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Tabi siz bilirsiniz lakin 27 de 1080 cok tat vermeyecektir. Zamanla gpruntuden hosnjt olmayacaksiniz.
Yanlış yönlendirmek gibi olmasın. Ama ben göze batan bir sıkıntı göremedim pikselleşme, görüntü bozulması gibi. Tatmin etti beni. Ama dediğim gibi daha büyük bir monitör olsa kesin sırıtırdı.

KS

FatihKvk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bayram indirimi öneriniz var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri