Yardım 3060 Ti Fps Drop Yiyor

ardaipek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ekran kartı 3060 ti işlemci i5 12400f 16gb ram var hangi oyun farketmeksizin fps drop yiyorum örneğin gta 5 ful ayarlarda 120 130 fps veriyor ben v-sync açıp 75 e sabitliyorum buna rağmen çimenli bir yere geçtiğim anda 34 fps oluyor sinirden gülmeye başladım artık lütfen yardım edin

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
gta 5 optimizasyonda kötü bi oyun fakat böyle bir sorun yaşamanızda normal değil tabikide. Öncelikle şunu sormak isterim
1-Msi afterburner gibi bi programlar oyun açıkken takip ettiniz mi ?
2-işlemcide herhangi bir kısıtlamaya gittiniz mi ? ghz veya voltaj gibi
3-sıcaklık değerlerini takip ettiniz mi ?
4-bu sorun sadece gta da mı var eğer oynuyorsanız 1x hikayeli 1x de fps tarzı oyunda deneyip ona göre sonuçları yazmanızı öneririm ki herkes yardımcı olabilsin.
5-Anakart markası
bahsettiniz şey çok genel ne kadar çok detay verirseniz o kadar rahat çözülebilir.

KS

ardaipek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
gta 5 optimizasyonda kötü bi oyun fakat böyle bir sorun yaşamanızda normal değil tabikide. Öncelikle şunu sormak isterim
1-Msi afterburner gibi bi programlar oyun açıkken takip ettiniz mi ?
2-işlemcide herhangi bir kısıtlamaya gittiniz mi ? ghz veya voltaj gibi
3-sıcaklık değerlerini takip ettiniz mi ?
4-bu sorun sadece gta da mı var eğer oynuyorsanız 1x hikayeli 1x de fps tarzı oyunda deneyip ona göre sonuçları yazmanızı öneririm ki herkes yardımcı olabilsin.
5-Anakart markası
bahsettiniz şey çok genel ne kadar çok detay verirseniz o kadar rahat çözülebilir.
sadece hikayeli oyunlarda var afterburnerden herşeyi takip ettim sıcaklıklar gayet normal ekran kartı 75-80 civarı işlemci 70 de sabit duruyo herhangibi bir kısıtlamaya gitmedim ankart modeli Anakart Adı Asus Prime H610M-R D4

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri