Fırsat 3060'lı Sistem 13.499₺

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Merhaba,

Gençer gaming deki sistemi paylaşmak istedim. İçinde r5 5500 ve rtx 3060 var ve 13.499₺. İşlemciyi 5600 yapıp almanızı öneririm, anakart için fiyat 15k geçmesin diye önerim yok. Tabiki Hiçbir güncelleme yapmadanda kullanılabilir.

1660126179192.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

MertFM

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
aslında tam bütçeme uygun bir sistem ama kasayı beğenmedim psu da yorumları kötü sırf bu yüzden almıyorum elimde kalır uzun ömürlü olmaz diye.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
aslında tam bütçeme uygun bir sistem ama kasayı beğenmedim psu da yorumları kötü sırf bu yüzden almıyorum elimde kalır uzun ömürlü olmaz diye.
İlerde değiştirilebilir ama siz bilirsiniz bir şey diyemem.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
Arkadaş dün aldı bu haliyle, monitörler 3k olunca onada bütçe ayırması gerekti, ilerde psuyu değiştirecek. Psu harici iyi bir sistem. İsteğe bağlı özelleştirilerek alınabilir. 200 TL farkla iki katı hızlı ssd tercih edilebilir.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Sistem ucuzdu yükselmiş halini niye paylaştınız anlamadım ama bu haliyle de tercih edilebilir gibi. Onun dışında klasik Haqqus sistem. Kötü güç kaynağı , kötü anakart ve tam emin olmamakla beraber Uğur hocam galiba bu SSD için ömrü çok uzun değil demişti. Alıp çok şey değişmek yerine incehesaptan sağlam bir 3050 sistem yada güzel bir RX6600 sistem alınabilir.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sistem ucuzdu yükselmiş halini niye paylaştınız anlamadım ama bu haliyle de tercih edilebilir gibi. Onun dışında klasik Haqqus sistem. Kötü güç kaynağı , kötü anakart ve tam emin olmamakla beraber Uğur hocam galiba bu SSD için ömrü çok uzun değil demişti. Alıp çok şey değişmek yerine incehesaptan sağlam bir 3050 sistem yada güzel bir RX6600 sistem alınabilir.
Herkes ucuz halini görmüyor. Zaten fiyatlar sürekli artıyor. Bende görmedim. Bu fiyatta bu tür sistemler zaten enaz 1-2 parçasının değişmesini ister. Sziin dediğiniz sistemi bilmiyorum.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Performanstan kısıp kaliteye yönelirim daha iyi. Ben gidip aynı paraya kaliteli bileşenlerden oluşan rx 6600 veya 3050 sistem toplarım. Böyle hazır sistemler hep firmanın stoğunda fazla bulunan ürünleri eritmek için çıkıyor, görüşüm bu yönde.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Performanstan kısıp kaliteye yönelirim daha iyi. Ben gidip aynı paraya kaliteli bileşenlerden oluşan rx 6600 veya 3050 sistem toplarım. Böyle hazır sistemler hep firmanın stoğunda fazla bulunan ürünleri eritmek için çıkıyor, görüşüm bu yönde.
Haklısınız bende böyle düşünüyorum. Konuyuda yorumlayalım diye açtım zaten.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Çok fazla kalitesiz ürün tercih edilmiş. Özelleştirmeler de pek yok. Özellikle anakart ve SSD özelleştirmesi fiyasko. Kasa özelleştirmesi çok fazla fiyat farkı ile mümkün. Soğutması idare eder olan ekran kartlarını şahsen tercih etmiyorum ama fiyattan ötürü eleştirmek haksızlık olur, uygun fiyata anca bu kadar olurdu. Ancak genel olarak sistemde tercih edilen bileşenlerin kalitesi konusunda şüpheliyim ve alacak olsam bu sistemi almazdım.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
İyi ki açmışsın, böyle fikir alışverişinde bulunmak çok güzel oluyor.
Teşekkürler , zaten bu tür sistemlerin hepsinde en az 2 bileşenin değişmesi gerekiyor. En iyisi bileşenleri kalite olan ve rx 6600 i3 12100f gibi sistemler var kaliteli , onlar daha mantıklı dediğiniz gibi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri