Çözüldü 3070 Tİ GAMİNG X TRİO İÇİN İŞLEMCİ VE ANAKART

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
3070 Tİ GAMİNG X TRİO ekran kartım mevcut ancak yanına işlemci ve anakartım yok 10bin tl bütçe ile verebileceğiniz anakart+işlemci tavsiyeleri nelerdir ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
2k mı 1080p mi emin olmak için soruyorum. İntel ya da amd fark eder mi?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
3070 Tİ GAMİNG X TRİO ekran kartım mevcut ancak yanına işlemci ve anakartım yok 10bin tl bütçe ile verebileceğiniz anakart+işlemci tavsiyeleri nelerdir ?
İntel Tabanlı Anakart:
İşlemci:
Amd Tabanlı Anakart:
İşlemci:

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Rica ederim DDR5 ram düşünürseniz bütçeyi biraz artırmak gerekiyor bilginize anakart değişeceği için
hocam diyelim ki 12k bütçem var total olarak yani tavsiyeniz hangi üçlü olurdu ram anakart işlemci olarak ryzenlar daha ucuz geliyor ancak millet çok fazla dolduruyor intel al ryzen alınmaz diye

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
hocam diyelim ki 12k bütçem var total olarak yani tavsiyeniz hangi üçlü olurdu ram anakart işlemci olarak ryzenlar daha ucuz geliyor ancak millet çok fazla dolduruyor intel al ryzen alınmaz diye
12k ddr5 için mi yoksa ddr4 de olurmu. AMD işlemci ucuz olur max ram mhzsi 3200 olur ama

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
AMD tabanlı Anakart:
İşlemci:
Ram:
Sıvı Soğutucu(Kasa Ölçüleri kontrol edilemli):

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Son düzenleme:
KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Hocam size kalmış DDR5 şuanda çok gerek değil ama geleceğe yönelik olur.

Hocam bu videodan performans farkına bakın karar sizin.

Bu arada 13.nesil i5 yanında fan gelmiyor birde ekstra soğutucu masrafı oluyor bence değmez
o zaman amd önerinizden devam ediyorum hocam

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
hocam kasa konusunda powerim belli sizin daha önceki bir postumda tavsiye ettiğiniz sharkoon psuyu alacağım ancak kasa konusunda hâla tam karar verebilmiş değilim çoğu kasa gösterişli vs ancak ben yeter ki kullanışlı olsun diyebileceğim bir kasa istiyorum görünüşü umrumda değil o yüzden de hâla aradığımı tam bulamadım. bu arada 750 psu her türlü yeter değil mi hocam

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
hocam kasa konusunda powerim belli sizin daha önceki bir postumda tavsiye ettiğiniz sharkoon psuyu alacağım ancak kasa konusunda hâla tam karar verebilmiş değilim çoğu kasa gösterişli vs ancak ben yeter ki kullanışlı olsun diyebileceğim bir kasa istiyorum görünüşü umrumda değil o yüzden de hâla aradığımı tam bulamadım. bu arada 750 psu her türlü yeter değil mi hocam
Hocam özellikle fan kontrolü ola bilen ve mesh kasa tercih edin. İsterseniz bu olabilir 360mm sıvı soğutma desteği var ön panel için. 750W yeter bütçe artarsa 850 düşünülebilir.

Son düzenleme:

Teblion

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Hocam özellikle fan kontrolü ola bilen ve mesh kasa tercih edin. İsterseniz bu olabilir 360mm sıvı soğutma desteği var ön panel için. 750W yeter bütçe artarsa 850 düşünülebilir.
hocam gayet kullanışlı ve güzel bir kasaya benziyor çok teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri