3070 TI sıcaklık değerleri hakkında ve FHD oyun deneyimi- 12400F Deepcool LS520 Prime 95 test sonucu eklendi

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Monitör seçme sürecim devam ediyor bu süreçte FHD kullanıcam sistemi. Aşağıya furmark sonuçlarını bırakıyorum. Bu test kaç dk olmalı bilmediğimden sıcaklığı sabitleyene kadar sürdürdüm 8.-9. dk civarında 74.5 görüp kaldı orada ben de 16. dk da sonlandırdım. Bir de buradaki hot spot nedir? Nerenin sıcaklığını gösteriyor.

FHD oyun deneyiminden de bahsedeyim. AC Valhalla Ultra ayarlarda işlemci (12400F) %50 yi geçmezken GPU %95-98 arasında çalışıyor. Ben tersi bir durum bekliyordum açıkçası. Bir de çok eski metro 2033 redux kurdum sistem AC den daha fazla zorlandı sanki. Bu oyunun eski olup optimizasyon sorunlarından mı bilemedim.

Ekran görüntüsü 2022-10-16 172324.jpg

venceremos01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Monitör seçme sürecim devam ediyor bu süreçte FHD kullanıcam sistemi. Aşağıya furmark sonuçlarını bırakıyorum. Bu test kaç dk olmalı bilmediğimden sıcaklığı sabitleyene kadar sürdürdüm 8.-9. dk civarında 74.5 görüp kaldı orada ben de 16. dk da sonlandırdım. Bir de buradaki hot spot nedir? Nerenin sıcaklığını gösteriyor.

FHD oyun deneyiminden de bahsedeyim. AC Valhalla Ultra ayarlarda işlemci (12400F) %50 yi geçmezken GPU %95-98 arasında çalışıyor. Ben tersi bir durum bekliyordum açıkçası. Bir de çok eski metro 2033 redux kurdum sistem AC den daha fazla zorlandı sanki. Bu oyunun eski olup optimizasyon sorunlarından mı bilemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 9448
bende bugün furmark testlerine kafayı taktım. Testi msaa acikmi kapalimi yaptınız hocam merak ettim

venceremos01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26

Ekli dosyayı görüntüle 9448
Bu arada hotspot için okuduğum bir kaç yerde kartsıcaklığının en yüksek olduğu yer diyor.

KS

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Kasanın üst plakasını çıkarmayı unutmuşum :ROFLMAO: , sıvı soğutucu dışarı atamamış havayı. 7-8 derece düştü sıcaklık.

GPUnun %100 çalışması da oyunun iyi optimize olduğunu gösterir yazmışlar genelde iyi birşey diye.

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Kasanın üst plakasını çıkarmayı unutmuşum :ROFLMAO: , sıvı soğutucu dışarı atamamış havayı. 7-8 derece düştü sıcaklık.

GPUnun %100 çalışması da oyunun iyi optimize olduğunu gösterir yazmışlar genelde iyi birşey diye.
Eski oyunlarin optimizasyonu olmadiğindan sıkıntilar olabilir i512400f 3070 de saintsrow 4 te sabit 66fps veriyor ultra high medium low fark etmiyor( fps sabitleyicisi yok )

KS

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Hep forumda yazıldığından sordum aslında. Performans sorunu yok ama Misal 12400F ya da 12600 olsun 3070 ti 3080 gibi kartlarla FHD darboğaz yapar işlemci deniyor hep. Tam tersi bir durum olunca merak ettim. Muhtemelen kast edilen çok yüksek fps ile oynanan 250-300 fps isteyen işlemci bazlı oyunlar.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Sıcaklık değerlerinden yana sorun yok. Güzel değerde sabitlenmiş. AC Valhallayla ilgili oyun en yüksek ayarlarda açıldığı için ana yük gpuya binmiş. Metroda ne kadar yüksek olursa olsun tam yük binimi gpuya olmuyor muhtemelen.

KS

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Sıcaklık değerlerinden yana sorun yok. Güzel değerde sabitlenmiş. AC Valhallayla ilgili oyun en yüksek ayarlarda açıldığı için ana yük gpuya binmiş. Metroda ne kadar yüksek olursa olsun tam yük binimi gpuya olmuyor muhtemelen.
Metroda da %100 kullanıyor ama kasılma takılma vs. yok. Sadece metroda işlemci kullanımı daha fazla AC valhallaya göre. FPS dışında tamamen kullanım üzerine konuşuyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Metroda da %100 kullanıyor ama kasılma takılma vs. yok. Sadece metroda işlemci kullanımı daha fazla AC valhallaya göre. FPS dışında tamamen kullanım üzerine konuşuyorum.
O anlamda yazmadım hocam. Valhallanın oyun düzeni Gpu ağırlıklı muhtemelen. O yüzden işlemciye yük bindirmiyor. Metro ikisine de yük bindiriyordur.

KS

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Bu arada işlemci hiç yüke binemediğinden bir prime95 testi yapıp sıvı soğutmanın üst seviye yükte ne sonuç vereceğini görmek istedim. 15dklık testin yine 3-4. dk sında sabitledi sonra değişmedi. o yüzden 15. dk da kestim ne kadar beklemek lazım bilmiyorum ama 60 derecede sabitleyince kestim testi.

prime95 15dk.jpg
prime95 15dk stop.jpg

Yükteki test ve sonrası 30. sn deki sonuçlar. Bence Deepcool LS520 iyi iş çıkarıyor. Yorumlarınız nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri