3200 Liraya Topladığım Sistem

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar mevcut sistemimde ana 3 bileşeni değiştirmek gibi bi karar aldım işlemciden dolayı çok fazla darboğaz oluyor bu sebepten dolayı anakart-işlemci-ram üçlüsünü değiştireceğim.Bi sepet yaptığımda 3200-3500 arası bi fiyat çıkıyor seçimler doğru mu olmuş yardımınızı bekliyorum.

Ek not : AMD işlemci ryzen 7'ler dahil istemiyorum amd'den çok kötü sonuçlar alıyorum son 3 yıldır benchmarklarda da yansıyor bu sonuç.

Anakart : MSI Z270 GAMING PRO CARBON Soket LGA1151 DDR4 3800MHz (OC)
İşlemci : İntel KabyLake i7 7700K 4.2GHz 8MB 1151p 
Ram : Kingston 8 GB DDR4 2666MHz Hyperx Fury Black

üçlü olarak şöyle bi üçlü çıktı karşıma en iyi sonuçlar için bunlara ekran kartım rx 480'i takacağım 2-3 ay sonra crossfire yapıp 1080 performansı alırım diye ümit ediyorum şu an kafamdakiler bunlar.
Anlayamadığım sonuç olarak 2 şeyi sormak istiyorum .
1.si - Bu sistem iş görür mü daha üstü var mı? 5960x'ler hariç 2k fiyata kadar...
2.si - Anakartlarda bir çok markanın bir çok modeli var z270 pro gaming olsun ultra gaming olsun hepsi ocli 3800mhz veriyor ama aşırı fiyat farkları var biri 650 lira iken diğeri 1150 lira felan bunun sebebi nedir öğrenmek istiyorum soket max mhz felan herşey aynı fakat fiyat farkı çok fazla ..

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1. Soru= İş görür elbette güzel FPS değerleri alırsın ekran kartın ile beraber. Seçtiğin işlemcinin üstü amiral gemisi serisine girer 6800k dan başlar. Ryzen 7 gayet performanslı bir işlemci fakat şuan yazılımsal olarak çok az desteği bulunuyor ama bu sıkıntıyı yakın zamanda çözerler.

2. Soru= Kartın verdiği destek yazılım olsun donanımsal olsun bunlar fiyatı etkiler mesela anakartın ses kartı marka modeli bile fiyatı etkileyecek özellikleridir. Ayriyetten kartların Overclock a verdiği destekler var kartın üstünde 1 tane fazla bileşen bile fiyatı etkiler SLI veya CrossFire için destekler. Bunların hepsi fiyatı arttırmakta rol oynar.

Ram olarak CL si kaç belirmemişsin CL14 iyidir daha aşağısı da olabilir max CL15 olmasını öneririm oyun için o değer önemli.

KS

needsomeVAC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
1. Soru= İş görür elbette güzel FPS değerleri alırsın ekran kartın ile beraber. Seçtiğin işlemcinin üstü amiral gemisi serisine girer 6800k dan başlar. Ryzen 7 gayet performanslı bir işlemci fakat şuan yazılımsal olarak çok az desteği bulunuyor ama bu sıkıntıyı yakın zamanda çözerler.

2. Soru= Kartın verdiği destek yazılım olsun donanımsal olsun bunlar fiyatı etkiler mesela anakartın ses kartı marka modeli bile fiyatı etkileyecek özellikleridir. Ayriyetten kartların Overclock a verdiği destekler var kartın üstünde 1 tane fazla bileşen bile fiyatı etkiler SLI veya CrossFire için destekler. Bunların hepsi fiyatı arttırmakta rol oynar.

Ram olarak CL si kaç belirmemişsin CL14 iyidir daha aşağısı da olabilir max CL15 olmasını öneririm oyun için o değer önemli.

cevap için çok teşekkür ediyorum ryzen7 hakkında kesinlikle olumsuz bi düşünce bulutu var kafamda.ısınamadım pek açıkcası şu an seçimler bu ram olayında da cl 14 veya 13 olmasına dikkat edeceğim anladığım kadarıyla ne kadar düşük o kadar iyi.
Ek olarak sizden fiyat performans açısından bi anakart önerisi alabilir miyim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri