3500-4000 TL bütçeyle sistem toplama

Ali Osman Satılmış

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar herkese merhabalar, dolar düşükken aldığım süper sistemi dolar yükselince kar elde ederek sattım, telefon bozulunca hemen bi iphone 7 aldım :) Sonra dolar fırladı tabi bize sistem dizmek zulüm oldu, 2012 model i7 3. nesil işlemcili 2gb ekran kartlı laptopla da oyun oynanmıyor tabi. Hafta başında kendime yeni bir araba aldım,kredi kullanırken de 3-4 fazla çektim bilgisayar almak için. Öncelikle kafamda ryzen5 mi intel 7600k mı karmaşası var, daha sonra 1060 3gb ile 6 gb arasında verilecek tl farkına değecek bi fps farkı yaşanır mı bunun karmaşası var. Ama ben size aklımdaki beni memnun edecek kasa tipini söyleyeyim. Pubg,overwatch,black desert online,dota2 gibi oyunları oynuyorum, günümüz şartlarında bunlarda iyi performans gösterecek (Ultra ayar hastası değilim,medium-high ayarlarda 60 fps sabit alabilmem yeterli) ayrıca gelecek için ufak tefek değişimle güzel upgradelere imkanlar sunabilecek bir sistem toplamak istiyorum. Küçük performans farkları için yüzlerce TL de ödemek istemiyorum. Örneğin diyorsanız ki kardeşim i5 7600 ile i5 7600k arasında, farkını vermeye değecek kadar performans farkı yok veya 1060 3gb ile 1060 6gb arasında aşırı uçurum yok derseniz, ona göre birlikte sistem dizebiliriz. Biliyorum ssd günümüzde çok önemli,onsuz olmaz ama ssd ve 1 tane daha 8 gb ram işini önümüzdeki 3-4 ay sonraya bırakmak istiyorum. Şimdiden tavsiyeleriniz ve fikirleriniz için teşekkürler.

KS

Ali Osman Satılmış

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Şimdi bütçemiz nedir hocam şöyle adam akıllı bir sistem toplayalım :)

Bu kurlarla zor ama adam akıllıya yakın olsa kafi  :) 3500-4000 aralığında bütçe ayırdım.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam böyle bir sistem topladım  gerçetken güzel bir sistem başka sitelerden asrock,galax gibi markalar alınarakta fiyatlar düşürülebilir ancak sistem bütünüyle gerçekten mükkemmel :)

nJz7BV.png

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam böyle bir sistem topladım  gerçetken güzel bir sistem başka sitelerden asrock,galax gibi markalar alınarakta fiyatlar düşürülebilir ancak sistem bütünüyle gerçekten mükkemmel :)

nJz7BV.png

anakart değişirse kesinlikle güzel sistem

KS

Ali Osman Satılmış

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:

nJz7BV.png

Ben baya beğendim sistemi gerçekten süper olmuş, kendimce dün iki sistem toplamıştım teknobiyotikten markalar bu kadar iyi olmamasına rağmen yine buna yakın tutmuştu zaten. Sistemler de bunlar https://i.hizliresim.com/3prNgM.png ve https://i.hizliresim.com/rJWj0m.png kesinlikle marka ve bileşen anlamında senin sistem çok daha güzel. Anakart ilerde yapılacak upgradeler için müsait mi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri