3Pi̇n Kablolu Rgb/Argb Fan, 4Pi̇nli̇ Anakart

etohasbeen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Dostlar,

Geçen günlerde RGB fan almak çekti canım. Araştırdım, bakındım gözüme güzel gelen ve kasama uygun olabileceğini düşündüğüm en iyi fanı almaya karar verdim.

Fan Linki:
Anakart :

Fanlar elime ulaştı kasaya kurulumunu yaptım, 4pinli fan pinlerini anakartta ki yerine çoğaltıcı yardımı ile taktım. Sıra RGB pinlerini takmaya geldiğinde farkettim ki;
Anakartımda bulunan JRGB pini 4pin çıkışlı, ama fanların rgb giriş ucu 3 pinli olduğunu gördüm.

Fanları iade edemiyorum çünkü küçük kardeşim sağolsun ben ofisteyken kutularını yırtarak açmış.

Bu durumda yeni fan almadan bu sorunumu nasıl çözebilirim ?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Merhaba Dostlar,

Geçen günlerde RGB fan almak çekti canım. Araştırdım, bakındım gözüme güzel gelen ve kasama uygun olabileceğini düşündüğüm en iyi fanı almaya karar verdim.

Fan Linki:
Anakart :

Fanlar elime ulaştı kasaya kurulumunu yaptım, 4pinli fan pinlerini anakartta ki yerine çoğaltıcı yardımı ile taktım. Sıra RGB pinlerini takmaya geldiğinde farkettim ki;
Anakartımda bulunan JRGB pini 4pin çıkışlı, ama fanların rgb giriş ucu 3 pinli olduğunu gördüm.

Fanları iade edemiyorum çünkü küçük kardeşim sağolsun ben ofisteyken kutularını yırtarak açmış.

Bu durumda yeni fan almadan bu sorunumu nasıl çözebilirim ?
Harici bir kontrolcü almanız lazım. 4 pinliler rgb, 3pinliler argb'dir. Aşağıdaki kontrolcü var genelde, eskisi kadar seçenek de yok artık piyasada.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri