35.000-45.000 TL 40-45K Bandında Ekran Kartsız Ve Monitörsüz Sistem Tavsiyesi

darkolan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İntel i7-14700k
Ekran Kartı
Yok
Arkadaşlar merhaba 40-45k bandında bir sistem toplamak istiyorum.Almak istediğim parçalara gelecek olursak
İşlemci için i7 14700k düşünüyorum işlemci bana aşırı gerekli ama çok ısınıyormuş overclock vs yapmayacağım performansı çok iyiydi baktığımda ama bunu soğutacak bir soğutma sistemi bulamadım adam akıllı sıvı soğutmalar 2 sene içinde bozuluyormuş öyle diyorlar hiç o yüzden almak istemiyorum ama kule tipi soğutucu da yeterli olmuyormuş
Bilgisayar 7/24 açık kalacak çünkü Knight online Metin2 gibi oyunlar oynuyorum.Ekstra ilerleyen zamanlarda render için iş için ekran kartı da alacağım

40-45k bandında bu işlemciye sahip bir kasa toplar mısınız.
SSD 1 TB olsun ve 32 GB ram yeterli ama soğutması iyi olmalı
İlerleyen zamanlarda da monitör ve ekran kartı alacağım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Arkadaşlar merhaba 40-45k bandında bir sistem toplamak istiyorum.Almak istediğim parçalara gelecek olursak
İşlemci için i7 14700k düşünüyorum işlemci bana aşırı gerekli ama çok ısınıyormuş overclock vs yapmayacağım performansı çok iyiydi baktığımda ama bunu soğutacak bir soğutma sistemi bulamadım adam akıllı sıvı soğutmalar 2 sene içinde bozuluyormuş öyle diyorlar hiç o yüzden almak istemiyorum ama kule tipi soğutucu da yeterli olmuyormuş
Bilgisayar 7/24 açık kalacak çünkü Knight online Metin2 gibi oyunlar oynuyorum.Ekstra ilerleyen zamanlarda render için iş için ekran kartı da alacağım

40-45k bandında bu işlemciye sahip bir kasa toplar mısınız.
SSD 1 TB olsun ve 32 GB ram yeterli ama soğutması iyi olmalı
İlerleyen zamanlarda da monitör ve ekran kartı alacağım.
Oyun içinse işlemci olarak direk 7800x3d tercih etmelisin.
Kasa+güç kaynağı olarak avantajlı bir model attım. Atx3.0 desteği olsun kasam daha büyük olsun dersen şu ikisini alırsın.
850w olsun ve yarı modüler olsun istersen
Kule tipi yerine sıvı soğutma dersen
LT720 olan amazondaki yurt dışından geliyor.

KS

darkolan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun içinse işlemci olarak direk 7800x3d tercih etmelisin.
Kasa+güç kaynağı olarak avantajlı bir model attım. Atx3.0 desteği olsun kasam daha büyük olsun dersen şu ikisini alırsın.
850w olsun ve yarı modüler olsun istersen
Kule tipi yerine sıvı soğutma dersen
LT720 olan amazondaki yurt dışından geliyor.
Merhaba çok teşekkür ederim attığın sistem için ancak bu işlemci olması zorunlu gibi birşey ben şöyle birşey topladım sizce kötü mü bu işlemciyi çok istiyorum ama kule tipi düzgün bir soğutucu bulamadığım için sıvı soğutma bakıyorum kule tipi bulursam sıvı soğutmayı iptal edeceğim Ryzen sistemim var zaten evde :) oyun işimi görüyor ama bu hem oyun hem iş için lazım ilerleyen zamanlarda da 4070 ekran kartı alırım diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20240302_200544.jpg
    IMG_20240302_200544.jpg
    327.6 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20240302_200527.jpg
    IMG_20240302_200527.jpg
    197 KB · Görüntüleme: 4

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Merhaba çok teşekkür ederim attığın sistem için ancak bu işlemci olması zorunlu gibi birşey ben şöyle birşey topladım sizce kötü mü bu işlemciyi çok istiyorum ama kule tipi düzgün bir soğutucu bulamadığım için sıvı soğutma bakıyorum kule tipi bulursam sıvı soğutmayı iptal edeceğim Ryzen sistemim var zaten evde :) oyun işimi görüyor ama bu hem oyun hem iş için lazım ilerleyen zamanlarda da 4070 ekran kartı alırım diye düşünüyorum
Gamepower güç kaynağı bulaşma.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Diğer parçalar peki? Nasıl sizce bide hava soğutma bulamaz mıyız bu sisteme cebimden daha fazla para çıksa düzgün birşeyler alacağım ama Max 45 bin çıkıyor şu anlık
Fikrim yok. Soğutucu pahalı, kasaya çok para veriyorsunuz. Oyun içinse amd almanızı öneririm. Sistem attım zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri